U16: Armenia pokonała biało-czerwonych!
W trzecim dniu Międzynarodowego Turnieju Hokejowego U-16 o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Polska niespodziewanie przegrała z Armenią 0:2.
Porażka biało-czerwonych z Ormianami to powód do wstydu dla całego polskiego środowiska hokejowego. Podopieczni Ireneusza Jarosza pierwszego gola stracili tuż przed zakończeniem drugiej odsłony.
Na początku trzeciej tercji Patryk Wysocki sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Artioma Bazyana. Sędzia główny podyktował rzut karny, a poszkodowany podwyższył i jak się później okazało ustalił wynik spotkania na 2:0.
Polska - Armenia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 - Sapego (39:29),
0:2 - Bazyan (40:37 - rzut karny),
Strzały: 34-33.
Minuty karne:10 (w tym dwie minuty kary technicznej) - 4.
Polska: Zawalski - Klocek (2), Szewczyk; Ciechanowski, Słowakiewicz, Zygmunt - Bizacki, Wysocki; Worwa (2), Paś, Hołdowicz - Kamienicki, Noworyta (2); Obłoński (2), Malewski, Gryc - Witas, Niedlich; Mularczyk, Jóźwik, Kosmęda.
Trener: Ireneusz Jarosz
Armenia: Stepanyan - Sapego (2), Manukyan; Oganyan, Morsesyan, Serpinski (2) - Khachatzyan, Kazaryan (2); Sarkisov, Bazyan, Buzdoyan oraz Sargsyan, Mehov, Dartyan (2).
W drugim meczu Francja rozbiła Litwę 14:0! Prym w upokarzaniu Litwinów wiódł Alexandre Texier, który zdobył cztery bramki i zanotował dwie asysty.
Francja - Litwa 14:0 (4:0, 7:0, 3:0)
1:0 - Sarlin - Texier (3:46),
2:0 - Texier - Cauber (13:30),
3:0 - Texier - Leferbvre (15:07, 5/4),
4:0 - Texier (17:22),
5:0 - Berard - Dugat (21:14),
6:0 - Dair - Mermoux (31:13, 5/4),
7:0 - Herrera-Mione (31:47),
8:0 - Berard - Convert (32:49),
9:0 - Dugat - Berard, Koudry (32:59),
10:0 - Figuera - Texier (35:03),
11:0 - Texier (39:02, 4/5),
12:0 - Figuera - Herrera-Mione (51:29),
13:0 - JeanJean - Olove (54:52),
14:0 - Dugat - Berard (57:03)
Strzały: 53-15
Minuty karne: 8 - 10.
Francja: Gente - Caubet (4), Delbecque; Guyebey, Kalisa, Lefebvre (4) - Mermoux, Penz, Rama - Berard, Convert, Dair, Dugat, Figuera, Garrido, Herrera, JeanJean, Koudry, Olove, Sarlin, Textier.
Trener: Sebastien Dermigny
Litwa: Uscila (od 31:14 Dumćius) - Cecervovas, Arbaciauskas; Kudrevićius, Loginović, Ragas - Rumśevićius, Stankius; Misiuk (2), Macijauskas, Binkulis (2) - Motiejunas, Marśevskij; Dilinskis, Gudonis, Vitkauskas - Nabuurs (2), Mukovoz (2); Stepanavicius, Jankauskas, Numavićius
Trener: Sergiej Krumkac
Komentarze