Wyświetleń: 1552

Asysta i karny Chmielewskiego

2017-01-11 21:21:20

Aron Chmielewski zaliczył asystę i wykorzystał jeden ze swoich dwóch rzutów karnych w dzisiejszym meczu 40. kolejki czeskiej drugiej ligi.

Reprezentant Polski zagrał tym razem w barwach HC Frydek-Mistek w WSM Lidze przeciwko ekipie Trhači Kadaň. Po rzutach karnych grająca przed własną publicznością drużyna Chmielewskiego wygrała 4:3.

Nasz zawodnik najpierw w 38. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Mariána Adámka podczas gry w przewadze, którym gospodarze wyrównali na 2:2, zaledwie 15 sekund po golu zdobytym przez rywali. Wcześniej mógł także strzelić gola, ale w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę.W trzeciej tercji obie ekipy zdobyły jeszcze po jednej bramce i po 60 minutach na tablicy wyników był remis 3:3. Dogrywka także nie wyłoniła zwycięzcy, więc musiały decydować rzuty karne.

W nich trener HCF-M Jiří Juřík wyznaczył Chmielewskiego do strzelania jako pierwszego, a Polak nie zawiódł i strzałem z backhandu pokonał bramkarza rywali Jana Strmeňa. W trzeciej kolejce jednak do remisu w serii karnych doprowadził Jaroslav Kůs. W czwartej więc Juřík znów postawił na Chmielewskiego, który tym razem jednak nie znalazł sposobu na bramkarza gości. Ale w następnej rundzie 21-letni Ondřej Kovařčík trafił do siatki przyjezdnych i podarował swojej drużynie zwycięstwo 4:3. Wcześniej z gry dla podopiecznych Juříka trafiali także: Bohumil Jank i młodszy brat strzelca zwycięskiego gola, Michal Kovařčík.

Aron Chmielewski zagrał w pierwszym ataku swojego zespołu razem z Antonínem Pechancem i Markiem Růžičką. Zakończył spotkanie z bilansem +1 w statystyce +/-, ponieważ był także na lodzie, gdy Jank zdobywal pierwszego gola. Reprezentant Polski po 29 meczach tego sezonu w czeskiej drugiej lidze ma na koncie 10 goli i 13 asyst, co daje mu miano najskuteczniejszego zawodnika zespołu. Ostatnio częściej gra także w ekstraklasie w barwach
Oceláři Trzyniec. Wystąpił w czterech ostatnich meczach trzynieckiej ekipy, a w całym sezonie zagrał na poziomie Tipsport Extraligi 9 razy i strzelił 2 gole.

Ciągle jednak jego występy w najwyższej klasie rozgrywkowej nie są zbyt długie, bo przeciętnie wyjeżdża na taflę 12 razy w ciągu spotkania. Łącznie uzbierał nieco ponad 78,5 minuty na lodzie, co daje średnią długość gry 8 minut i 43 sekundy na mecz.

Ekipa HC Frydek-Mistek dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansowała na 8. miejsce w tabeli WSM Ligi z 54 punktami. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej w następnej kolejce w sobotę zmierzy się ze Stadionem Litomierzyce.

HC Frydek-Mistek - Trhači Kadaň 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jank - Pechanec 16:32
1:1 Hejcman - Kůs - Hlava 23:24
1:2 Hejcman - Kůs - Hlava 37:18
2:2 Adámek - Chmielewski - Kania 37:33 (w przewadze)
2:3 Černý - Kůs - Hlava 37:57
3:3 M. Kovařčík - Rufer - Kania 51:07
4:3 O. Kovařčík (decydujący rzut karny)