Wyświetleń: 2621

Okazały debiut Roya (WIDEO)

2013-10-03 11:08:22

Colorado Avalanche pod wodzą nowego szkoleniowca Patricka Roya rozgromiło Anaheim Ducks 6:1. Wyśmienicie karierę w najlepszej lidze hokejowej świata rozpoczął numer jeden tegorocznego draftu Nathan MacKinnon.

Drużynie Anaheim nie udało się popsuć inauguracji sezonu w Pepsi Center. Oczy wszystkich kibiców było zwrócone przede wszystkim na nowego trenera Patricka Roya oraz debiutującego w NHL Nathana MacKinnona. Obaj mogą być bardzo zadowoleni z pierwszego występu Colorado w tym sezonie. Swoją cegiełkę do pewnej wygranej dołożył także Siemion Warłamow, któremu zabrakło zaledwie siedmiu sekund do zakończenia meczu z czystym kontem. Jednak mimo gola Jacoba Silfverberga rosyjski golkiper został wybrany gwiazdą nr 1 spotkania.

Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowała ekipa Toronto Maple Leafs. Kanadyjski team ograł na wyjeździe Philadephie Flyers 3:1. Bardzo dobre zawody w barwach gości rozegrał Jonathan Bernier, który latem przeniósł się do Kanady z Los Angeles Kings. 25-latek obronił 32 z 33 oddanych strzałów przez zawodników gospodarzy. Swoje dwa gole dorzucił także inny nowy zawodnik Toronto Dave Bolland. Były gracz Chicago Blackhawks oba trafienia zanotował w trzeciej tercji.

Zaledwie 36 sekund potrzebowali gracze Detroit Red Wings, aby pokonać Buffalo Sabres. Na trafienia z pierwszej tercji dwóch weteranów Mikaela Samuelssona oraz Pawieła Daciuka „Szable” zdołały odpowiedzieć tylko jednym golem. Honorowe trafienie dla drużyny gości zanotował debiutujący w NHL Łotysz Zemgus Girgensons. Wykorzystał on w 53. minucie spotkania błąd Jimmiego Howarda, który źle zachował się podczas próby wybicia krążka zza swojej bramki.