Wyświetleń: 803

Deutschland Cup: Wicemistrzowie świata wygrali na początek (WIDEO)

2018-11-08 21:14:38

W Krefeldzie rozpoczął się turniej Deutschland Cup. W pierwszym dniu ze zwycięstwa cieszyli się Szwajcarzy. Gorzej poszło za to gospodarzom, którzy tą imprezą żegnają swojego selekcjonera Marco Sturma.

W otwierającym turniej meczu Szwajcarzy pokonali Słowaków 3:2. Co prawda już w 2. minucie Słowacja objęła prowadzenie po strzale Dávida Bondry, syna byłego wybitnego hokeisty Petera Bondry, ale w drugiej tercji Szwajcarzy odpowiedzieli dwoma golami. Do siatki trafiali: Dario Simion i Noah Rod. Słowacy wyrównali w przewadze po strzale Marcela Haščáka, ale ostatnie słowo należało do wicemistrzów świata. W 48. minucie bramkę na wagę zwycięstwa strzelił napastnik HC Davos Inti Pestoni. W drużynie trenera Patricka Fischera znakomity mecz rozegrał też Christoph Bertschy. Były gracz Minnesota Wild, który w tym sezonie wrócił do ligi szwajcarskiej i gra w Lozanna HC, asystował przy wszystkich golach swojego zespołu.

Słowacja - Szwajcaria 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
1:0 Bondra - Sukeľ - Malec 01:54
1:1 Simion - Bertschy 29:03
1:2 Rod - Bertschy 37:53
2:2 Haščák - Puliš - Gernát 42:50 (w przewadze)
2:3 Pestoni - Bertschy - Fuchs 47:54
Strzały: 25-23.

Minuty kar: 8-6.

W wieczornym spotkaniu Niemcy przegrali po dogrywce 3:4 z drugą reprezentacją Rosji, nazywaną w ojczyźnie "olimpijską". Zwycięskiego gola w 26. sekundzie dogrywki strzelił dla Rosjan obrońca Artiom Ziemczonok. Rosyjscy defensorzy w ataku zaprezentowali się zresztą z bardzo dobrej strony, bo strzelili aż 3 gole. Grający w czwartej parze Dmitrij Judin nie tylko trafił do siatki, ale także asystował, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Nikołaj Diemidow. Bramkę i asystę zaliczył też napastnik Andriej Czibisow, który doprowadził do remisu w trzeciej tercji, wygranej przez jego zespół pod względem liczby strzałów 18-8. Turniej w Krefeldzie jest ostatnim w roli selekcjonera dla Marco Sturma, który w lutym doprowadził Niemców do srebrnego medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Sturm w poniedziałek wylatuje za Ocean, gdzie będzie asystentem Willie'ego Desjardinsa w Los Angeles Kings. Trwają poszukiwania jego następcy w reprezentacji. Za głównego faworyta uchodzi były wieloletni selekcjoner Szwajcarii Ralph Krueger, który dwa lata temu zajął z drużyną Europy drugie miejsce na Hokejowym Pucharze Świata.

Niemcy - Rosja B 3:4 (0:1, 3:1, 0:1, 0:1)
0:1 Diemidow - Czibisow 16:08 (w osłabieniu)
1:1 Pföderl - Plachta - Akdağ 20:53 (w przewadze)
1:2 Judin - Prochorkin 23:50
2:2 Pföderl - Wolf - Plachta 28:05 (w przewadze)
3:2 Mauer 39:38
3:3 Czibisow - Judin - Prochorkin 50:17
3:4 Ziemczonok - Swietłakow - Okułow 60:22