Rozgrywki: 2023/24 - Puchar Kontynentalny: Turniej Finałowy
16:00
Finał (Cardiff) / 3. kolejka
0:1 Ryan Cook #27 ( Jakub Wanacki #5, Shigeki Hitosato #91 ) 5/5 35:14
1:1 Maksim Musorow #29 ( Artur Gatijatow #15 ) 5/5 37:25
2:1 Oleg Bojko #5 ( Aleksandr Borisiewicz #38, Stanisław Aleksandrow #42 ) (+1) 5/4 40:17

KONIEC SPOTKANIA.

60. min - Wrzucał spod niebieskiej Pasiut, podbity krążek ląduje na bandach.
59. min - Pozostały dwie minuty. Ciężko katowiczanom zdobyć przestrzeń w tercji rywala.
58. min - GKS w tercji Nomadu, nie udało się mistrzom Polski dojść do dogodnej sytuacji.
56. min - Bez sytuacji na zdobycie kolejnych bramek minęły ostatnie sekundy.
54. min - Z prawego bulika, po długim słupku próbował Tsayrov, odbija Kieler.
54. min - GOOOOL!!!! 3:1 Zrobili swoje zawodnicy Nomadu. Artur Gatiyatov zdecydował się na indywidualną akcję, którą wykończył silnym strzałem z nadgarstka.
53. min - Ciężkie chwile GKS-u. Głęboko do defensywy zamknęli katowiczan zawodnicy Nomadu.
52. min - Maciej Kruczek najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar.
51. min - Próbowali kolejnego ataku Kazachowie. Arbitrzy dopatrzyli się spalonego przy wprowadzaniu krążka do tercji rywala.
50. min - Wracamy do gry, zdaniem arbitrów krążek nie przekroczył linii bramkowej.
50. min - Sędziowie analizują sytuację Alexandrova.
50. min - Ali Kasenov z niewielkiej odległości uderza wprost w Kielera, ten pewnie mrozi gumę.
49. min - Pełne formacje na lodzie.
48. min - Uderzał Alexandrov. Krążek odbił się od poprzeczki, sygnalizował zdobycie bramki kazachski napastnik, sędziowie nakazują grać dalej
47. min - Olsson wykluczony z gry na dwie minuty.
46. min - Walka o wejście w posiadanie krążka na dłużej. Chwila wytchnienia dla bramkarzy.
45. min - Mocno z niebieskiej wrzucał Koponen, odbił Ambirbekov, niestety krążek padł łupem Kazachów.
43. min - Do głosu doszli zawodnicy Nomadu. Shulga spomiędzy bulików, krążek ląduje jednak na bandzie za bramką.
42. min - GKS przy krążku, pracują mocno katowiczanie aby wyrównać wynik. Pozostajemy w tercji Nomadu.
41. min - GOOOOL!!!! 2:1 Szybko popracowali krążkiem w przewadze zawdonicy Nomadu, efektem trafienie Olega Boiko
41. min - Pora na trzecią tercje spotkania.  GKS jeszcze przez 1:21 minuty w osłabieniu.

KONIEC DRUGIEJ TERCJI

40. min - Mocny szturm na bramkę Kielera. Górą polski golkiper!
40. min - Sporo przerw w grze, wcześniej arbitrzy sprawdzali karę Smala, teraz kolejna narada pomiędzy arbitrami.
40. min - Igor Smal na ławce kar.
39. min - Ależ okazje miał Igor Smal, dopadł do odbitego przez Amirbekova krążka, na prawdę zabrakło centymetrów aby zmieścić krążek w bramce.
38. min - GOOOOL!!!!! 1:1 Książkowo rozegrana kontra Nomadu, Gatiyatov w tempo do Musorova a ten dopełnia formalności.
37. min - Próbował drogą Cooka podążyć Delmas, minimalnie niecelnie.
35. min - GOOOOOL!!!!!! Ryan Cook zdecydował się na uderzenie z prawego bulika i ten strzał przyniósł upragnioną bramkę dla GieKSy!
35. min - Uderzał po długim słupku Monto, krążek mija jednak bramkę Amirbekova.
34. min - Delmas potężnie spod niebieskiej, przecinał Fraszko. Było blisko.
33. min - Kolejny raz kotłuje się przed Amirbekovem i kolejny raz żaden z katowiczan nie znajduje sposoby aby zaadresować krążek do siatki.
32. min - Próbował Kruczek ze swojej dogodnej pozycji, niecelnie.
32. min - Monto i Iisakka biorą cięzar gry na swoje barki. Próba zamnkięcia Nomadu w ich własnej tercji.
30. min - Ożywiło się spotkanie. Próbują również pobudzić się do działań w ofensywie zawodnicy Nomadu.
28. min - Sporo dzieje się pod kazachską bramką, kolejny raz nie było komu wepchnąć krążka do bramki.
28. min - Pełne formacje na lodzie.
27. min - Dobrze wygląda rozgrywana przewaga przez katowiczan. Bartosz Fraszko bardzo blisko otwarcia wyniku.
26. min - Klimenti Tsaryov na ławce kar.
26. min - Bez pardonu potraktowany Cook, będzie wykluczenie.
25. min - Świetnie otworzył Monto drogę do bramki Varttinenowi. Fiński defensor wykończył akcje jednak uderzeniem poza światło bramki.
24. min - Zdołał urwać się obronie Marklund, jednak w ostatniej momencie wracający obrońca włożył kij pod jego strzał.
23. min - Kolejne wznowienie w tercji Nomadu. Walczą katowiczanie w poszukiwaniu swoich okazji, Kazachowie jednak mądrzę bronią dostępu do swojej bramki.
22. min - Pierwsze próby GieKSy w tercji rywala. Aktywny Bartosz Fraszko szukał podaniem wzdłuż linii Olssona.
21. min - Wracamy do gry! Wznowienie dla Astany.

KONIEC PIERWSZEJ TERCJI SPOTKANIA

20. min - Szybka akcja Nomadu. Nikolay Shulga wykańczał. Kieler czujnie zbija krążek.
18. min - GieKSa w tercji Nomadu. Trwa próba zaskoczenia defensywy rywala.
17. min - Dużo przestrzeni zostawiają rywale katowiczanom do budowania akcji. Brakuje chłodnej głowy mistrzom Polski przy bramce rywala.
15. min - Uspokoiły się nieco wydarzenia na lodzie. Krążek błyskawicznie w posiadaniu to jednych, to drugich.
14. min - Pełne formacje na lodzie. Bez większego zagrożenia Kazachowie w swojej przewadze.
13. min - Blisko było braki w osłabieniu GieKSy. Przejął krążęk Iisakka, po jego strzale guma przełamała Amirbekova, ostatecznie krążek z linii bramkowej zgarnęła defensywa rywali.
12. min - Hampus Olsson wykluczony z gry na dwie minuty.
12. min - Szybką akcję zainicjował Bartosz Fraszko, zabrakło pomysłu pod bramką rywala.
10. min - Okres dobrej pracy GieKSy w kazachskiej tercji, momentalna odpowiedź Nomadu. Próbował sięgnąć wrzutki Ali Kasenov, uprzedził go Kieler.
9. min - Pełne formacje na lodzie.
8. min - Pierwsza minuta przewagi za nami. Szybko przesuwa się defensywa rywali.
7. min - Danil Butenko na ławce kar.
5. min - Okres gry pod dyktando GieKSy. Starają się zostać na dłużej w tercji rywala mistrzowie Polski.
4. min - Sporo zamieszania pod bramką Nomadu. Próbowali katowiczanie wepchnąć  krążek do bramki rywala, czujnie między słupkami Amirbekov.
3. min - Dużo walki, mało płynności. Pierwsza próba szybszej gry Nomadu, Kieler odbił strzał spod niebieskiej, po chwili zamroził po próbie dobitki.
2. min - Kazachowie sprawiają wrażenie jakby chcieli sprawdzić na co stać polski zespół, pozwalając katowiczanom utrzymywać się przy krążku.
1. min - Rozpoczynamy trzecie spotkanie GKS-u w Cardiff. W bramce Michał Kieler, a pierwszy bulik dla katowiczan.