Rozgrywki: 2018/19 - Ekstraliga: Play-off
2:4 (1:0, 0:3, 1:1) Zakończony
2019-03-02
18:00
Play-Off / Ćwierćfinał 1
1:0 Martin Przygodzki #11 ( Aleksiej Trandin #87, Sebastian Kowalówka #12 ) (+1) 5/4 05:07
1:1 Maciej Urbanowicz #93 ( Niko Tuhkanen #53 ) 5/5 20:32
1:2 Patryk Wronka #95 ( Jesse Jyrkkiö #10 ) 5/5 25:32
1:3 Grzegorz Pasiut #18 ( Maciej Urbanowicz #93 ) 5/5 38:19
1:4 Filip Starzyński #26 ( Maciej Urbanowicz #93, Mikołaj Łopuski #28 ) 5/5 51:49
59:07 2 min. Andrej Themár #88 Spowodowanie upadku przeciwnika
Koniec Meczu. Decydującego spotkanie odbędzie się we wtorek w Katowicach.
- 60 min. - Malasiński zmienił lot krążka pod bramką, guma przeturlała się obok słupka.
- 59 min. - Kibice Unii nie są zadowoleni z decyzji sędziów i rzucają przedmioty na lód.
- 59 min. - Kontra katowiczan, Wronka z Fraszko ale ten pierwszy faulowany przez Themara. Fraszko trafił do pustej bramki ale był spalony.
- 58 min. - Pusta bramka Unii.
- 58 min. - Dobrze wybronili się goście, Unia niezbyt zagroziła bramce Katowic.
- 56 min. - Zamieszanie pod bramką Lindskouga, ale ten nie dał sobie wygarnąć gumy. Próbował Vehmanen.
- 56 min. - Kara dla Urbanowicza, gospodarze w przewadze.
- 54 min.- GOL! 2-4! Fatalna strata obrońcy Katowic, który podał prosto do Trandina a ten sam przed Lindskougiem nie miał problemów go pokonać!
- 53 min. - Zza bulika Starzyński, łapie pewnie Fikrt.
- 52 min. - GOL! 1-4! Strata na środku lodowiska Urbanowicz popędził 2 na 1 i wyłożył gumę wzdłuż bramki do Starzyńskiego zamykającego całą akcje.
- 50 min. - Zza bulika Vehmanen, odbija Lindskoug.
- 48 min. - Jyrkkio z niebieskiej, zbyt czytelnie.
- 48 min. - Zaatakowali gospodarze, Vehmanen dwukrotnie z okolicy bulika, ale Lindskoug dobrze odbija krążek.
- 47 min. - Podanie przed bramkę i Malicki z bliska prosto w bramkarza.
- 47 min. - Łopuski ale zbyt lekko i prosto w bramkarza.
- 46 min. - Spod niebieskiej Rohtla, łapie pewnie Fikrt.
- 44 min. - Łopuski wjechał przed bramkę, ale jego strzał minął słupek.
- 42 min. - Uderzenie Sebastian Kowalówki po kij przeciwnika ląduje poza taflę.
- 41 min. - Vehmanen obok słupka spod niebieskiej.

- Koniec II tercji. Strzały: 6 - 15
- 39 min. - Sam na sam jechał ale uderzył obok słupka.
- 38 min. - GOL! 1-3! Spod niebieskiej Pasiut przymierzył czym zaskoczył Fikrta! Guma wylądowała po długim rogu bramki Unii.
- 36 min. Z bulika uderzał Wronka, odbijaką odbija Fikrt.
- 35 min. - Unia w ataku, strzał z bliska Killholma, odbija bramkarz ale w tym czasie Tabacek przeszkadzał rywalowi i sędzia odsyła go na ławkę kar.
- 33 min. - Kontra katowiczan, Wanacki wjechał w tercje rywali ale uderzył prosto w bramkarza.
- 32 min. - Kiilholma zza obrońcy, łapie Lindskoug.
- 30 min. - Połowa meczu za nami Unia widać "siadła" i ciężko im skonstruować jakąś akcję. Mnożą się błędy gospodarzy.
- 28 min. - Wanacki po kiju przeciwnika obok bramki.
- 26 min. - GOL! 1-2! Wronka w swoi stylu ruszył na szybkości na bramkę objechał obrońcę i wzdłuż bramki minął Fikrta upadając wepchał krążek do bramki!
- 25 min. - Fraszko ruszył z lewej strony, uderzył z bulika, odbija Fikrt.
- 25 min. - Kontra Pasiuta, lecz w ostatniej fazie zablokowany i krążek poza taflą.
- 23 min. - Spalony w wykonaniu gości, którzy cały czas atakują.
- 22 min. - Krężołek spod bandy, odbija Fikrt
- 21 min. - Ruszyli goście do zmasowanego ataku! Najpierw Wronka, później z bliska Jyrkkio!
- 21 min. - GOL 1-1! Urbanowicz doprowadzado wyrównania!

Koniec I tercji. Strzały: 16-8.
- 20 min. - Zablokowany strzał katowiczan, kontra z boku Wanata, odbija Lindskoug.
- 20 min. - Kontra Unii, uderzał Przygodzki i Trandin - odbija bramkarz.
- 19 min. - Z boku uderzył z bulika Fraszko, spokojnie łapie Fikrt.
- 18 min. - Kontra Unii, indywidualnie próbował Gruszka, uderzenie z backhandu odbija Lindskoug, dobitka Maciejewskiego ale łapie spokojnie szwedzki bramkarz.
- 17 min. - Urbanowicz powalczył w tercji rywala z krążkiem pod bandą krądnąc cenne sekundy w osłabieniu.
- 15 min. - Kara dla Krężołka, Unia po raz drugi w przewadze.
- 14 min. - Spod niebieskiej Wanacki, obok słupka.
- 12 min. - Katowiczanie zamknęli gospodarzy w ich tercji, ale Ci dobrze wybronili się z tej akcji.
- 10 min. - Podanie pod bramkę, tam Trandin dołożył gumę i ta minimalnie minęła słupek bramki Lindskouga!
- 8 min. - Fraszko ruszył na bramkę Fikrta, uderzył z backahndu z okolicy bulika, łapie Fikrt.
- 5 min. - GOL! 1-0! Podanie zza bramki na bulik Kowalówki do Przygodzkiego a ten uderzył w samo okienko bramki Lindskouga!
- 4 min. - Oblężenie bramki Lindskouga, broni trzy groźne strzały! Saur z niebieskiej dwukrotnie! Jeszcze Themar!
- 4 min. - Jass fauluje we własnej tercji, przewaga gospodarzy.
- 3 min. - Z niebieskiej uderzył Wanacki, mrozi w parkanach Fikrt
- 3 min. - Rohtla z Paszkiem powalczyli o krążek za bramką Fikrta, Unia wybija na uwolnienie.
- 2 min. - Obustronna kara dla Jyrkkio i Adamusa za nadmierną ostrość w grze.