Wyświetleń: 8471

U18: Zwycięstwo z Francją

2014-11-06 17:35:06

W pierwszym z trzech zaplanowanych spotkań towarzyskich reprezentacja Polski do lat 18 pokonała 4:1 rówieśników z Francji. W piątek na "Tor-Torze" drugie spotkanie o 18:00.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy związanej ze śmiercią ośmioletniego kibica Hugo Vermeerscha, który zmarł w skutek uderzenia krążka podczas meczu ligi hokeja w Francji. Polacy zaczęli mecz bardzo dobrze, od groźnych strzałów Rzekanowskiego oraz Jarosza, ale od początku dobrze skoncentrowany był Papillon. Francuzi natomiast mieli dużą szansę na otworzenie wyniku w 8 minucie, za sprawą pojedynku sam na sam Rodrigeza ze Studzińskim, jednak bramkarz gospodarzy wygrał ten pojedynek i złapał krążek do swojej rękawicy. W 11 minucie dobre podanie dostał Gościński i gdy już jechał oko w oko w Papillonem, został sfaulowany, a sędzia spotkania Włodimierz Marczuk nie zawahał się przez chwilę i skrzyżował ręce nad swoją głową co oznaczało jedno.. rzut karny. Popularny „Gościn” bardzo dobrze wykonał ten rzut karny umieszczając krążek pomiędzy parkanami francuskiego golkipera. Kolejną okazję do podwyższenia Polacy mieli w 15 minucie, za sprawą 4 ataku, gdzie Adam Rajski podał do Sebastiana Fraszko, ale „Fracho” minimalnie spudłował. Mecz mógł się podobać, ponieważ był toczony w bardzo szybkim tempie, mało przerw i brak kar. Pierwsza kara nałożona została dopiero pod koniec I tercji, a na ławkę kar został odesłany Wróbel, jednak Francuzi nie wykorzystali tej przewagi.

Druga tercja rozpoczęła się od mocnych ataków gospodarzy, którzy raz po raz próbowali pokonać Papillona, który tego dnia chyba był najlepszym zawodnikiem gości i bardzo dobrze wyłapywał strzały najpierw Krężołka a następnie Wróbla. W 26 minucie fatalny błąd popełnił francuski obrońca Adammo, który nie miał pomysłu na rozegranie krążka, a czujny Sztwiertnia przejął krążek jednak oddał zbyt słaby strzał i Papillon nie miał problemu z obroną tego strzału. Minutę później pole do popisu miał „Studzik”, który dwa razy fantastycznie obronił strzały Pascala oraz Marcela. Przez kolejne osiem minut akcje Polaków oraz Francuzów nie przynosiły żadnych efektów. W 35 minucie po bardzo ładnej akcji Francuzów, „gumę” do siatki trafił Marcelli, i doprowadził do remisu. Dwie minuty później na ławkę kar został odesłany Gożdziewicz, a Polacy przerywali akcję gości bardzo dobrze. Gdy do końca kary zostało 48 sekund, Wróbel zdecydował się na indywidualną akcję i jak na treningu, tylko zamiast tyczek byli to francuscy zawodnicy, minął wszystkich i na koniec ładnym precyzyjnym strzałem w samo okienko Papillona umieścił krążek.

Bramka do szatni bardzo podbudowała Polaków, którzy w 3 tercji zagrali dobrze taktycznie oraz mądrze z głową. W 43 minucie strzelec bramki dla Francuzów musiał odpocząć na ławce kar, ale najpierw mocnym strzałem popisał się Zieliński, jednak oddał go w sam środek bramki gdzie dobrze ustawiony był Papillon. Minutę później kolejny mocny strzał oddał Nowak, ale efekt był jeszcze gorszy, bo uderzenie było bardzo niecelne. W 49 minucie, w sytuacji sam na sam, ale tym razem nie był to rzut karny pojechał Mateusz Gościński, i w bardzo podobny sposób z backhandu umieścił krążek pomiędzy parkanami Papillona i wyprowadził Polaków na dwu bramkowe prowadzenie. Od tego momentu Francuzi troszkę siedli i nie mieli pomysłu na grę. W 56 minucie Jarosz próbował oddać strzał z ostrego kąta, ale jego strzał został zablokowany. Dwadzieścia sekund później, Papillon musiał wyciągać krążek z bramki po raz czwarty. Bardzo dobre i precyzyjne podanie Wróbla wykorzystał Sztwiernia, aczkolwiek musiał dostawić tylko łopatkę swojego kija. Pod koniec spotkania doszło do kilku przepychanek pomiędzy zawodnikami, ale odbyło się bez wykluczeni.

Rozmowa z Jarosławem Morawieckim, trenerem Polski U18:

Jak ocenia Pan dzisiejsze spotkanie ?

- Ciekawy mecz, myślę że byliśmy drużyną przeważającą. Natomiast trzeba też pochwalić Francuzów , gdyż dobrze grali w obronie, dopóki nie dostali dwóch, trzech bramek to jedna czy druga drużyna miała szansę na zwycięstwo. Wynik był zbliżony, więc cieszę się, że wygraliśmy i w miarę poprawnie wykonaliśmy założenia taktyczne.

Co powie Pan o trzydniowym zgrupowaniu w Toruniu.

- Na pewno to jest trudno sytuacja, gdyż fizycznie się nie poprawimy. Założenia taktyczne jedynie musimy poprawić ponieważ przewagi to jest nasza bolączka i w dzisiejszym meczu mieliśmy trzy przewagi i żadnej nie wykorzystaliśmy.

Czy to jest optymalny skład ?

- Nie, ponieważ mamy jeszcze trzech zawodników w „20” i każde konsultacje które były we sierpniu i wrześniu, a teraz jest w listopadzie, kolejna prawdopodobnie w grudniu , od momentu zgrupowania sierpniowego gdzie graliśmy turnieje w Ostrawie i na Węgrzech mamy 9 zawodników nowych zawodników więc to jest dużo. Chcemy każdego zawodnika sprawdzić, jego przydatność do drużyny. Wyniki tutaj nie są najważniejsze, chcemy zmontować optymalny skład który ma być gotowy na Mistrzostwa Świata w marcu,. Takie mecze jak z Francuzami czy grudniowe z Białorusią na pewno pokażą nam dużo i postaramy się złożyć taki skład który powalczy o awans.

Kto był najlepszym zawodnikiem czwartkowej konfrontacji?

- Wiadomo że Mateusz Gościński strzelił dwie bramki, ale naszym atutem jest to że nie mamy w drużynie jednego czy dwóch indywidualnych zawodników ale całą drużynę, więc drużyna gra i ten właśnie kolektyw wygrywa.

Polska U18 - Francja U18 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

1:0 (11:34) - Gościński RK
1:1 (35:32) - Marcelle - Melin,Ville
2:1 (39:00) - Wróbel 4/5
3:1 (50:06) - Gościński
4:1 (56:26) - Sztwiertnia - Wróbel, Nowak

17:15 - 2min Wróbel (zahaczanie)
28:14 - 2min  Francja (nadmierna ilość graczy na lodzie)
31:31 - 2min Bougro (zahaczanie)
37:48 - 2min Gożdziewicz (uderzanie kijem)
43:39 - 2min Marcelle (nadmierna ostrość w grze)
48:58 - 2min Krężołek (atak wysokim kijem)

Składy:

POLSKA: Studziński - Zieliński, Krok, Gościński, Skrodziuk, Goździewicz - Michałowski, Chorążyczewski, Krężołek, Jarosz, Gorzycki - Nowak, Radzieńciak, Sztwiertnia, Wróbel, Rzekanowski - Żywiołek, Leśniak, Bajon, Rajski, Fraszko. Trener: Jarosław Morawiecki

FRANCJA: Papillon - Richard, Houeix, Ritz, Melin, Addamo - Torres, Blum, Marcelle, Matima, Bonnardel - Fritz-Dreysse, Msumbu, Vouvat, Rodriguez - Granherr, Pascal, Bougro, Robert, Ville.

Zapis relacji na żywo:

1min - Pierwszy krążek dla Polaków.
2min. - Strzał Richarda, broni Studziński.
2min. - Dobry strzał Rzekanowskiego, odbija do boku parkanem Papillon.
3min. - Jarosz oddaje strzał na bramkę, ponownie dobra interwencja Papillona.
5min. - Niecelny  strzał Pascala.
8min. - W sytuacji sam  na sam Rodriguez przegrywa pojedynek ze Studzińskim.
10min. - Na Tor-Torze narazie oglądamy szybki i ciekawy mecz.
11min. - Faulowany Gościński w sytuacji sam na sam, sędzia dyktuje rzut karny.
11min. - GOOOL! 1:0. Gościński wykorzystuje rzut karny.
13min. - Strzał Gorzyckiego, łapie Papillon.
14min. - Dobra obrona Studzińskiego po strzale Ritza.
15min. - Dobre podanie Rajskiego do Fraszki, jednak minimalne pudło.
17min. - 2min dla Wróbla za zahaczanie.
18min. - Mocny strzał Melina, dobra obrona Studzińskiego.
19min. - Gospodarze w pełnym zestawieniu.
Koniec I tercji...

Trwa II tercja...
21min. - Strzał Krężołka z backhandu, dobrze parkanem broni Papillon.
22min. - Niecelny strzał Wróbla, minimalnie obok prawego słupka Papillona.
23min. - Dobra obrona "Studzika" po strzale Richarda.
23min. - Dobra kontra Polaków, jednak strzał Michałkowskiego zablokowany
26min. - Fatalny błąd Adammo, krążek przed bramką przechwytuję Sztwiertnia, oddaje słaby strzał i bez problemów łapie krążek Papillon.
27min. - Dwie dobre obrony Studzińskiego, najpierw parkanem do boku po strzale Pascala, a potem odbijaczką po strzale Marcella.
28min. - 2min kary technicznej dla Francji za nadmierną ilość graczy na lodzie.
31min. - 2min dla Bougro za zahaczanie.
32min. - Gościński oddaje strzał, jednak minimalnie niecelnie.
32min. - Strzał Fraszki, broni Papillon.
33min. - Goście w pełnym zestawieniu.
34min. - Dobry strzał Zielińskiego, odibja do boku francuski golkiper.
35min. - GOL! 1:1. Ładna, składna akcja Francuzów. Na listę strzelców wpisuję się Marcelli.
37min. - 2min dla Gożdziewicza za uderzenie kijem.
39min. - GOOOOL! 2:1. Piękna, indywidualna akcja Wróbla, przejechał między zawodnikami jak pomiędzymi tyczkami na treningu.
39min. - Polacy w pełnym zestawieniu.
Koniec II tercji...

Trwa III tercja...
41min. - Strzał Villego zablokowany, dobijał Torres, dobrze mrozi krążek Studziński.
42min. - Rodriguez oddaje strzał, minimalnie niecelny, krążek przelatuje obok lewego słupka "Studzika".
43min. - 2min dla Marcella za nadmierną ostrość w grze.
43min. - Mocny strzał Zielińskiego z niebieskiej linii jednak wprost w bramkarza.
45min. - Kolejny mocny strzał Polaków, tym razem Nowak, ale niecelnie.
45min. - Goście w pełnym zestawieniu.
46min. - Dobra obrona Studzińskiego po strzale Fritza-Dreyseego.
47min. - Z niebieskiej linii mocnym strzałem popisał się Melin, ale wprost w naszego golkipera.
48min. - Dobra interwencja Papillona po strzale Jarosza.
48min. - Niecelny strzał Michałowskiego.
48min. - 2min dla Krężołka za atak wysokim kijem.
49min. - GOOOOL! 3:1. Gościński ładnym strzałem z backhandu w sytuacji sam na sam umieszcza krążek pomiędzy nogami Papillota.
52min. - Lekki chaos z obydwu stron, bez żadnych strzałów w światło bramki.
55min. - Papillot mrozi krążek w zamieszaniu pod bramkowym, a krążek próbował wsunąć do bramki Krężołek.
56min. - Z ostrego kąta próbował pokonać bramkarza Jarosz.
56min. - GOOL! 4:1. Ładne podanie Wróbla do Sztwiertni, a ten dołożył tylko patkę i mamy kolejną  bramkę dla Polaków.
57min. - Dobry strzał Krężolka, broni Papillot.
59min. - Przepychanka przed bramką gości, sędzia jednak nie nakłada żadnych kar.