3:1 Hampus Olsson #95 ( Sam Marklund #20, Grzegorz Pasiut #18 ) +/-
29:58 2 min. Olli Iisakka #51 Ostrość
29:58 2 min. Jauhienij Kamienieu #9 Ostrość
32:12 2 min. Jakub Ižacký #93 Ostrość

KONIEC SPOTKANIA

60. min - GOOOOOOL!!!!! 3:1 Olsson strzałem do pustej bramki autorem trzeciego trafienia.
59. min - Do końca 1:30, pusta bramka JKH.
CZAS DLA GKS-U KATOWICE
59. min - Meczowa guma na kiju Pasiuta, parkanem zbija Lacković!
58. min - Zamieszanie pod bramką Lackovića, próbował po długim rogu Sokay, niecelnie.
57. min - Macheachern oddał nieprzyjemny strzał, jednak radzi sobie z tym wyśmienicie Murray mrożąc gumę w raku.
56. min - GOOOOOOL!!!!!! 2:1 GieKSa wygrywa bulik we własnej tercji i rusza z dwójkową akcją. Olsson świetnie wyczuł tempo Sokaya i dograł mu krążek, który Kanadyjczyk ze spokojem zameldował w jastrzębskiej bramce.
55. min - Przetrwali kolejny napór jastrzębianie, oddalają krążek poza tercję.
54. min - Rzucają siły do ataku katowiczanie, muszą jednak wystrzegać się niedokładnych zagrań, na to czekają goście.
52. min - Przenosimy się pod drugą bramkę, mrozi Murray próbę przy krótkim słupku.
52. min - Mocno sprawdzany ostatnimi sekundami Lacković. Ciągle czujnie słowacki golkiper.
50. min - Trwa jazda od bramki do bramki. Być może kolejne trafienie zadecyduje o losach spotkania.
48. min - Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze. Otwartą drogę do bramki miał jeden  z jastrzębskich zawodników.
47. min - Docisnęła mocniej GieKSa, krążą wokół bramki Lackovića gracze w złotych strojach.
46. min - Mocno zagęszczony środek tafli, ciężko się przez niego przebić.
44. min - Indywidualnie Pasiut, poprzekładał, poszukał miejsca. Czujnie zamknął parkany Lacković.
43. min - Jarosz w groźnej kontrze, nie dał się zaskoczyć w tym pojedynku Murray.
43. min - Starzyński z prawego bulika, spokojnie na parkany Murray.
41. min - Sytuacyjny krążek przejęty w środkowej tercji przez Pasiuta, próba jego strzału zablokowana.
41. min - Pora na trzecią odsłonę.

KONIEC DRUGIEJ TERCJI

40. min - Z lewego bulika po lodzie próbował Izacky, parkanem do boku Murray.
39. min - Trwa walka, tym razem uwolnienia dopuścili się katowiczanie.
38. min - Zagraniem przez bandę, kolejny raz próbowali zaskoczyć katowicką defensywę goście. Tym razem krążek zbyt mocno wystrzelony i skończyło się na uwolnieniu.
37. min - Kolusz zaczął wozić w tercji rywala. Łatwo poradził sobie z Kruczkiem, jednak po chwili sprokurował kontrę rywala niedokładnym zagraniem, pod drugą bramką sporo uprzejmości wymieniali między sobą Marklund i Górny.
36. min - Ależ sprawdzają Lackovića mistrzowie Polski! Najpierw nieprzyjemnie Maciaś, nie dał rady złapać tej próby jastrzębski golkiper, po chwili uderzał Marklund, tym razem już do raka Lacković.
36. min - Tym razem napędził się Lehtimaki, pomysłem na zaskoczenie Lackovica miał być strzał przy krótkim słupku, jednak słowacki golkiper dobrze ustawiony.
36. min - Wrzucał na bramkę Maciaś, pomimo zasłony łapie krążek Lacković.
35. min - Gościmy w tercji JKH. Czeka nas tutaj kolejne wznowienie.
34. min - Ruszyła GieKSa! Świetnie poszedł prawą stroną Sokay, schodząc na kolano pokusił się o uderzenie i jedynie wybrzmiał soczyście słupek jastrzębskiej bramki.
33. min - GOOOOOOL!!!!! 1:1 Wygrane wznowienie, szybkie rozegranie krążka i akcję GieKSy wykańcza Hitosato!
33. min - Pokłosie wydarzeń pod bramką, Izaćky na ławce kar.
33. min - Cook uderzał spod niebieskiej, krążek od parkana Lackovića wrócił do gry, akcja przerwana jednak przez arbitrów, gdyż momentalnie doszło do kotłowaniny.
32. min - Błędy po obu stronach, strata katowiczan przy wyprowadzaniu krążka, jednak goście nie zdołali zrobić z tego użytku paląc swoją akcję.
31. min - Twardo potraktowany pod bandą Marklund przy pomocy kolegów opuszcza taflę.
30. min - Kemeneu i Iisakka starli się pod bramką JKH, będą wykluczenia. Dwójka zainteresowanych wykluczona karami dwuminutowymi.
30. min - Marcin Kolusz przejął krążek i wpadł z nim do tercji rywala, jego uderzenie nie mogło jednak zaskoczyć  Murraya.
28. min - Pracują w poszukiwaniu wyrównania gospodarze. Bez zagrożenia dla bramki Lackovića.
27. min - GOOOOOL!!!!! 0:1 Podanie po bandzie otworzyło drogę do bramki Arrakowi. Ten pokusił się o uderzenie przy krótkim słupku. Murray próbował złapać krążek parkanami, guma jednak przecisnęła się i wylądowała w bramce.
27. min - Rozpędził się Pasiut, ale nie było już miejsca by próbować zaskoczyć Lackovica, dobrze zapobiegli temu defensorzy JKH.
26. min - Rajamaki wrzucił gumę w stronę Murraya, mrozi grę katowicki golkiper.
25. min - Obecność katowiczan w tercji rywala wykańczał strzałem Sokay, krążek daleko poza światłem bramki.
25. min - Forsowali goście katowicką bramkę, po chwili akcję GieKSy napędzał  już Lehtimaki.
24. min - Tafla gotowa do dalszej gry. Arbitrzy nie dopatrzyli się naruszeń.
PRZERWA NA CZYSZCZENIE LODU, SĘDZIOWIE ANALIZUJĄ MIĘDZY SOBĄ SYTUACJĘ.
24. min - padł na lód Bartosz Fraszko, pojawiła się krew. Zawodnik opuścił taflę.
22. min - Temperatura wrzenia pod bramką gości. Lacković interweniując opuścił światło bramki, w walce o krążek doszło do sporej kotłowaniny, ostatecznie czeka nas jedynie wznowienie w tercji Jastrzębia.
22. min - Próbował Kolusz, spokojnie odbija to Murray i umożliwia kontynuowanie gry swojej defensywie.
21. min - Wracamy do gry w Katowicach. Krążek dla Pasiuta.

KONIEC PIERWSZEJ TERCJI

20. min - Jeszcze próba Cooka spod niebieskiej, na 15 sekund przed końcem tercji czeka nas wznowienie w tercji gości.
19. min - Błąd przy wyprowadzaniu krążka przez gospodarzy skutkuje uwolnieniem.
18 min - Utrzymuje się bardzo wysoka intensywność, zawodnicy nie oszczędzają sobie bezpośrednich pojedynków. Nakręca się coraz mocniej spotkanie.
16. min - Sytuacyjny strzał z niebieskiej gospodarzy, krążek został jeszcze trącony przed samą bramką, jednak czujnie parkanem zbił to do boku Lacković.
15. min - Twardo i szybko gramy! Odpalony został protokół pojedynków na bandach, akcja szybko przenosi się pomiędzy tercjami.
13. min - Jastrzębie gubi krążek w tercji rywala, otwarła się autostrada do bramki dla Olssona, jednak jego uderzenie jedynie w maskę Lackovića.
12. min - Próbował strzału Rajamaki, nie dał się zaskoczyć Murray.
11. min - Raz jeszcze z dystansu Varttinen, krążek w łapaczce Lackovića.
10. min - Mocny napór GieKSy! Nie brakowało strzałów spod niebieskiej i pracy na bramkarzu. Czeka nas wznowienie w tercji gości.
10. min - Tym razem lewym skrzydłem pomknął Varttinen, jego silne uderzenie mrozi Lacković.
9. min - Napędzili sobie biedy goście błędem w rozegraniu krążka we własnej tercji, przed doskonałą sytuacją stanął Fraszko, zabrakło jednak wykończenia.
8. min - Lewym skrzydłem napędził się Pasiut, akcja zwieńczona mocną wrzutką na bramkę i ruszeniem bramki przez Lackovića.
8. min - Kolejny raz zmuszony do pracy parkanami Murray, krążek opuszcza bezpośrednie okolice bramki.
7. min - Pracują w tercji rywala jastrzębianie.
6. min - Sporo wydarzeń w ostatnich sekundach, była kolejna okazja dla GieKSy, po chwili kontra gości.
5. min - Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Lackovića, tym razem goście oddalają skutecznie zagrożenie.
4. min - Doskonała pozycja strzelecka dla Kiełbickiego, nie zdołał jednak z najbliższej odległości znaleźć drogi do bramki.
3. min - Próba Jarosza spomiędzy kół bulikowych, górą Murray.
2. min - Szarpane tempo pierwszych sekund.
1. min - Rozpoczynamy spotkanie w Katowicach, w bramkach Murray oraz Lacković. Pierwsze wznowienie łupem GKS-U Katowice.