Wyświetleń: 5607

PP: Sanok wygrywa z Toruniem, nowi w poniedziałek

2009-08-20 20:55:05

W pierwszej rundzie Pucharu Polski, Ciarko KH Sanok pokonał TKH Toruń 3:2. Kolejny raz zawiedli Rosjanie. Zarząd zdecydował że w poniedziałek na testach pojawią się zawodnicy z Extraligi słowackiej i czeskiej.

Od pierwszych minut przewagę osiągnął zespół z Sanoka. Swoją dominację gospodarze przypieczętowali bramką w 5 minucie, w swoim stylu Tomasz Demkowicz kropnął z niebieskiej a guma wylądowała w bramce Plaskiewicza. Trzy minuty później Toruń w podwójnej przewadze wyrównał. Z boku bramki Zoltan Kubat uderzył po lodzie zaskakując Rockiego. W 14 minucie ponownie torunianie grali z przewagą dwóch zawodników, ale tym razem nie zdołali zdobyć bramki. W drugiej tercji zawodnicy Ciarko KH mięli szansę podczas gdy dwóch rywali siedziało na ławce, ale w tak dogodnej szansy nie potrafili skorzystać, nie oddając groźnego strzału na bramkę Plastra. W 30 minucie najaktywniejszy w drużynie Sanoka, Maciej Mermer ruszył lewym skrzydłem i plasowanym strzałem pokonał bramkarza gości. W 37 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach nowej drużyny zdobył Bartłomiej Gawlina, wychowanek tyskiego GKS dobił strzał Rafała Solona, który został przemianowany z napastnika na obrońcę i radzi sobie całkiem nieźle. Torunianie sporadycznie przeprowadzali groźne akcje. W 48 minucie po błędzie Bogusława Rąpały szansę wykorzystał Mariusz Jastrzębski dobijając strzał Jarosław Dołęgi. W końcówce Toruń przycisnął ale sanoczanie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

W ekipie gospodarzy, wszystkie oczy skierowane są na zawodników z Rosji, którzy po raz kolejny zaprezentowali się przeciętnie, na tle drużyny. Po meczu zebrał się zarząd Ciarko KH Sanok, po którym zdecydowano że w poniedziałek przyjedzie kilku zawodników na testy grających ostatnio w Extralidze słowackiej czy czeskiej. Klasę dwóch z nich potwierdza Jozef Mihalik (poprzedni sezon Cracovia Kraków), który występował z nimi na Słowacji w jednej drużynie – Myślę że będą dobrym wzmocnieniem dla drużyny z Sanoka. To całkiem inna klasa zawodników, niż Ci co byli u Was w poprzednim sezonie Hruby czy Koky. - zapewnia.

Ciarko KH Sanok - TKH Toruń 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

1:0 Tomasz Demkowicz 4:36
1:1 Zoltan Kubat - Rafał Cychowski - Jacek Dzięgiel 8:37 (+2)
2:1 Maciej Mermer - Tomasz Demkowicz 29:17
3:1 Bartłomiej Gawlina - Rafał Solon - Jarosław Grzesik 37:49
3:2 Mariusz Jastrzębski - Jarosław Dołęga 48:09 (+1)

KH: Rocki - Triasunow, Klimow; R. Kostecki, Milan, Mermer - Bigos, R. Solon; Maciejko, Ćwikła, Afonin - Mazur, Maślak; Gawlina, Biały, Poziomkowski oraz Hućko i Grzesik.

TKH: Plaskiewicz; Buril, Koseda; Bomastek, Kuchnicki, Dołęga - Kubat, Cychowski; Jastrzębski, Dzięgiel, Marmurowicz - Talaga, Lidtke; Bomba, Chrzanowski, Minge - Pietras, Porębski; Wiśniewski, Chyliński, Wieczorek.

Strzały: 35 - 18 (9:6, 15:4, 11:8)
Kary: 14 - 24 (w tym 10 min. dla Jarosława Dołęgi za niesportowe zachowanie)
Widzów: 1 200
Sędziowali: Tomasz Radzik - Paweł Radzik, Tomasz Przyborowski

W piątek (21.08.09) odbędzie się towarzyski mecz z TKH Toruń o 17:30. W poniedziałek (24.08.09) w Sanoku zostanie rozegrany mecz II rundy Pucharu Polski ze Stoczniowcem Gdańsk o 17:30. W czwartek także w Sanoku zostanie rozegrany sparing z HK Trebisov o 17:30.