Wyświetleń: 2347

Gol Arona Chmielewskiego w pierwszej kolejce (WIDEO)

2021-09-10 19:38:59

Aron Chmielewski golem rozpoczął sezon czeskiej Tipsport extraligi. W pierwszej kolejce wygrały drużyny obu Polaków.

Broniący mistrzowskiego tytułu zdobytego w dwóch poprzednich dokończonych sezonach zespół Oceláři Trzyniec rozpoczął rywalizację meczem u siebie z outsiderem rozgrywek 2020-21 Motorem Czeskie Budziejowice i odniósł planowe zwycięstwo 4:0.

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 10. minucie, gdy podwyższył na 2:0. Przed bramką rywali dostał krążek po zagraniu Ondřeja Kovařčíka i z bliska trafił do siatki.

Gol Arona Chmielewskiego

Martin Růžička zdobył dla gospodarzy bramkę i zaliczył asystę, Słowak Marko Daňo strzelił gola w debiucie w oficjalnym meczu w barwach ekipy z Trzyńca, które kiedyś z dużym powodzeniem reprezentował jego ojciec Jozef, a wynik ustalił w 46. minucie podczas gry w przewadze Erik Hrňa. Pozyskany przez klub z Trzyńca w przerwie między sezonami bramkarz Marek Mazanec, który dotąd reprezentował HK Hradec Králové, od razu w pierwszym ligowym meczu dla Oceláři zachował "czyste konto", ale rywale nie zmusili go do zbyt wytężonej pracy, bo oddali tylko 14 strzałów.

Chmielewski wystąpił dziś w trzecim ataku gospodarzy razem z braćmi Michalem i Ondřejem Kovařčíkami. Spędził na lodzie 7 minut i 23 sekundy - najmniej ze wszystkich zawodników swojej drużyny. Oddał 2 strzały i zaliczył wynik +1 w statystyce +/-.

Polak przed startem rozgrywek ligowych wystąpił także w 2 meczach Hokejowej Ligi Mistrzów, w których zdobył 1 bramkę.

Jego zespół w tych rozgrywkach spisał się jednak fatalnie. Przegrał wszystkie 4 dotychczasowe mecze, nie zdobył punktu i już na 2 kolejki przed końcem fazy grupowej stracił szansę na awans do 1/8 finału. Rywalizację ligową rozpoczął za to udanie. W niedzielę w 2. kolejce zagra na wyjeździe z ekipą HC Pilzno.

Oceláři Trzyniec - Motor Czeskie Budziejowice 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
1:0 Růžička - Nestrašil 4:11
2:0 Chmielewski - O. Kovařčík - M. Kovařčík 9:14
3:0 Daňo - Marinčin - Marcinko 41:12
4:0 Hrňa - Doudera - Růžička 45:30 (w przewadze)
Strzały: 28-14.
Minuty kar: 10-6.
Widzów: 2 619.

Od zwycięstwa nowy sezon zaczęła także drużyna Pawła Zygmunta HC Litvínov, która na wyjeździe pokonała 4:2 Berani Zlin. Polski napastnik zagrał w czwartym ataku, spędził na lodzie 7 minut i 56 sekund, w tym 3:06 w osłabieniu. Oddał 1 celny strzał na bramkę i stanął do 1 wznowienia, które wygrał. W niedzielę w 2. kolejce jego drużyna podejmie Bílí Tygři Liberec.