Jesteś tutaj: Start
Informacja z dnia: 2012-10-19 10:23:17
Dodał: path

Szkolenie w ramach projektu Białe Orliki

W dniach 19-21 października w Tychach odbędzie się szkolenie w ramach projektu Białe Orliki organizowane przez Stowarzyszenie Sport7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski. W organizacji szkolenia pomaga spółka Tyski Sport S.A.

R E K L A M A

Białe Orliki to pilotażowy program realizowany przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, który obejmie osiem województw: śląskie, małopolskie, podkarpackie, mazowieckie, lubelskie, podlaskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie.

Szkolenie skierowane będzie do okołu stu uczestników, którzy podzieleni zostaną na dwie grupy po pięćdziesiąt osób każda. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą przez trenera klasy mistrzowskiej hokeja na lodzie Pana Andrzeja Tkacza, natomiast w zajęciach na lodzie asystować będą trenerzy II klasy hokeja na lodzie: Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz oraz Mariusz Czerkawski. Uczestnicy szkolenia otrzymają świadectwo odbycia szkolenia podstawowego w zakresie nauczania jazdy na łyżwach.

Główne założenia szkolenia:

● Przygotowanie animatorów do realizacji projektu „Biały Orlik”.
● Przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska.
● Omówienie programu „Biały Orlik”.
● Przekazanie podstaw metodyki nauczania jazdy na łyżwach.
● Założenia organizacyjne testu sprawnościowego w ramach ogólnopolskich zawodów „Białego Orlika” planowanych w okresie zimowym.
● Zapoznanie uczestników z grami i zabawami na lodzie.
● Demonstracja ćwiczeń pomocniczych przy nauczaniu poszczególnych elementów jazdy na łyżwach.
● Umożliwienie i pokazanie sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu w okresie zimowym.

Organizacja

● Z każdej gminy do programu nauczania jazdy na łyżwach przystąpi 96 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
- I kategoria: uczniowie klas I-III
- II kategoria: uczniowie klas IV-VI
● Na zakończenie cyklu 8 zajęć animatorzy obiektów wybiorą po 4 najlepszych uczniów (+ 1 rezerwowy) z każdej kategorii wiekowej, którzy będą reprezentowali gminę na eliminacjach wojewódzkich.
● Finały wojewódzkie rozegrane będą na wybranych obiektach w I połowie marca.
● Zawody polegają na rywalizacji zespołów czteroosobowych w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku.
● Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.
● W trakcie finałów wojewódzkich organizowane będą eventy z udziałem Mariusza Czerkawskiego.
● Ogólnopolski finał Zawodów „Białego Orlika” odbędzie się w Warszawie na lodowisku Torwar w II połowie marca.
● Zwycięskie drużyny zostaną zaproszone na oficjalny mecz reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

Harmonogram

Tychy, 19-21 Październik 2012: Szkolenie animatorów/ instruktorów do realizacji programu Biały Orlik
Styczeń - Luty 2013: Zajęcia z dziećmi na wybranych obiektach
Marzec 2013: Finały wojewódzkie, Wielki Finał Turnieju

Dodaj do: wykop twitter sledzik grono
Czy Tyski Sport "pomagając" płaci Czerkawskiemu i jego stowarzyszeniu? Czy tylko wspiera logistycznie? To spora różnica, bo jeśli płaci, to szkolenie organizuje Tyski Sport a nie Czerkawski.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

SHOUTNEWS

2016-08-26 20:30 Reprezentacja Polski przegrała swój ostatni sparing przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Podopieczni Jacka Płachty okazali się słabsi od czeskiego drugoligowca HC RT Torax Poruby, ulegając mu 3:5. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Malasiński (24. minuta), Marcin Kolusz (33.) i Mikołaj Łopuski (53.).

2016-08-26 19:38 Po dwóch tercjach reprezentacja Polski przegrywa z HC RT Torax Porubą 2:3. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Malasiński (24. minuta) i Marcin Kolusz (33.).

Z kolei TatrySki Podhale Nowy Targ prowadzi z MsHK Żyliną 1:0

2016-08-26 19:08 Po pierwszej tercji reprezentacja Polski przegrywa z HC RT Torax Porubą 0:2

TatrySki Podhale Nowy Targ bezbramkowo remisuje z MsHK Żylina.

2016-08-25 21:52 Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała na turnieju w Budapeszcie po dogrywce z Węgrami 4:3 (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0). Bramki dla Polski: Kamiński, Tyczyński, Zygmunt.

2016-08-25 20:45 Wyniki dzisiejszych meczów sparingowych:

Unia Oświęcim - AZ Hawierzów 3:3
VHK Vsetin - JKH GKS Jastrzębie 5:1
HC Verva Litvinov - Reprezentacja Polski 3:1
KH GKS Katowice - Polonia Bytom0:1.

2016-08-23 20:47 Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ przegrali 0:2 z ekstraligowym słowackim MsHK Żylina (0:1, 0:1, 0:0).

2016-08-23 20:07 W meczu towarzyskim Polonia Bytom przegrała z JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:2, 0:0).

2016-08-20 14:29 To już oficjalna informacja. ŠHK 37 Pieszczany nie przystąpią do rozgrywek słowackiej Tipsport Extraligi. Ich miejsce zajmie MHK 32 Liptowski Mikulasz.

2016-08-20 14:21 Na zakończenie memoriału Pavla Zábojníka GKS Tychy przegrał z DVTK Jegesmedvék Miszkolc 1:3. Jedynego gola dla wicemistrzów Polski zdobył Jakub Witecki.

2016-08-19 21:08 W jednym z rozgrywanych dzisiaj sparingów JKH GKS Jastrzębie pokonał HC Vitkovice U23 3:1.

2016-08-19 20:53 Mający na swoim koncie 645 spotkań w lidze NHL Andrej Meszároš został nowym kapitanem, występującego w KHL Slovana Bratysława.

2016-08-16 21:58 W jednym z zaplanowanych na dziś meczów sparingowych Naprzód Janów przegrał 2:7 z Polonią Bytom. Kolejny mecz przygotowawczy niebiesko-czerwoni rozegrają jutro w Bytomiu. Przeciwnikiem Polonii będzie GKS Katowice. Początek spotkania o godz. 16:00.

2016-08-16 15:22 W Niemczech powstanie nowy kanał hokejowy Telekom Eishockey, który rozpocznie swoją działalność już 1 września. Będzie pokazywał mecze Deutsche Eishockey Liga (DEL).

2016-08-13 20:39 Hokeiści GKS Tychy przegrali z AZ Hawierzów 3:5 (1:1, 2:2, 0:2). Bramki dla tyszan zdobyli Bepierszcz, Kuboš, Gazda.

2016-08-13 15:52 Po dwóch tercjach GKS Tychy remisuje w AZ Hawierzów 3:3. Stawką tego meczu jest zwycięstwo w turnieju o Puchar Dyrektora HM Globus.

2016-08-13 15:15 Reprezentacja Polski do lat 18 w swoim ostatnim meczu turnieju Ostrava Hockey Cup przegrała po rzutach karnych z HK Riga 2:3 (2:0, 0:1, 0:1). Bramki dla Polski: Tyczyński, Gruszczyk.

2016-08-13 13:07 Unia Oświęcim pokonała VHK Robe Vsetin 3:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Jan Daneček, Radim Haas i Dariusz Wanat.

2016-08-13 12:15 Po dwóch tercjach Unia Oświęcim prowadzi z VHK Robe Vsetin 2:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Jan Daneček i Radim Haas.

2016-08-12 23:36 Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała z HC Kometa Brno 1:6 w ramach turnieju Ostrava Hockey Cup. Honorowego gola dla Polaków zdobył Mazurkiewicz.

2016-08-12 20:18 Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ pokonali KH GKS Katowice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).