Zaczynamy półfinały
Pierwsze mecze półfinałowe oraz mecz o 5 miejsce za nami. W parze Unia - Polonia, Oświęcimianki przegrały 2:8. Atomówki uległy Stoczni 2:5, natomiast w meczu o 5 miejsce Kozice Poznań wygrały z Cracovią 4:2.
Półfinał 1
UKHK Unia Oświęcim – KH Polonia Bytom (K) 2:8 (2:1, 0:2, 0:5)
0:1 Klaudia Chrapek - Karolina Późniewska (00:17),
1:1 Alicja Kopciara (11:19),
2:1 Katarzyna Zaborska - Joanna Strzelecka, Anna Zaborska (12:36),
2:2 Olivia Tomczok - Karolina Późniewska (22:27),
2:3 Vanessa Patla - Wiktoria Dziwok (36:35),
2:4 Wiktoria Dziwok - Klaudia Chrapek, Alicja Wcisło (45:56),
2:5 Vanessa Patla - Karolina Późniewska, Wiktoria Gogoc (47:15),
2:6 Klaudia Kaleja - Klaudia Chrapek (49:15),
2:7 Wiktoria Dziwok - Alicja Wcisło (51:13),
2:8 Wiktoria Gogoc - Ida Talanda, Karolina Późniewska (57:34)
Sędziowali: Rafał Noworyta (główny) – Natalia Suchanek, Monika Szpyt (liniowe).
Minuty karne: 6–4.
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Stan rywalizacji: 0:1 dla KH Polonii Bytom (K).
UKHK Unia: Chodak – Strzelecka (2), K.Zaborska; Pocheć, Klatka, Kozioł – Langner, Kot (2); Żyła, Kopciara (2), Wawrzyk – A.Zaborska, Pirogowicz; Piotrowska, Makuch, Kułas.
Trener: Michał Fikrt
KH Polonia: Kurek – Chrapek, Sfora; Późniewska, Talanda, Tomczok – Gogoc (2), Patla; Dziwok, Wcisło, Skręt – P.Wójcik, Jachym; Kaleja, Mota, Zięba (2).
Trener: Andrzej Secemski.
Półfinał 2
SKKH Atomówki GKS Tychy – GKS Stoczniowiec Gdańsk (K) 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
1:0 Sylwia Łaskawska - Ewelina Czarnecka (04:13),
1:1 Tetiana Onyszczenko - Julia Łapińska, Renata Tokarska (06:41),
1:2 Tetiana Onyszczenko - Renata Tokarska (09:04),
1:3 Renata Tokarska - Tetiana Onyszczenko (19:26),
2:3 Aleksandra Górska (34:35),
2:4 Magdalena Łąpieś - Tetiana Onyszczenko (46:50),
2:5 Alicja Siejka - Dominika Korkuz (55:47)
Sędziowali: Marcin Majta (główny) – Michał Kret, Patryk Roemisch (liniowi).
Minuty karne: 6–8.
Strzały: 27-42.
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Stan rywalizacji: 0:1 dla GKS-u Stoczniowiec Gdańsk.
Atomówski Tychy: Sass – Marczyk, Garbocz; Czarnecka, Orawska, Łaskawska – Kędra, K.Pasiut; Górska, Churas (2), Solecka – Manilewska, Rakoczy; Huchel (2), Frankowska, Urbańska (2) - Śliski.
Trener: Dariusz Garbocz
Stoczniowiec: Kosińska – Korkuz (2), Kamińska; Brzezińska (2), Kasprzycka (2), Siejka – Tokarska (2), Banaś; Łapińska, Onyszczenko, Łąpieś – Grzelak, Jaskulska.
Trener: Henryk Zabrocki.
Mecz o 5 miejsce
PTH Kozice Poznań – KS Cracovia 1906 (K) 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
1:0 Wiktoria Pospieszna - Matylda Stępień (22:22),
2:0 Karolina Miłkowska (25:08, 5/4),
3:0 Paulina Roguszczak - Ines Schramm (39:10),
3:1 Kinga Niechwiej - Franciszka Kobylańska (39:39),
3:2 Karolina Baran - Magdalena Olszewska (43:26),
4:2 Roksana Szymczak - Matylda Stępień (56:13, 5/4)
Sędziowali: Sławomir Kaczmarek, Piotr Podlas (główni).
Minuty karne: 8–14.
Strzały: 24-34.
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.
Stan rywalizacji: 1:0 dla PTH Kozice Poznań.
Kozice Poznań: Grzybowska – Ines Schramm, Szymczak (4); Kobus (4), Ingrid Schramm, Miłkowska – Borowiec, Pospieszna; Cybulska, Chipchura, Stępień – Lenarczyk, Żak; Roguszczak.
Trener: Paweł Mateja
Cracovia: Oleksa – Smach, E.Synowiec; F.Kobylańska, Niechwiej, Baran – Ziółkowska, Mroczka; Olszewska, Firek, Isztok – Szeliga, A.Kobylańska.
Trener: Stanisław Cieślak.
Komentarze