Jesteś tutaj: Start
Informacja z dnia: 2012-10-19 10:23:17
Dodał: path

Szkolenie w ramach projektu Białe Orliki

W dniach 19-21 października w Tychach odbędzie się szkolenie w ramach projektu Białe Orliki organizowane przez Stowarzyszenie Sport7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski. W organizacji szkolenia pomaga spółka Tyski Sport S.A.

R E K L A M A

Białe Orliki to pilotażowy program realizowany przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, który obejmie osiem województw: śląskie, małopolskie, podkarpackie, mazowieckie, lubelskie, podlaskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie.

Szkolenie skierowane będzie do okołu stu uczestników, którzy podzieleni zostaną na dwie grupy po pięćdziesiąt osób każda. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą przez trenera klasy mistrzowskiej hokeja na lodzie Pana Andrzeja Tkacza, natomiast w zajęciach na lodzie asystować będą trenerzy II klasy hokeja na lodzie: Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz oraz Mariusz Czerkawski. Uczestnicy szkolenia otrzymają świadectwo odbycia szkolenia podstawowego w zakresie nauczania jazdy na łyżwach.

Główne założenia szkolenia:

● Przygotowanie animatorów do realizacji projektu „Biały Orlik”.
● Przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska.
● Omówienie programu „Biały Orlik”.
● Przekazanie podstaw metodyki nauczania jazdy na łyżwach.
● Założenia organizacyjne testu sprawnościowego w ramach ogólnopolskich zawodów „Białego Orlika” planowanych w okresie zimowym.
● Zapoznanie uczestników z grami i zabawami na lodzie.
● Demonstracja ćwiczeń pomocniczych przy nauczaniu poszczególnych elementów jazdy na łyżwach.
● Umożliwienie i pokazanie sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu w okresie zimowym.

Organizacja

● Z każdej gminy do programu nauczania jazdy na łyżwach przystąpi 96 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
- I kategoria: uczniowie klas I-III
- II kategoria: uczniowie klas IV-VI
● Na zakończenie cyklu 8 zajęć animatorzy obiektów wybiorą po 4 najlepszych uczniów (+ 1 rezerwowy) z każdej kategorii wiekowej, którzy będą reprezentowali gminę na eliminacjach wojewódzkich.
● Finały wojewódzkie rozegrane będą na wybranych obiektach w I połowie marca.
● Zawody polegają na rywalizacji zespołów czteroosobowych w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku.
● Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.
● W trakcie finałów wojewódzkich organizowane będą eventy z udziałem Mariusza Czerkawskiego.
● Ogólnopolski finał Zawodów „Białego Orlika” odbędzie się w Warszawie na lodowisku Torwar w II połowie marca.
● Zwycięskie drużyny zostaną zaproszone na oficjalny mecz reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

Harmonogram

Tychy, 19-21 Październik 2012: Szkolenie animatorów/ instruktorów do realizacji programu Biały Orlik
Styczeń - Luty 2013: Zajęcia z dziećmi na wybranych obiektach
Marzec 2013: Finały wojewódzkie, Wielki Finał Turnieju

Dodaj do: wykop twitter sledzik grono
Czy Tyski Sport "pomagając" płaci Czerkawskiemu i jego stowarzyszeniu? Czy tylko wspiera logistycznie? To spora różnica, bo jeśli płaci, to szkolenie organizuje Tyski Sport a nie Czerkawski.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

SHOUTNEWS

2015-08-30 03:20 Hokeiści Nesty Toruń pokonali Stoczniowca 2014 Gdańsk 12:2. Bramki: Żyliński, Kukuszkin 2 Dołęga 2, M. Kalinowski, Dzięgiel 2, Winiarski, Strużyk, Fraszko, Huzarski - Gołaszewski, Stasiewicz.

2015-08-29 21:50 Po 60.minucie Polska remisuje z Lausitzer Füchse 1:1. Trenerzy obu ekip ustalają, że nie będzie rozgrywana dogrywka ani rzuty karne. Tym samym wynik remisowy jest ostatecznym rozstrzygnięciem.

2015-08-29 21:25 Rzutu karnego nie wykorzystał Damian Kapica i w dalszym ciągu remisujemy z "Łużyckimi Lisami" z Weißwasser.

2015-08-29 21:00 Po dwóch tercjach Polska remisuje z Lausitzer Füchse 1:1. Bramkę dla Polski w 30. minucie zdobył Górny po asystach Kapicy i Domogały.

2015-08-29 20:12 Mecz reprezentacji Polski z Lausitzer Fuchse można obejrzeć wideo na żywo >>> TUTAJ - KLIKNIJ.

2015-08-29 18:25 W trzecim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Węgry pokonały Austrię 3-1 a Polska pokonała Słowację U16 4-2. Turniej wygrali Węgrzy a drugiej miejsce zajęli Polacy.

2015-08-28 23:47 W drugim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Węgry rozgromiły Słowaków 7-0 a Polska pokonała Austrię 3-1 (1:0, 2:0, 0:1). Bramki: Michałowski, Olszewski, Jeziorski - Bluml.

2015-08-28 21:38 Po czterdziestu minutach "Orły" prowadzą z Eispiraten Crimmitschau 3:1. Trzeciego gola zdobył Bartłomiej Pociecha.

2015-08-28 20:43 Kadra PZHL, złożona głównie z młodych i obiecujących zawodników, prowadzi z występującym na co dzień w DEL2 Eispiraten Crimmitschau 2:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Kamil Kalinowski i Mateusz Bepierszcz.

2015-08-28 20:14 Hokeiści Tatryski Podhale Nowy Targ pokonali HK Zagłębie Sosnowiec 6:4 (3:1, 3:0, 0:3). Bramki: Mrugała, Różański, Neupauer, Gruszka, Tapio, Wielkiewicz - Wąsiński, P. Bzdyl, Rutkowski, M. Kozłowski.

2015-08-28 19:04 Wczoraj w wieku 82 lat zmarł Al Albour, legendarny trener New York Islanders. Albour prowadził "Wyspiarzy" w latach 1973 - 1994. W sezonie 2007/08 honorowo poprowadził Islanders w jednym spotkaniu, dzięki czemu osiągnął rekordową liczbę 1500 spotkań na ławce trenerskiej drużyny z Nowego Jorku.

2015-08-28 12:33 W dzisiejszym meczu towarzyskim Polonia Bytom pokonała Orlika Opole 7:4.

2015-08-28 11:14 HC Ocelarzi Trzyniec z Aronem Chmielewskim w składzie zagra dzisiaj kolejne spotkanie ze Stavanger Oilers w ramach hokejowej Ligi Mistrzów. Relacja live, multimedia oraz statystyki z tego spotkania - KLIKNIJ.

2015-08-27 23:59 W pierwszym dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich U-18 rozgrywanym w Dębicy Austria wygrała ze Słowacją 3-2 a Polska uległa Węgrom 4-5 (0:1, 1:2, 3:2).

2015-08-27 22:48 Jutrzejsze spotkanie sparingowe pomiędzy Polonią Bytom a Orlikiem Opole odbędzie się o godzinie 10:15.

2015-08-27 21:45 Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe Naprzód Janów 5:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Peter Tabaček - dwie oraz Lubomir Vosatko, Wojciech Wojtarowicz i Patryk Malicki.

2015-08-27 20:27 Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Orlika Opole 7:2 (1:0, 5:1, 1:1). Bramki: Semrad 3, Lukacik 2, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Cichy 2. W drugim meczu Comarch Cracovia wygrała w wyjazdowym spotkaniu z AZ Hawierzowem 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Bramki dla Cracovii: Rompkowski, Pasiut, Svitana, Paczkowski, Sinagl.

2015-08-27 20:22 Po czterdziestu minutach Naprzód Janów przegrywa z Unią Oświęcim 0:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Lubomir Vosatko i Peter Tabaček. Przy obu z nich podawał Sebastian Kowalówka.

2015-08-27 20:00 Po drugiej tercji JKH GKS Jastrzębie wygrywa z Orlikiem Opole 6:1. Bramki: Semrad 3, Lukacik, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka - Cichy. W drugim meczu Comarch Cracovia wygrywa w wyjazdowym spotkaniu z AZ Hawierzowem 3:2. Bramki dla Cracovii: Rompkowski, Pasiut, Svitana.

2015-08-27 19:38 Po pierwszej tercji Naprzód Janów przegrywa z Unią Oświęcim 0:1. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Lubomir Vosatko.