Wyświetleń: 1432

NHL: Kolejna wygrana Anaheim

2013-02-05 14:00:38

Trwa dobra seria Anaheim Ducks. Dzisiejszej nocy "Kaczory" pokonały u siebie San Jose Sharks 2:1. To już trzecia z rzędu wygrana gospodarzy w lidze, a zarazem czwarta z rzędu w Honda Center.

Spotkanie w Anaheim było popisem rezerwowych bramkarzy obu drużyn. Victor Fasth oraz Thomas Greiss zagrali bardzo zawody. 30-letni szwedzki bramkarz Ducks prezentuje w tym sezonie wyborną formę. Rozegrał jak dotąd trzy spotkania, w których wpuścił jedynie cztery bramki. Patrząc na ostatnie występy Jonasa Hillera, Fasth ma szansę na dłużej zadomowić się na pozycji nr 1. Losy spotkania odmieniła po raz kolejny banda, która tym razem pomogła Saku Koivu. Kuriozalna bramka dała wyrównanie "Kaczorom", zaś zwycięskiego gola w 54. minucie zaliczył Sheldon Souray.

Najwyższym zwycięstwem w dzisiejszych meczach mogą się pochwalić zawodnicy Caroliny Hurricanes. Drużyna z Raleigh pokonała na wyjeździe Toronto Maple Leafs 4:1. Doskonałe zawody rozegrali Jeff Skinner (trzy asysty) oraz Cam Ward (41/42 wybronionych strzałów). Pierwszej porażki na własnym terenie doznali zawodnicy Colorado Avalanche. W Denver mimo kolejnego trafienia PA Parenteau przegrali z Dallas Stars 2:3.

Skromne zwycięstwo 2:1 zanotowały też "Kojoty" z
Glendale. Bohaterem spotkania po raz drugi z rzędu bramkarz Phoenix Mike Smith, który potwierdza bardzo dobrą dyspozycję. Również inny golkiper, skazywany przez wszystkich na zmianę barw klubowych Roberto Luongo pomógł Canucks odnieść zwycięstwo w Edmonton. "Orkom" wygraną zapewnił Christopher Tanev w piątej minucie dogrywki. Było to pierwsze trafienie młodego defensora w karierze.

Wyniki poniedziałkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 1:4
Colorado Avalanche - Dallas Stars 2:3
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 2:3 d.

2. Edmonton 4 3 2 10 22 24
3. Minnesota 4 4 1 9 21 24