Statystyczne podsumowanie po trzech rundach PHL. Część pierwsza
Za nami trzy rundy Polskiej Hokej Ligi, więc dla fanów liczb przygotowaliśmy podsumowanie statystyczne. Kto strzelił najwięcej bramek, który gracz najlepiej rozgrywał krążek, a kogo sędziowie najczęściej odsyłali na ławkę kar?
Od razu zaznaczamy, że nasze statystyki nie są oparte wyłącznie na protokołach, bo znajduje się w nich wiele błędów. Informację czerpiemy z własnych obserwacji, materiałów wideo, a także poprzez kontakt z zawodnikami grającymi w naszej lidze.
Musimy też podkreślić, że w naszym zestawieniu nie znalazło się spotkanie JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia (2:3 k.), które zostało rozegrane awansem.
Nadmieniamy, że statystyki są własnością redakcji i jakiekolwiek wykorzystywanie ich bez podania źródła lub zgody autora jest zabronione.
ZAWODNICY Z POLA
Najlepiej punktujący zawodnicy PHL:
Martin Kasperlík (JKH GKS Jastrzębie) – 40 pkt w 28 spotkaniach (21 G + 19 A)
Michael Cichy (GKS Tychy) – 39 pkt w 29 spotkaniach (15 G + 24 A)
Krystian Dziubiński (KH Podhale Nowy Targ) – 37 pkt w 29 spotkaniach (18 G + 19 A)
Christian Mroczkowski (GKS Tychy) – 37 pkt w 29 spotkaniach (18 G + 19 A)
Artem Iossafov (JKH GKS Jastrzębie) – 34 pkt w 27 spotkaniach (16 G +18 A)
Artiom Sadrietdinow (KH Energa Toruń) – 34 pkt w 29 spotkaniach (14 G + 20 A)
Najlepsi strzelcy:
Martin Kasperlík (JKH GKS) – 21 bramek
Krystian Dziubiński (KH Podhale), Christian Mroczkowski (GKS Tychy) – po 18 bramek.
Filip Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec) – 17 bramek
Artem Iossafov (JKH GKS) – 16 bramek
Michael Cichy (GKS Tychy), Radosław Sawicki (JKH GKS), Tomáš Franek (KH Podhale) – po 15 bramek.
Najlepsi asystenci:
Michael Cichy (GKS Tychy) – 24
Damian Kapica (Comarch Cracovia) – 23
Maciej Urbanowicz (JKH GKS) – 22
Aleksiej Trandin (Re-Plast Unia Oświęcim), Alexander Szczechura (GKS Tychy), Henrich Jabornik (JKH GKS) – po 21.
Artiom Sadrietdinow (KH Energa Toruń) – 20.
Najlepiej punktujący obrońcy:
Henrich Jabornik (JKH GKS) – 25 pkt w 23 spotkaniach (4 G + 21 A)
Samu Suominen (KH Podhale) – 21 pkt w 29 spotkaniach (3 G + 18 A)
Ladislav Havlík (Lotos PKH) – 18 pkt w 22 spotkaniach (6 G + 12 A)
Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy) – 17 pkt w 29 spotkaniach (6 G + 11 A)
Peter Novajovský (GKS Tychy) – 16 pkt w 24 spotkaniach (4 G +12 A)
Mateusz Rompkowski (Comarch Cracovia) – 16 pkt w 29 spotkaniach (4 G +12 A)
Najlepsi strzelcy podczas gier w przewadze:
Josef Vítek (Lotos PKH), Nikita Bucenko (Zagłębie Sosnowiec) – po 6 goli.
Richard Jenčík (KH Podhale), Christian Mroczkowski (GKS Tychy), Filip Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec), Richard Jenčík (KH Podhale), Jussi Nättinen (KH Podhale) – po 5 goli.
Martin Kasperlík (JKH GKS), Michael Cichy (GKS Tychy), Krystian Dziubiński (KH Podhale), Artiom Sadrietdinow (KH Energa Toruń), Maciej Urbanowicz (JKH GKS), Tomáš Franek (KH Podhale), Bartłomiej Neupauer (KH Podhale), Szymon Marzec (Lotos PKH), Jesse Rohtla (JKH GKS), Ondrej Mikula (Comarch Cracovia), Dienis Sierguszkin (KH Energa Toruń), Michał Kalinowski (KH Energa Toruń), Aleksiej Jefimienko (GKS Tychy), Denis Akimoto (GKS Tychy), Sebastian Kowalówka (Re-Plast Unia), Damian Piotrowicz (Re-Plast Unia) – po 4.
Najlepiej punktujący zawodnicy podczas gier w przewadze:
Richard Jenčík (KH Podhale) – 11 pkt (5 G + 6 A)
Jesse Rohtla (JKH GKS) – 11 pkt (4 G + 7 A)
Damian Kapica (Comarch Cracovia) – 11 pkt (2 G + 9 A)
Damian Tyczyński (Kadra U23/Zagłębie Sosnowiec) – 10 pkt (2 G + 8 A)
Adam Bagiński (GKS Tychy) – 10 pkt (1 G + 9 A)
Aleksiej Trandin (Re-Plast Unia) – 10 pkt (1 G + 9 A)
Najlepsi strzelcy podczas gry w osłabieniu:
Christian Mroczkowski (GKS Tychy) – 3.
Szymon Marzec (Lotos PKH), Bartosz Fraszko (KH Energa Toruń) – po 2.
Martin Kasperlík (JKH GKS), Krystian Dziubiński (KH Podhale), Artiom Sadrietdinow (KH Energa Toruń), Filip Stoklasa (Zagłębie Sosnowiec), Filip Komorski (GKS Tychy), Radosław Sawicki (JKH GKS), Luka Kalan (Re-Plast Unia), Josef Vítek (Lotos PKH), Anatolij Protasenja (Re-Plast Unia), Ondrej Mikula (Comarch Cracovia), Tomasz Kozłowski (Zagłębie Sosnowiec), Michal Vachovec (Comarch Cracovia), Jussi Makkonen (GKS Katowice), Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy), Maksim Citok (KS Naprzód), Kamil Wróbel (JKH GKS/Kadra U23), Kasper Bryniczka (Comarch Cracovia), Adam Domogała (Comarch Cracovia), Jegor Szkodienko (KH Energa Toruń), Jakub Stasiewicz (Lotos PKH), Mateusz Michalski (GKS Katowice), Jakub Wanacki (Re-Plast Unia), Mateusz Gościński (GKS Tychy), Michal Bárta (Comarch Cracovia) – po 1 golu.
Najwięcej minut karnych:
Māris Jass (JKH GKS) – 71
Artiom Sadrietdinow (KH Energa Toruń) – 60.
Alaksandr Jeronau (GKS Tychy) – 54.
Maciej Urbanowicz (JKH GKS) – 51.
Ladislav Havlík (Lotos PKH) – 45.
Najszybciej strzelona bramka:
1. Teddy Da Costa (GKS Katowice) – 00:15 w meczu przeciwko KH Enerdze Toruń
2. Gleb Klimienko (GKS Tychy) – 00:17 w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.
3. Luka Kalan (Re-Plast Unia Oświęcim) – 00:22 w meczu przeciwko GKS-owi Tychy.
4. Richard Jenčík (Podhale Nowy Targ) – 00:29 w meczu przeciwko JKH GKS-owi Jastrzębie
5. Ondrej Mikula (Comarch Cracovia) – 00:36 w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec
BRAMKARZE (minimum dziewięć pełnych spotkań)
Skuteczność obron:
Ondřej Raszka (JKH GKS) – 93,6 %, 19 spotkań, 559 strzałów, 523 obronione.
Tomáš Fučík (Lotos PKH) – 93,3 %. 27 spotkań, 762 strzały, 711 obronionych
Robin Rahm (GKS Katowice) – 93,3%, 24 spotkania, 628 strzałów, 586 obronionych.
Clarke Saunders (Re-Plast Unia) – 93,1 %, 23 spotkania, 680 strzałów, 633 obronione
Przemysław Odrobny (KH Podhale) – 92,7 %, 28 spotkań, 783 strzały, 726 obronionych
John Murray (GKS Tychy) – 92,7 %, 24 spotkania, 712 strzałów, 660 obronionych.
Średnia wpuszczonych bramek na mecz:
1,75 - Robin Rahm (GKS Katowice)
1,89 - Tomáš Fučík (Lotos PKH Gdańsk), Ondřej Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
1,92 – David Marek (JKH GKS Jastrzębie)
2,04 - Clarke Saunders (Re-Plast Unia). Przemysław Odrobny (KH Podhale)
2,17 - John Murray (GKS Tychy)
Mecze bez straty gola:
John Murray (GKS Tychy) – 4.
Robin Rahm (GKS Katowice), Ondřej Raszka (JKH GKS Jastrzębie) – po 3.
Tomáš Fučík (Lotos PKH Gdańsk), David Marek (JKH GKS), Miroslav Kopřiva (Comarch Cracovia), Michał Kieler (GKS Katowice), Robert Kowalówka (Comarch Cracovia), Kamil Lewartowski (GKS Tychy),Sebastian Lipiński (Re-Plast Unia) – po 2.
Filip Płonka (Re-Plast Unia), Clarke Saunders (Re-Plast Unia), Rafał Radziszewski (Zagłębie Sosnowiec), Przemysław Odrobny (KH Podhale Nowy Targ), Błażej Kapica (KH Podhale Nowy Targ), Villem-Henrik Koitmaa (KH Energa Toruń) – po 1.
Opracował: Radosław Kozłowski.
Komentarze