Wyświetleń: 1020

Chance Liga: Dominik Paś asystował [WIDEO]

2021-10-13 20:28:35

Dominik Paś asystował w meczu dwóch outsiderów czeskiej Chance Ligi, rozegranym dziś w ramach 11. kolejki tego sezonu.

Przedostatni przed tą rundą rozgrywek zespół Pasia AZ Hawierzów pokonał u siebie absolutnie najsłabszą drużynę zaplecza czeskiej ekstraklasy Trhači Kadaň 4:0. Polak wpisał się do protokołu asystą w 4. minucie przy golu na 2:0, którego podczas gry w przewadze strzelił najskuteczniejszy w tym sezonie gracz gospodarzy Jan Hudeček.

Paś zanotował asystę "drugiego stopnia". W tercji ataku podał do Jakuba Doktora, a ten świetnie wypatrzył Hudečka, który zdobył gola.

Asysta Dominika Pasia (nr 24):

Ten ostatni strzelił w ciągu pierwszych nieco ponad 3 minut 2 gole. Później bramkę i asystę zanotował Lukáš Bednář, a wynik ustalił na początku trzeciej tercji Antonín Pechanec. 20-letni bramkarz AZ Marek Štipčák zachował "czyste konto", broniąc tylko 13 strzałów, bo tyle w jego stronę oddali rywale. W pierwszej tercji nie strzelali w ogóle, podczas gdy drużyna Pasia uderzała w światło ich bramki 18 razy. W całym meczu miejscowi oddali 50 celnych uderzeń.

Ale - co ciekawe - Štipčák musiał bronić aż dwa rzuty karne, które dostali przyjezdni. W drugiej tercji w takiej sytuacji zatrzymał byłego gracza HC GKS-u Katowice, Kanadyjczyka Shane'a Heffernana, a w trzeciej młodego Davida Routę. W tym drugim przypadku to Paś faulował Heffernana wychodzącego do sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, co dało Roucie szansę wykonywania karnego.

Polski napastnik zagrał na środku trzeciego ataku drużyny AZ i spędził na lodzie 16 minut i 30 sekund, z czego aż 7:05 w przewadze. Był bardzo aktywny w ataku. Oddał 3 celne, 3 niecelne i 1 zablokowany strzał. Stanął do 11 wznowień i wygrał 6 z nich.

Paś punktował w trzecim meczu Chance Ligi z rzędu. W dwóch poprzednich strzelał gole. W dotychczasowych 7 występach w tych rozgrywkach 2 razy wpisał się na listę strzelców i 3-krotnie asystował.

Jego drużyna pokonała dziś rywala, który przegrał wszystkie 11 dotychczasowych meczów czeskiej drugiej klasy rozgrywkowej i nie zdobył w nich nawet punktu. Paś i jego koledzy wygrali u siebie po raz pierwszy w tym sezonie i w 17-zespołowej lidze awansowali z 9 "oczkami" na 14. pozycję. W sobotę w 12. kolejce zagrają na wyjeździe z Duklą Igława.

AZ Hawierzów - Trhači Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
1:0 Hudeček - Kočí - Bambula 01:30
2:0 Hudeček - Doktor - Paś 03:14 (w przewadze)
3:0 Bednář - Bambula - Maruna 35:41 (w podwójnej przewadze)
4:0 Pechanec - Bednář - Chroboček 40:19
Strzały: 50-13.
Minuty kar: 12-45.