Wyświetleń: 6137

Dziubiński: Biorę to na siebie, przepraszam wszystkich!

2018-04-25 20:58:26

Polacy przystępowali do meczu z Wielką Brytanią po dniu przerwy i wygranej z faworyzowaną Słowenią. Wygrana w meczu dawała nam realne szanse na awans do upragnionej elity, porażka była równoznaczna z walką o byt na zapleczu elity.

Polacy po słabym początku, z każdą minutą się rozkręcali i przejmowali inicjatywę w spotkaniu. W drugiej tercji dwukrotnie skarcili rywali i przed decydującą tercją prowadzili 3:2. Ostatnia odsłona okazała się jednak katastrofalna. Błędy i niedokładności biało-czerwonych najpierw skarcił Brendan Brooks, który zakręcił Jakubem Wanackim i skierował krążek do bramki między parkanami Murray'a. Polacy na dodatek otrzymali dwie bezsensowne kary i Brytyjczycy grali przez 41 sekund w podwójnej przewadze. Ben O'Connor potężnym strzałem pokonał „Murarza”.

- Kilka minut zaważyło i mecz wymknął się spod kontroli. Miałem kluczową sytuację na 4:2 po podaniu Arona Chmielewskiego, ale nie trafiłem. Obraz gry się zmienił, do tego otrzymałem karę, co nas kompletnie podłamało. Biorę to na siebie i przepraszam wszystkich – mówił po meczu na antenie TVP Sport Krystian Dziubiński.

Biało-czerwoni praktycznie zaprzepaścili szansę gry o awans do elity. Po trzech meczach z dorobkiem trzech punktów zajmują czwartą lokatę i do końca będą musieli grać o utrzymanie na zapleczu elity. Możliwy jest co prawda matematyczny awans, ale do tego potrzeba korzystnych wyników w innych spotkaniach.

- Przyjechaliśmy tutaj grać z meczu na mecz, nie myśląc o tym o co gramy. Myśleliśmy tylko każdym kolejnym spotkaniu. Przegraliśmy trzeci mecz, który był kluczowy w ustawieniu tabeli, ale w tych dwóch meczach wszystko może się zdarzyć.

Polacy czekają jeszcze w Budapeszcie dwa mecze. Jutro naszym rywalem będą gospodarze turnieju, a w sobotę mocny Kazachstan.

- Musimy walczyć dalej, mamy charakter i go pokażemy. Zostały nam dwa mecze i postaramy się wyjść z tego z twarzą. Turniej pokazuje, że wszystko jest możliwe. Nie skreślałbym nas i będziemy walczyć do końca – zapewniał wychowanek Podhala.