Wyświetleń: 2278

NHL: 26 karnych w dwóch meczach (WIDEO)

2013-10-19 08:50:23

Tylko dwa mecze odbyły się w piątkowy wieczór w NHL. Zawodnicy zrobili więc wszystko, by kibice mogli obejrzeć jak najwięcej hokeja. Oba spotkania kończyły się karnymi i to dłuższymi niż podstawowe 3 rundy.

W Anaheim tamtejsze "Kaczory" potrzebowały sześciu rund rzutów karnych, by rozprawić się z Phoenix Coyotes. Niewiele jednak brakowało, by podopieczni Bruce'a Boudreau zostali wczoraj bez punktu. Do 58. minuty to goście prowadzili 2:1 po golach Antoine'a Vermette'a i Rostislava Klesli, podczas gdy dla Ducks trafił wyłącznie Teemu Selänne. Wreszcie jednak, na dokładnie 122 sekundy przed końcem drugiej tercji, Nick Bonino z dystansu wrzucił krążek w stronę bramki Mike'a Smitha, który był zupełnie zasłonięty i nie dał rady interweniować. Było 2:2, a że dogrywka nie przyniosła efektu, to o wyniku musiały zdecydować rzuty karne.

Po regulaminowych trzech rundach karnych był remis, ponieważ dla Ducks trafili Bonino i Corey Perry, a dla Coyotes Radim Vrbata i Mike Ribeiro. W piątej rundzie swoje trafienia dołożyli Selänne i Oliver Ekman-Larsson, aż wreszcie o wyniku na korzyść gospodarzy rozstrzygnął skuteczny strzał Jakoba Silfverberga, po którym Jonas Hiller zatrzymał Shane'a Doana. Szwajcarski bramkarz obronił wczoraj trzy rzuty karne i 30 strzałów z gry. Jego vis-a-vis, Mike Smith skutecznie interweniował przy 37 uderzeniach w trakcie 65 minut gry, ale w karnych obronił o jeden strzał mniej. Po spotkaniu Smith był bardzo krytyczny wobec swojego występu w decydującej rozgrywce.

- Wpuściłem 4 z 6 karnych i to dla mnie wstyd - mówił. - Niestety przestraszyliśmy się, że możemy wygrać i nie potrafiliśmy ich "dobić" w trzeciej tercji. Oddaliśmy wtedy tylko 6 strzałów i pozwoliliśmy im atakować. Znacznie większe zadowolenie dało się po meczu wyczuć w drużynie z Anaheim, która wygrała już szósty pojedynek z rzędu. Trener Boudreau cieszył się szczególnie, że jego podopieczni pokazali odpowiedni charakter. - To był taki mecz jak na huśtawce - mówi Boudreau. - Najważniejsze jednak, że walczyliśmy twardo i udało nam się wrócić do gry. Ta drużyna ma odpowiedni charakter. Seria 6 zwycięstw Ducks jest najdłuższą trwającą aktualnie w NHL, ale drużyna Boudreau wciąż jest w dywizji Pacyfiku druga, za San Jose Sharks.

Anaheim Ducks - Phoenix Coyotes 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Widzów: 13 206.

Jeszcze więcej rzutów karnych obejrzeli kibice w Winnipeg, gdzie tamtejsi Jets dopiero po 7 rundach decydującej serii pokonali St. Louis Blues 4:3. Na wagę zwycięstwa trafił z karnego Olli Jokinen, wcześniej swoje okazje wykorzystali Andrew Ladd i Bryan Little, a z gry dla gospodarzy strzelali: także Jokinen, Evander Kane i Tobias Enström. Jets wygrali, mimo że do 54. minuty przegrywali 1:3. Dla Blues dwa gole zdobył Alexander Steen, którego ojciec całą swoją karierę za Oceanem spędził w barwach dawnego klubu Winnipeg Jets. Steen z siedmioma trafieniami jest współliderem klasyfikacji strzelców NHL. Radość ze zwycięstwa gospodarzy osłabiła nieco fatalnie wyglądająca kontuzja Jacoba Trouby, który próbując zaatakować ciałem Jordana Leopolda przewrócił się i uderzył głową w bandę. 19-letni obrońca trafił do szpitala, a klub poinformował, że jest przytomny i można się z nim porozumiewać.