Wyświetleń: 11077

MŚ U18: Polska - Węgry 3:5

2010-04-14 19:52:45

Reprezentacja Polski doznała pierwszej porażki podczas Mistrzostw Świata do lat 18, dywizji 1, grupy B. Polacy przegrali 5-3 z Węgrami, choć 47 minuty prowadzili 3-2.

godz: 20:00

Polska U18 - Węgry U18 3:5 (1:1, 2:1, 0:2)

0:1 Richar Hardi - Kristof Hentes 5:37
1:1 D. Kapica - Bartłomiej Pociecha 15:49
2:1 Kamil Wcisło - Kamil Szaniawski - Sebastian Mrugała 31:02
2:2 Kristof Hentes - Richard Hardi 31:52
3:2 Damian Kapica - Filip Starzyński 37:23 (+2)

Składy:

Polska U18: Mrugała - Pociecha, Błaszków; Starzyński, Guzik, D. Kapica - Gimiński, Ciura; Wcisło, Wypasek, Michalski - Lehmann, Szaniawski; Pesta, Domogała, Pawlik - Gacek, Bułanowski; Serwiński, Kalinowski, Stokłosa.

Węgry U18: Pleszkan - Varga, Erdelyi; Nemeth, Hari, Gallo - Nagy, Goz; Hardi, Nemes, Hentes - Bereczki, Geczi; Meretei, Kovacs, Fekti - Sommer, Domotor; Farkas, Odry, Papp.

Komentarze (kateheci.pl):
- 1 min. - Dużo niedokładności w akcjach obydwu drużyn.
- 2 min. - Strzał Pesty bramkarz Węgier odbija na siatkę nad bramkami - w odpowiedzi Varga i z problemami, ale broni Mrugała.
- 6 min. -  Polacy tracą bramkę. Hardi dostał krążek od obrońców tuż za czerwoną, zgubił obrońców i otworzył wynik tego spotkania.
- 8 min. - Naszym gra za bardzo nie wychodzi - muszą uważać na Węgrów, bo za każdym razem gdy są przy krążku robi się groźnie.
- 12 min. - Węgrzy w komplecie. Strzelał Guzik i trafił prosto w bramkarza, próbował też Pociecha - huknął mocno, ale parkanem broni ten strzał bramkarz.
- 15 min. - Gramy 4/4. Nasi zbyt nerwowo. Jeden z ich słabszych meczów.
- 16 min. - Gooooool!!! Kapica!!! Praktycnie z zerowego kąta! Świetnie umiał się znaleźć w tej sytuacji. Podawał Pociecha
- 19 min. - Polacy dosłownie zmarnowali przewagę.
- Koniec I tercji

- 20 min. - Rozpoczynamy II tercje
- 21 min. - Hokejowe szachy od pierwszych sekund II tercji. Węgrzy przycisnęli. Już pierwsza akcja mogła przynieść bramkę.
- 25 min. - Nasi popełniają proste błędy, często tracą krążek, a jak już go przejmą to nie za bardzo wiedzą jak go rozprowadzić tak, aby stworzyć sobie dogodną sytuację do strzelenia gola.
- 31 min. -  Gooooool!!! Szaniawski podał wprost do wyjeżdżającego z boksu kar Wcisły - ten, mimo asysty obrońcy węgierskiego, zdołał oddać strzał i mamy 2:1 dla Polski!
- 32 min. - Węgrzy wyrównują. Najpierw strzela Hardi - odbija strzał Mrugała, ale do krążka dojeżdża Hentes i mamy 2:2.
- 36 min. -  Okazja dla naszych. Gramy 5/3
- 38 min. - Gooooool!! Zamieszanie pod bramką Węgrów i Guzik jakimś cudem wpakował krążek do bramki. Asystę notuje Błaszkow. Bramka w przewadze 5/3
- 40 min. - Koniec II tercji. Jeszcze nieco ponad minutę nasi będą grać na początku III tercji z przewagą jednego zawodnika.

- 41 min. - Koniec kary Gallo. Polacy nie wykorzystali przewagi.
- 44 min. - Wynik bez zmian. Pawlik i Szaniawski oraz Nemeth nie wykorzystują swoich sytuacji strzeleckich.
- 47 min. - Błąd Mrugały i mamy 3:3. Gola strzela Nemeth, podają Hari oraz Gallo
- 50 min. - Po raz drugi w ciągu paru minut punktuje trio Nemeth, Gallo oraz Hari. Wegrzy na prowadzeniu.
- 53 min. -  Coraz mniej czasu mają Polacy. Wynik bez zmian. Nasi bez pomysłu.
- 56 min. -  Koniec kary Guzika. Gramy 5/5.
- 58 min. - Gallo dobija Polaków ładnym strzałem pod poprzeczkę. Asystuje Hari.