Wyświetleń: 1268

ECHL: Kolejny gol Alana Łyszczarczyka. 5:4 w derbach dla Fort Wayne Komets (WIDEO)

2021-05-03 07:47:47

Alan Łyszczarczyk strzelił kolejnego gola w lidze ECHL. Zespół Fort Wayne Komets pokonał Indy Fuel 5:4 po dogrywce, a Polak rozpoczął skuteczny pościg swojej drużyny za rywalami.

"Komety" na wyjeździe pokonały rywali ze stanu Indiana, mimo że do 51. minuty przegrywały 2:4. Właśnie wtedy jednak Łyszczarczyk po zagraniu Anthony'ego Nellisa z najbliższej odległości trafił do bramki gospodarzy. Na 21 sekund przed końcem trzeciej tercji, po wycofaniu bramkarza, drużyna Komets doprowadziła do remisu golem Matta Murphy'ego, a po upływie 6 minut dogrywki Stephen Harper dał jej zwycięstwo.

Gol Alana Łyszczarczyka

Pierwszą gwiazdą meczu był jednak Nellis, który strzelił 2 gole i przy 2 kolejnych asystował. Zespół z Fort Wayne już po raz trzeci w tym sezonie wygrał derbowe starcie z Fuel przegrywając co najmniej na 90 sekund przed końcem trzeciej tercji.

Łyszczarczyk i jego prowadząca w ligowej tabeli drużyna zaliczyli perfekcyjny weekend, bo w ciągu 3 dni zagrali 3 mecze i wszystkie wygrali. A Polak w każdym z nich trafiał do siatki, strzelając łącznie 4 gole. W sobotę dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu z Wheeling Nailers, po którym został wybrany pierwszą gwiazdą spotkania.

Wczoraj oddał 3 celne strzały i zaliczył +2 w statystyce +/-. Był na lodzie przy 3 golach swojej drużyny i przy jednym strzelonym przez rywali. Oprócz tego w trzeciej tercji otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie, którą gracze Fuel zamienili na gola w przewadze, podwyższającego wynik na 4:2 dla nich. Później jednak Łyszczarczyk to prowadzenie osobiście zmniejszył.

Reprezentant Polski nadal znakomicie spisuje się po powrocie do drużyny Komets. W 6 meczach w nowych-starych barwach strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty. W całym sezonie ECHL zagrał dotąd 37 razy, zdobył 7 bramek i 7-krotnie asystował. Rozgrywki w tej lidze zaczął w zespole Orlando Solar Bears, a później został oddany w wymianie do Tulsa Oilers, skąd 2 tygodnie temu wrócił do Fort Wayne, gdzie grał w zeszłym sezonie. Z kolei sezon 2020-21 rozpoczął w PHL, gdzie dla Podhala Nowy Targ strzelił 10 goli i zaliczył 8 asyst w 23 występach.

Drużyna Komets w 36 meczach w obecnych rozgrywkach zdobyła 69,4 % możliwych do wywalczenia punktów, co daje jej prowadzenie nie tylko w konferencji zachodniej, ale także w całej lidze ECHL. Kolejne 3 spotkania również rozegra z Indy Fuel. To najbliższe już w nocy z wtorku na środę polskiego czasu na wyjeździe w Indianapolis.

Indy Fuel - Fort Wayne Komets 4:5 (0:0, 2:1, 2:3, 0:1)
1:0 Hutchison - Thomas - Texeira 21:49 (w przewadze)
1:1 Nellis - Roy - Siebenaler 27:06
2:1 Thomas - Cuglietta - Kielly 31:46
3:1 Broadhurst 41:26 (w osłabieniu)
3:2 Nellis - Roy 43:02 (w przewadze)
4:2 Broadhurst - Marcinew - Raskob 48:27 (w przewadze)
4:3 Łyszczarczyk - Nellis - Boka 50:16
4:4 Murphy - Szydlowski - Boka 59:39 (bez bramkarza)