
Niepewna sytuacja Comarch Cracovii sprawia, że jej dotychczasowi zawodnicy rozglądają się za nowymi klubami. Po słowie z Polonią Bytom jest już dwóch byłych obrońców Pasów.

Polonia Bytom jest coraz aktywniejsza na rynku transferowym. Działacze niebiesko-czerwonych zarzucili sieci na Dominika Jarosza, który w minionym sezonie reprezentował barwy Comarch Cracovii.

37-letni Maciej Kruczek nie zamierza jeszcze wieszać łyżew na kołku. Doświadczony obrońca ma kilka ofert zza granicy, ale wolałby zostać w polskiej lidze.

Świat hokeja jest dynamiczny, a ostatnie transfery zawodników znacząco wpłynęły na układ sił w najważniejszych ligach. Te strategiczne ruchy nie tylko zmieniają dynamikę zespołów, ale także kształtują nowe podejścia do rozgrywek.

Alexander Horawski nie potrafi długo zagrzać miejsca w jednym klubie. W połowie grudnia podpisał kontrakt z Podhalem Nowy Targ, by w połowie stycznia przenieść się do Texom STS-u Sanok. Ale to nie koniec, w ostatnim dniu transferowym został zgłoszony do... GKS-u Katowice.

Fudeko GAS Gdańsk w ostatnich dniach musiało pożegnać się z dwoma zawodnikami. Barwy gdańskiego klubu opuścili bowiem Hedquist Kohl oraz Daniel Smith.

Już tylko trzy tygodnie pozostały do zamknięcia okienka transferowego. Regulamin TAURON Hokej Ligi przewiduje, że każda z polskich drużyn od stycznia do 15 lutego może przeprowadzić tylko dwa transfery. Rynek jest obecnie bardzo trudny, ale dużo zależy od funduszy, operatywności działaczy oraz... znajomości.

W składzie HK 32 Liptowskiego Mikułasza próżno szukać w ostatnim czasie Arona Chmielewskiego. Reprezentant Polski znalazł się poza kadrą w ostatnich sześciu meczach. Czy 33-letni napastnik zmieni klub?

Po ostatnich ubytkach doszło do dwóch roszad w składzie Texom STS-u Sanok. Do sanockiego zespołu dołączył napastnik i obrońca. Ten pierwszy jest znany już z gry w polskiej lidze.

Vilho Heikkinen przez miesiąc przekonał sztab szkoleniowy JKH GKS Jastrzębie i zostaje w klubie do końca sezonu. Przez to z zespołem musi pożegnać się wracający po kontuzji Słowak Jakub Lackovič.

Niespodziewanego transferu dokonali działacze JKH GKS-u Jastrzębie. W ostatnim czasie z powodu kontuzji wykluczony jest bramkarz Jakub Lackovič, dlatego w jego miejsce został ściągnięty golkiper z Finlandii.

Poznaliśmy przyszłość dwóch zawodników, którzy reprezentowali ostatnio KH Podhale Nowy Targ. Z powodu renegocjacji kontraktów w klubie z Małopolski Kanadyjczycy Jean Dupuy i Christian Mroczkowski zdecydowali się odejść. Szybko znaleźli nowy klub.

Nie takiej gry spodziewali się działacze EC Będzin Zagłębia Sosnowiec. Po siedmiu kolejkach TAURON Hokej Ligi sosnowiczanie mają co prawda na swoim koncie dziewięć punktów, ale styl gry prezentowany przez zespół nie przekonuje tamtejszych działaczy. Z tego też względu klub prowadzi rozmowy z dwoma zawodnikami, którzy sezon rozpoczęli w Podhalu Nowy Targ.

Trzy zwycięstwa i dwie porażki - taki dorobek mają hokeiści GKS-u Katowice. Nie zadowala on szefostwa katowickiego klubu, podobnie jak postawa niektórych obcokrajowców. W kuluarach mówi się, że w ekipie wicemistrza Polski może dojść do roszad w składzie.

Cięcia kontraktów w Nowym Targu, do których doszło przed 6. kolejką TAURON Hokej Ligi, spowodowały lawinę telefonów. Obcokrajowcy reprezentujący dotychczas barwy Podhala Nowy Targ oferowani są już innym klubom!

Hudson Wilson, po zaledwie dwóch rozegranych meczach, opuszcza KH Podhale Nowy Targ. Kanadyjski obrońca dostał propozycję wzięcia udziału w obozie treningowym klubu z zaplecza NHL.

KS Katowice Naprzód Janów to tegoroczni zwycięzcy na zapleczu TAURON Hokej Ligi. Topowy klub z Młodzieżowej Hokej Ligi postanowił nie spoczywać na laurach i ściągnąć do siebie ośmiu zawodników z różnych klubów.

Poszerzyła się kadra drużyny Texom STS Sanok. Sztab szkoleniowy zdecydował, że w zespole pozostanie trzech zawodników, którzy ostatnio przygotowywali się z drużyną.

Patryk Pelaczyk i Marat Soroka, zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, nie są już zawodnikami Podhala Nowy Targ. Szefostwo klubu w swoich mediach społecznościowych utrzymuje, że o rezygnacji z usług tych zawodników zdecydowały kwestie sportowe.

Ołeksij Worona dołączył do KH Energi Toruń. 26-letni napastnik związał się kontraktem obowiązującym do końca sezonu 2024/2025 i tym samym wrócił do polskiej ligi po rocznym pobycie na Słowacji.