Wyświetleń: 2057

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika Dzień 2 - podsumowanie meczów

2018-04-26 10:43:45

Po drugim dniu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzika, prawo gry w półfinale zagwarantowały sobie Polonia Bytom i Sokoły Toruń. Kto do nich dołączy okaże się po czwartkowych meczach.

Grupa A – 25.04.2018 r.

W pierwszym meczu drugiego dnia grupy A, połączona drużyna Cracovii i Krynicy, pokonała Tychy. Cacovia/KTH już w pierwszej tercji ustawili sobie mecz zdobywając 4 bramki i mieli go później pod pełną kontrolą.

MOSM Tychy (MŁ ŚZHL) - MKS Cracovia / KTH KM Krynica (MŁ MOZHL) 2:5 (0:4; 1:1; 1:0)

MOSM Tychy (MŁ ŚZHL)
Harańczyk (Kaczkowski) – Biernat, Grzegorczyk, Kasperek, Sosnowski, Malinowski, Langner, Augustyniak, Lewandowski, Świątkiewicz, Pachut – Muzalewski, Kucharski, Stachura, Mużelak, Makaj

MKS Cracovia/KTH Krynica (MŁ MOZHL)
Mytko (Pękała) – Zych, Jaracz, Wróbel, Kowalski, KIełbicki – Shvetsov, Kazek, Ben – Khalfa, Nakielski, Hopp – Surma, Wilk, Nosal, Skrzek, Bieniek ; Trener: Wojciech Różana
---

W drugim meczu grupy A Unia Oświęcim podejmował zespół z Grodu Kopernika. Torunianie po pierwszej tercji prowadzili 3:0, ale ambitnie grający oświęcimianie zdołali doprowadzić do remisu. Bramkę na 3:3 strzelili grając w liczebnym osłabieniu na początku 3 tercji. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Sokołów, które w 54 min zdobyły bramkę na 4:3.
Sokoły po dwóch wygranych awansowały już do półfinału. Kto będzie drugim zespołem rozstrzygną czwartkowe mecze, a raczej poranne spotkanie pomiędzy Unią Oświęcim, a Cracovią/KTH.

MKS Sokoły Toruń (MŁ KPOZHL)  – UKH Unia Oświęcim (MŁ MOZHL) 4:3 (3:0; 0:2: 1:1)

MKS Sokoły Toruń (MŁ KPOZHL):
Grabara (Lisewski) – Kańczewski, Kołybski, Wenker, Nawrocki, Walczak – Dobrzeniecki, Ongirski, Wiwatowski, Bohuszko, Suski – Lewandowski, Podborny, Golik, Wólczyński, Maćkowski oraz Laskowski ; Trener: Wojciech Milan

UKH Unia Oświęcim (MŁ MOZHL)
Płonka (Kłaja) – Lichota, Klekot, Guzik, Daniliszyn, Noworyta – Kot, Kurandy, Filipowicz, Zabawski, Tarłowski – Dworzak, Płachta, Motyka, Klimczyk, Wawrzyk oraz Kusak P. i Kusak M.

Grupa B 25.04.2018 r.

W swoim drugim meczu na MP Młodzika młodzi nowotarżanie nie sprostali rówieśnikom z Polonii Bytom i ulegli 1:2.
Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 29 min., gdy Wybirał pokonał Oskara Polaka. Niestety podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka nie mogli się przebić pod i do bramki Polonii. Na dodatek na początku 3 tercji goście grając w przewadze podwyższyli na 2:0. Dopiero 10 minut później Fabian Kapica strzelił kontaktową bramkę wlewając w serca kibiców Szarotek promyk nadziei. W 57 min. Podhale musiało bronić podwójne osłabienie po karach Fabiana Kapicy i Kuby Żurawskiego w tym samym czasie. W ostatnich 42 sekundach MMKS wycofało bramkarza, ale pokonać golkipera Polonii już się nie udało.
Po 2 kolejce meczów Polonia Bytom ma już awans do półfinału. O 2 miejsce premiowane awansem powalczą MMKS Podhale Nowy Targ i Naprzód Janów w bezpośrednim pojedynku, który obie drużyny rozegrają w czwartek o godz. 18.

MMKS Podhale Nowy Targ (MŁ MOZHL) – Polonia Bytom (MŁ ŚZHL) 1:2 (0:0; 0:1; 1:1)
28:48 0:1 Wybiral – Sojka
41:04 0:2 Ziółkowski – Sojka – Wybiral 5na4
51:00 1:2 F. Kapica – Trzebunia

MMKS Podhale (MŁ MOZHL)
Polak do 59:18 (Klimowski n/g)– Wikar, Remiasz, Hanusiak, F. Kapica, Plewa – Szlembarski, Żurawski, Michalski, T. Kapica, Trzebunia – Danel, Nykaza, Maciaszek, Olejarz, Worwa oraz Malasiński, Jarczyk, Siuty, Sokół

TMH Polonia Bytom (MŁ ŚZHL)
Rutkowski (Liniowski n/g) – Mila, Proczek, Milewski, Wicher, Kociszewski – Stępień, Szugzda, Małecki, Gurzyński, Orlik – Wieczorek III, Mularczyk, Chwałkowski, Szczagiel ;

W ostatnim meczu grupy B drugiego dnia rozgrywek Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzika, rywalizowały drużyny, które w pierwszych pojedynkach przegrały swoje spotkania. Stawka tego meczu była podwójna. Przegrany zaprzepaszczał już swoje szanse na awans do półfinału. Zwycięzca jeszcze przedłużał nadzieje. Zaczęło się od bramki w 7 min. Menca dla Janowa, ale wyrównał w 15 sekundzie drugiej tercji Drozd – Niekurzak. Niespełna półtorej minuty później Naprzód odzyskał prowadzenie, które w dalszej części meczu zwiększał. Gdańsk tylko w końcówce zdołał zmniejszyć rozmiary porażki zdobywając 2 bramki. Naprzód tym zwycięstwem zachował szansę na awans do półfinału. Wszystko rozstrzygnie ich mecz czwartkowy z MMKS Podhale.

MUKS Naprzód Janów (MŁ ŚZHL) – GKS Stoczniowiec Gdańsk (MŁ KPOZHL) 6:4 (1:0; 2:1; 3:3)

Naprzód Janów (MŁ ŚZHL)
Świerczyna (Górdziel n/g) – Huchel, Kowolik, Kubiszewski, Sterbenz, Miłek – Ryniewicz, Król, Menc, Kupka, Krok – Bujok, Stankowski, Mucha, Rawa, Musioł, Moś

Stoczniowiec Gdańsk (MŁ KPOZHL)
Szczepkowski (od 43:02 Wojtoniak) – Młyński, Petke, Kaczmarek, Drozd Niekurzak, Gromadzki – Wenz, Kira, Parszewski, Pezowicz, Kuźmicz – Bittner, Laskowski, Trzebiatowski, Wardzyński, Fruczek oraz Dolewski