Wyświetleń: 1563

Pewna wygrana nad Mazowszem. MMKS bliżej 13 miejsca.

2010-03-05 20:51:56

Hokeiści MMKS zwycięstwem nad warszawską Legią rozpoczęli walkę o miejsca 13 – 14 w III rundzie Play Off. Mecz o przysłowiową pietruszkę, ale obie drużyny na lodzie zostawiły sporo zdrowia. Do rozegrania jest jeszcze rewanż - w niedzielę o 13.20 w Warszawie - , w którym dzisiejsi przegrani nie stoją na straconej pozycji.

Pierwsza tercja tego meczu była pod dyktando nowotarżan, lecz razili oni nieskutecznością. To samo jednak można rzec o gościach, którzy również mieli swoje sytuacje, lecz żadnego gola nie mogli zdobyć.

Druga tercja mogła się rozpocząć bardzo dobrze dla podopiecznych Stanisława Małkowa gdyby w 4 minucie tej odsłony Wiśniewski wykorzystał sytuacje sam na sam z Niesłuchowskim. Niestety dla gości fatalnie spudłował. Chwilę później Szaniawski brutalnie wszedł kolanem w najlepszego zawodnika MMKS Bartłomieja Neupauera. Za ten czyn Szaniewski został ukarany karą meczu a Neupauer w tym samym czasie dostał 10 min. za niesportowe zachowanie (gdyż od razu chciał wymierzyć sprawiedliwość Szaniewskiemu). Po wyjaśnieniu przez sędziów obu drużynom, za co i kto dostał karę oba zespoły wróciły do gry. Nowotarżanie mieli okres 5 minut gry z przewagą jednego zawodnika, lecz poza strzałami z dystansu groźniej nie zagrozili bramce Strąka.  Gdy na lodzie było już po 5 graczy z obu drużyn dwukrotnie w ciągu minuty Podhalanie doszli do sytuacji podbramkowych. Najpierw Sulka strzelił mocno, lecz krążek odbił barkiem golkiper gości i „guma” poszła ponad bramką. Po chwili kolejną sytuację miał Leśniowski. Jego strzał jednak „przyjął na siebie” – w kask Strąk. Pod koniec tercji znów groźnie zrobiło się pod obiema bramkami. Najpierw w 37 minucie Floriańczyk strzelał z dystansu, lecz dobrze ustawiony był bramkarz MMKS, który sparował to uderzenie. Dwie minuty później Michalski wykorzystał nie porozumienie obrońców Mazowsza i z samego bliska zdobył piękną bramkę dającą prowadzenie w tym meczu 1:0 MMKS-owi.  W końcowych sekundach II tercji groźnie uderzał Bułanowski, lecz Niesłuchowski odbił krążek i zażegnał niebezpieczeństwo.

Od III tercji na tafle powrócił Neupauer, który w II tercji został brutalnie zaatakowany kolanem. Początkowe minuty ostatniej odsłony ostatniego meczu MMKS-u w Nowym Targu w ramach I ligowych rozgrywek należał pod dyktando gości. Po serii dwóch w tym samym czasie wykluczeń graczy z Nowego Targu goście przez 2 minuty mieli na lodzie o dwóch więcej zawodników. Po minucie do odbywających kary Kamila Kapicy i Michalskiego dołączył jeszcze Wróbel i MMKS przez następne dwie minuty musiał się bronić pod naporem warszawskich hokeistów. W tym czasie rozgrywający bardzo dobre spotkanie Niesłuchowski popisał się dwoma kapitalnymi interwencjami. Najpierw odbił parkanami uderzenie Bułanowskiego a po chwili już leżąc w sobie wiadomy sposób zdołał złapać do raka gumę po poprawce strzału tego samego gracza.  Podopieczni Stanisława Małkowa nic więcej w tym okresie przewagi nie zdołali zdziałać a w 50 minucie stracili na własne życzenie drugą bramkę. Gdy na ławce kar siedział Bułanowski nowotarżanie szybko założyli zamek. Strzał z niebieskiej Władysława Bryniczki Strąk jeszcze sparował, ale wobec dobitki Kosa był już bezradny. W 52 minucie Wcisło znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz górą był bramkarz Legii. Ostatnie minuty meczu to obustronna walka. W 55 minucie Neupauer nie wykorzystuje sytuacji sam na sam a minutę później w liczebnej przewadze Wardecki trafia w Niesłuchowskiego. W 58 minucie podwyższają prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Wcisło.  Była to już ostatnia bramka, jaka padła w MHL w Nowym Targu w I lidze w sezonie 2009/2010. Ostatnie 2 minuty nowotarżanie bronili się grając w 3 na 5 hokeistów Mazowsza. Mimo dantejskich scen pod nowotarską bramką wynik się nie zmienił.

Tym samym MMKS wygrał 3:0 z Mazowszem Warszawą pierwszy mecz w III rundzie Play Off o miejsca 13 – 14. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę 7 marca o 13.20 w Warszawie.

- Mieliśmy założenie by wygrać pewnie i to nam się udało. Popełniliśmy jednak za dużo błędów w postaci kar. W rewanżu również będziemy walczyć o wygraną. – skomentował krótko Jacek Szopiński trener MMKS.

Grający od 20 w Tychach w 5 meczu półfinału Mistrzostw Polski hokeiści Podhala Nowy Targ nie poszli w ślady młodszych kolegów i mecz przegrali 5:3. Tyszanie tym samym wyrównali losy rywalizacji na 3:3. W niedzielę decydujący pojedynek w Nowym Targu o godz. 15.15. Po nim przegrany zagra o brąz z Zagłębiem Sosnowiec a wygrany o złoto z Cracovią Kraków.

MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Mazowsze Warszawa 3:0 (0:0 ; 1:0 ; 2:0)
1:0 – 38:05 – Michalski
2:0 – 49:59 – Kos – Woźniak – Wł. Bryniczka 5/4
3:0 – 57:33 – Wcisło – Michalski

MMKS:
32 min. (w tym 10 min dla Neupauera za niesportowe zachowanie i 2 min. techniczne)

Mazowsze:
37 min. (w tym 2 min. + 5 min. + 20 min (kara meczu) dla Szaniawskiego za atak kolanem)