Wyświetleń: 11402

MŚ U18: Polska - Kazachstan 2:0

2010-04-11 21:17:22

W pierwszym spotkaniu Mistrzostw Świata do lat 18 dywizji 1, grupy B w Krynicy-Zdrój reprezentacja Polski pokonała Kazachstan 2-0.

godz: 20:00

Polska U18 - Kazachstan U18 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Składy:

Polska U18: Mrugała - Pociecha, Błaszków; Wcisło, Michalski, D. Kapica - Gimiński, Ciura; Starzyński, Guzik, Pawlik - Lehmann, Szaniawski; Wypasek, Pesta, Stokłosa - Gacek, Bułanowski; Serwiński, Kalinowski, Domogała.

Kazachstan U18: Mikushin - Mokin, Milyukov; Kenbayev, Tleubayev, Rakhmanov - Grachev, Borissov; Tolepbergen, Sagadeyev, Mambetaliyev - Artmenko, Grebenshchiko; Shevchenko, Ralko, Zhabunin - Kurachyov, Kairov; Butin, Chashchin, Karatayev.

Komentarze (za kateheci.pl)
- Minuta ciszy.
- 1 min. - Wygrane pierwsze wznowienie przez Polaków i pierwszy strzał Pawlika obroniony.
- 2 min. - Na razie na lodzie groźniejsi Polacy. Strzelał Kapica, ale znów broni goalkeeper Kazachstanu.
- 3 min. Błaszków przerwał kontrę Kazachstanu i wędruje na ławkę kar. Polacy w osłabieniu.
- 5 min. - Koniec kary dla Polaków. Groźnie było pod bramką Polski, kiedy strzał spod niebieskiej oddał Mokin, ale na posterunku bramkarz.
- 5 min. - Świetna kontra Polaków, Kapica jechał z Michalskim i gdyby oddał temu drugiemu krążek, mogłoby być 1:0. Niestety wybrał wariant indywidualny i nie ma gola.
- 8 min. - Gooooool!! Guzik ze Starzyńskim rozgrywali krążek przed bramką Kazachstanu i ten drugi wpakował go do bramki.
- 9 min. - Kolejna dobra sytuacja - podawał spod niebieskiej Michalski, ale stojący przed bramką Wypasek nie opanował krążka.
- 10 min. - Strzelał Ciura Bartek, ale Mikushin odbija krążek i ten wysoko na siatce nad bandami.
- 12 min. - Goooool!! Tym razem Kapica wykorzystuje swoją sytuację i mamy 0:2.
- 15 min. - Koniec kary, nasi stworzyli sobie dogodne sytuacje, ale nie powiększyli prowadzenia. Strzelali Błaszków, Kapica i Pociecha. Po akcji Wypaska w raka krążek łapie bramkarz.
- 15 min. - Dwukrotnie naszego bramkarza sprawdzili Kazachowie - Zhabunin oraz Butin.
- 17 min. -  Było tak blisko - Kapica trafił w słupek!
- 18 min. - Tym razem Pawlik przestrzelił.
- 19 min. - Groźnie pod bramką Polaków, ale sytuację wyjaśnia nasz bramkarz.
- 19 min. - Stokłosa mocno, ale niecelnie.
- 20 min. - Dobrze spisuje się dziś nasz bramkarz - broni kolejne strzały Rakhmanowa i Borissowa.
- Koniec I tercji

- 21 min. - Zaczynamy drugą tercję i znów pierwsze wznowienie dla Polaków.
- 21 min. - Wyrównana gra od pierwszych sekund drugiej tercji. Już swoje okazje mieli Polacy.
- 22 min. - Karatayev świetnie, ale jeszcze lepiej Mrugała!
- 23 min. - W starciu przy bandzie ucierpiał Kalinowski, który z pomocą kolegów zjeżdża teraz z lodu.
- 24 min. - Michalski blisko strzelenia gola.  Michalski po raz drugi - nie ma chłopak szczęścia dzisiaj.
- 25 min. - Trzy na jeden jechał pierwszy atak Kazachstanu, ale pogubili się rozgrywając krążek już przed naszą bramką.
- 26 min. - Zamieszanie pod bramką Kazachstanu - krążek mrozi Mikushin.
- 28 min. -  Koniec kary Ralko. Gramy 5/5
- 29 min. - Błąd naszych, Zhabunin przed szansą, ale przestrzelił.
- 33 min. - Rakhmanov nie strzela do pustej bramki Polaków! Mamy szczęście
- 34 min. -  Koniec przewagi Kazachów. Było groźnie, ale Sagadeyev trafia w boczną siatkę.
- 34 min. -  Z Kalinowskim wszystko w porządku - właśnie wrócił do gry.
- 35 min. - Mrugała w opałach - próbowali Chashchin z Karatayevem.
- 37 min. -  W końcówce drugiej tercji cisną Kazachowie, a nasi się gubią - Sagadeyev sam przed naszą bramką, ale bez gola.
- 38 min. - Nasi w tym momencie ograniczają się jedynie do wybijania krążków z własnej tercji obronnej - Rakhmanov celował w krótki róg ale przestrzelił.
- 40 min. - Koniec II tercji. Końcówka zdecydowanie dla Kazachstanu, nasi jednak, z dużą dozą szczęścia dalej prowadzą 0:2.

- 42 min. - Wypasek z Pestą gonili za krążkiem, jednak szybciej w tej sytuacji z bramki wyjechał Mikushin.
- 44 min. - Kapitalnie Kapica przejął krążek na niebieskiej i popędził sam na sam - oddał strzał, ale nieczysto trafił w krążek, bo nieprzepisowo zatrzymywał go Mokin, stąd dla niego dwie minuty kary.
- 46 min. - Pusta bramka Kazachów - nikt nie oddał strzału.
- 47 min. - Fatalny błąd Gimińskiego - przewraca się przed bramką i przed szansą staje jeden z Kazachów - na nasze szczęście przestrzelił.
- 48 min. - Wypasek z Pestą w kontrze 2/1, ale ten drugi rozmija się z krążkiem przy podaniu.
- 50 min. - Kapica minimalnie obok bramki!
- 52 min. - Stokłosa do Wypaska przed bramkę - strzał tego drugiego niecelny.
- 54 min. - Swoich okazji nie wykorzystują kolejno Wcisło, Michalski (trafia w obrońce Kazachstanu) i Starzyński (strzał ponad bramką)
- 55 min. - Nasi w osłabieniu atakują - znów wyróżniający się dziś Kapica w duecie z Michalskim, ale nie zamienili akcji na bramkę.
- 55 min. - Kara dla Polski za celowe opóźnianie gry. Kazachowie grają 5 na 3.
- 57 min. - Mrugała odbija strzał Karatayeva
- 58 min. - Zadzwoniło na bramce Kazachów - to Kapica trafił w spojenie.
- 60 min. - Koniec spotkania. Nasi kontrolowali grę w ostatnich sekundach, nie pozwalając na to aby Kazachowie wzięli czas, czy wycofali bramkarza.
- 60 min. - Zawodnikami meczu wybrano bramkarzy: Mrugała oraz Mikushin odbierają pamiątkowe podarunki.