Czesi wygrywają Czeskie Gry - Wersja Druga
Czesi wygrali rozgrywane w hali Rondo w Brnie Czeskie Hokejowe Gry. Cały tegoroczny cykl Euro Hockey Tour padł łupem Rosjan.
Jako, że ze względów technicznych wcześniejszy artykuł wyleciał ze stronki, a ja nie miałem jego kopii zapasowe tym razem będzie krócej, ale mam nadzieję, że pomimo braku weny twórczej, nie gorzej. Przepraszam za utrudnienia.
Czesi w sobotę pod nieobecność Martina Havlata i Milana Michalka rozbili Rosjan 6-3. Naszych południowych sąsiadów do zwycięstwa poprowadził weteran Jaromir Jagr (gol i dwie asysty). Podopieczni Bykowa już w czwartkowym meczu Malmo ze Szwecją zapewnili sobie zwycięstwo w całym cyklu.
W drugim sobotnim meczu Finowie wzmocnieni posiłkami z NHL w postaci Mikko Koivu i Tuomo Ruutu uporali się ze Szwedami.
Zawodnicy Trzech Koron niespodziewanie odnieśli zwycięstwo w niedzielnym meczu z gospodarzami. W drugim niedzielnym meczu Finlandia nie sprostała Sbornej. Obydwa spotkania zakończyły się wynikami 4-2.
Najlepszym strzelcem turnieju został Jaromir Jagr, który zgromadził 6 punktów (2 gole i 4 asysty). Drugim miejscem podzielili się Rosjanie z Ak Bars Kazań Aleksiej Morozow i Danis Zaripov (obydwaj zgromadzili po 3 gole i dwie asysty). Najlepiej broniącym bramkarzem był pozostający od grudnia bez klubu Jewgienij Nabokow (SKA St. Petersburg rozwiązało z nim kontrakt), który w dwóch meczach wykazał się skutecznością obron na poziomie 94.4%.
Wyniki:
2. Dzień:
Czechy - Rosja 6-3 (1-0, 3-2, 2-1)
1-0 19:03 Martínek Radek (Červenka Roman, Jágr Jaromír) PP
1-1 22:04 Tarasenko Vladimir (Gorovikov Konstantin)
2-1 24:17 Martínek Radek (Jágr Jaromír) PP2
3-1 24:45 Červenka Roman (Jágr Jaromír, Průcha Petr) PP
3-2 29:10 Morozov Alexey (Nikulin Ilya, Kaygorodov Alexey)
4-2 34:34 Voráček Jakub (Marek Jan)
5-2 50:23 Novotný Jiří (Voráček Jakub) SH
5-3 52:24 Grebeshkov Denis PP
6-3 53:31 Jágr Jaromír (Červenka Roman)
CZE 7x2, RUS 8x2, SOG: 32-27, Att.: 7200 wyprzedano
CZE: Pavelec - K. Rachůnek (2), Škoula, Jágr, Červenka (2), Průcha - Němec (2), Čáslava, Voráček, Marek (2), Rolinek - Martínek, Krajíček, Klepiš, Vampola (2), Vondrka - Nakládal (4), Mojžíš, M. Růžička, Novotný, Hubáček.
RUS: Koshechkin - I. Nikulin, Belov (4), Morozov, Kaigorodov, Zaripov - Atyushov, Biryukov, Afinogenov (2), Tereshchenko, Artyukhin - Korneev, Grebeshkov, Tarasenko, Gorovikov (2), Parshin - Rylov (2), Emelin (2), Zharkov (2), Burmistrov, Dadonov (2).
Szwecja - Finlandia 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)
0-1 31:36 Nokelainen Petteri SH
0-2 58:37 Niskala Janne (Lahti Janne) PP
SWE 7x2, FIN 8x2, SOG: 31-20, Att.: 5166
Ref.: Jeřábek, Minář - Gebauer, Toshenovyan
SWE: Fasth - Petrasek (4), Gunnarsson, Eriksson, Berglund, Thörnberg - Rundblad, S. Kronwall, Nilsson, Persson (2), Pääjärvi-Svensson - Erixon, Grossman, Axelsson (2), Wandell, Tedenby - Ekholm, Fernholm (2), Backlund, Wallin (2), Ericsson, Sjögren (2).
FIN: Lasila - Lepistö (2), Salmela, T. Ruutu (2), M. Koivu (4), Aaltonen - Niskala, Välivaara (4), Puustinen (2), Kapanen, Lahti - Heitanen, Mäenpää, Pyörälä, Lehterä, Pesonen - Kukkonen, Jaakola (2), Joensuu, Nokelainen, Pihlström.
3. Dzień
Rosja - Finlandia 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)
0-1 04:20 Mäenpää Mikko (Kapanen Niko)
1-1 12:13 Atyushov Vitaly (Biryukov Evgeniy, Tereshchenko Alexey) PP
2-1 24:01 Zaripov Danis (Morozov Alexey)
2-2 31:38 Salmela Anssi (Koivu Mikko) PP2
3-2 33:57 Zaripov Danis (Ryilov Iakov)
4-2 59:52 Tereshchenko Alexey (Morozov Alexey, Zaripov Danis) EN
RUS 10x2 + 25 (Artyukhin), FIN 8x2 + 25 (Ruutu), SOG: 22-27, Att.: 4805
Ref: Minář, Fraňo - Gebauer, Lederer.
Rusko: Nabokov (2) - I. Nikulin, Belov, Morozov, Kaigorodov, Zaripov - Atyushov (4), Biryukov, Afinogenov, Těreshchenko (4), Artyuchin (2+25) - Korneev, Grebeshkov, Tarasenko, Gorovikov, Shipachev - Rylov (2), Emelin, Zharkov (2), Burmistrov (4), Dadonov.
Finsko: Vehanen - Lepistö (4), Salmela, T. Ruutu (4+25), M. Koivu, Aaltonen - Heitanen, Mäenpää (2), Pyörälä, Kapanen, Pihlström - Väänänen (2), Puistola, Puustinen, Immonen, Pesonen - Kukkonen (2), Jaakola, Joensuu, Nokelainen (2), Komarov.
Czechy - Szwecja 2-4 (2-1, 0-2, 0-1)
0-1 06:13 Fernholm Daniel (Berglund Patrik, Paajarvi Magnus)
1-1 08:14 Krajíček Lukáš (Michálek Milan, Vampola Petr)
2-1 11:11 Jágr Jaromír (Červenka Roman, Rachůnek Karel) PP
2-2 20:34 Thornberg Martin (Gunnarsson Carl, Paajarvi Magnus) PP
2-3 33:39 Eriksson Loui (Backlund Mikael)
2-4 51:01 Nilsson Robert (Eriksson Loui)
CZE 5x2, SWE 6x2, SOG: 27-31, Att.: 7200 wyprzedano
Ref.: Karabanov, Ravodin - Barvíř, Blümel.
CZE: Štěpánek - K. Rachůnek, Nakládal, Jágr (2), Červenka, Průcha - Němec, Čáslava, Voráček (2), Koukal, Klepiš - Martínek (2), Krajíček (2), Havlát, Vampola (2), Michálek (2) - Ševc, Mojžíš, M. Růžička, Vrána, Vondrka - Novotný.
SWE: Ersberg - Petrasek, Gunnarsson, Pääjärvi-Svensson (2), Berglund, Thörnberg - Rundblad, S. Kronwall (2), Nilsson, Sjögren, Eriksson (2) - Erixon (4), Grossman, Axelsson, Backlund (2), Tedenby - Ekholm, Fernholm, Silfverberg, Wallin, Ericsson.
Tabela końcowa Czeskich Gier:
GP | W | OTW | OTL | L | GF:GA | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10-8 | 6 | |
2. | Rosja | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11-10 | 6 | |
3. | Finlandia | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5-6 | 3 | |
4. | Szwecja | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6-8 | 3 |
Euro Hockey Tour
GP | W | OTW | OTL | L | GF:GA | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 12 | 9 | 0 | 0 | 3 | 42-31 | 27 | |
2. | Szwecja | 12 | 6 | 1 | 0 | 5 | 39-32 | 20 | |
3. | Finlandia | 12 | 3 | 1 | 2 | 6 | 27-33 | 13 | |
4. | Czechy | 12 | 3 | 1 | 1 | 7 | 27-39 | 12 |
Komentarze