Wyświetleń: 2487

NHL: Wielkie emocje w Bostonie, nokaut w Waszyngtonie (WIDEO)

2013-05-14 13:06:46

Niezwykły przebieg miał mecz w Bostonie, gdzie miejscowi Bruins pokonali po dogrywce Toronto Maple Leafs 5:4. Gospodarze do 45. minuty przegrywali 1:4, ale bohaterem meczu został Patrice Bergeron który miał udział przy trzech ostatnich golach. W Waszyngtonie "Stołeczni" zostali rozgromieni przez New York Rangers 0:5.

W drugim meczu z rzędu zawodnicy Washingtonu nie potrafili znaleźć sposobu na Henrika Lundqvista, który obronił wszystkie 35 strzałów rywali. To był jego ósmy w karierze shutout w rozgrywkach play-off. Ostatnie dwa mecze w serii bez straty gola zaliczył Dominik Hašek w 2002 w barwach Detroit.

- Henrik zrobił niesamowitą robotę, wykazał się znakomitymi interwencjami - ocenił po meczu Aleksandr Owieczkin.

- Bronił bardzo dobrze, ale bardzo ważnym atrybutem naszej gry zespołowej była gra przed bramką - dodał z kolei John Tortorella, trener New York Rangers.

Wschodnia Konferencja:
Ćwierćfinały:
Washington - New York Rangers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) - końcowy stan serii: 3:4, awans Rangers
Bramki: 14. Asham (Kreider), 24. Pyatt (Dorsett, Eminger), 26. Del Zotto (Brassard, Rick Nash), 41. Callahan, 47. Zuccarello (Brassard, Eminger)

Popularne "Niedźwiedzie" potrzebowały ostatnich 73 sekund meczu, by doprowadzić do remisu za sprawą Lucica i Bergerona. W siódmej minucie dogrywki ten ostatni dobił rywali, doprowadzając do euforii swoich kibiców i kolegów z drużyny.

- To był jeden z najbardziej szalonych pojedynków której byłem częścią. W końcówce znaleźliśmy sposób na bramkarza, a tak mieliśmy grać cały mecz - mówił bohater Patrice Bergeron.

Według zagranicznych statystyk Bruins są pierwszym zespołem w historii play-off w NHL, który w decydującym meczu w serii przegrywał w trzeciej tercji trzema golami i ostatecznie zwyciężył.

Boston - Toronto 5:4 po dogrywce (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0) - końcowy stan serii: 4:3, awans Boston.
Bramki: 6. Bartkowski, 50. Horton (Lucic, Krejčí), 59. Lucic (Chara, P. Bergeron), 60. P. Bergeron (Krejčí, Jágr), 67. P. Bergeron (Seguin, Marchand) - 10. Franson (Van Riemsdyk, Phaneuf), 26. Franson (C. MacArthur, Grabovskij), 43. Kessel (Kadri, Van Riemsdyk), 46. Kadri (Kessel, Gardiner)

Program 2. rundy play-off NHL:

Wschodnia konferencja:
Pittsburgh Penguins (1.) - Ottawa Senators (7.)
Terminy: 14., 17., 19., 22., ewentualnie 24., 26. i 28. maja

Boston Bruins (4.) - New York Rangers (6.)
Terminy: 16., 19., 21., 23., ewentualnie 25., 27. i 29. maja

Zachodnia konferencja:
Chicago Blackhawks (1.) - Detroit Red Wings (7.)
Terminy: 15., 18., 20., 23., ewentualnie 25., 27. i 29. maja

Los Angeles Kings (5.) - San Jose Sharks (6.)
Terminy: 14., 16., 18., 21., ewentualnie 23., 26. i 28. maja

Punktacja kanadyjska w play-off NHL - stan na 13. maja (mecze, bramki, asysty, punkty):