Wyświetleń: 4516

Historyczny gol bramkarza. "Wisienka na torcie" (WIDEO)

2021-01-29 21:09:27

Historyczne wydarzenie miało dziś miejsce w czeskiej ekstraklasie. Po raz pierwszy gola strzałem przez całą taflę zdobył bramkarz.

Bramkarz ekipy HC Karlowe Wary Filip Novotný zapisał się w annałach czeskiej ligi, ustalając na 3:1 wynik wyjazdowego meczu z BK Mladá Boleslav w ostatniej minucie. Gdy z bramki gospodarzy zjechał już Jan Růžička, Novotný opanował krążek we własnej tercji i wystrzelił go jak najdalej mógł. Krążek przeleciał przez całą taflę i wpadł do bramki miejscowych.

Po meczu 29-letni bramkarz przyznał, że jego głównym zamiarem było co innego. - Widziałem, że chłopaki z Mladej Boleslav wrzucają krążek do naszej tercji, więc pojechałem w stronę narożnika, starałem się umieścić krążek na kiju i wystrzelić go do tercji neutralnej - powiedział. - Zrobiłem, co mogłem. Miałem dużo czasu, bo widziałem, że kompletnie nikt mnie nie atakuje. Ale przede wszystkim chciałem wystrzelić krążek jak najwyżej.

Novotný wspomniał jednak także, że już w tym sezonie próbował podobnego zagrania. - Nie pamiętam dokładnie w jakim meczu, ale chyba graliśmy u siebie. Przeciwnik zatrzymał wtedy krążek ręką - opowiadał. - W poprzednich sezonach też próbowałem, tylko że się nie udało. Tym razem wyszło, ale najważniejsze, że mamy 3 punkty.

Bohater drużyny z Karlowych Warów przyznał, że zainspirowały go podobne gole strzelane przez bramkarzy w innych ligach.

- Czasem gdzieś w mediach społecznościowych wyskoczą mi bramkarze, którzy strzelili gola - mówi. - Więc spróbowałem też zrobić coś takiego. Ja przede wszystkim zajmuję się łapaniem krążków, a to jest dla mnie taka wisienka na torcie.

Novotný nie jest pierwszym bramkarzem w historii czeskiej ligi, który został do protokołu wpisany jako zdobywca gola. W 2012 roku w rywalizacji o utrzymanie zdarzyło się to już reprezentującemu Slavię Praga Dominikowi Furchowi w meczu z HC Litvínov, a 2 lata później w sezonie zasadniczym Markowi Čiliakowi dla Komety Brno przeciwko PSG Zlin. Obaj jednak byli tylko ostatnimi zawodnikami swoich drużyn dotykającymi krążka wpadającego do bramki rywali. Bramkarz HC Karlowe Wary jako pierwszy trafił do siatki oddając strzał.

- Niektórzy koledzy w szatni mówili, że mam już więcej goli od nich - śmiał się Novotný po meczu.