Wyświetleń: 6092

Zwycięska inauguracja TKH

2009-09-13 22:54:10

W inauguracyjnym spotkaniu PLH TKH Toruń pokonał Stoczniowca Gdańsk 3:2. Bramki zdobyli Arkadiusz Marmurowicz, Łukasz Chrzanowski oraz Michał Wieczorek.

Inauguracyjne spotkanie toczone było w szybkim tempie. Od początku widać było chęć gry i wolę walki w oby dwu drużynach. W 4 minucie pierwszą bramkę sezonu zdobył Tomasz Ziółkowski. Asystę zaliczył Aron Chmielewski, który skutecznie podawał zza bramki. Gospodarze szybko pozbierali się i już w 8 minucie był remis. Po strzale Jacka Dzięgiela tor lotu krążka zmienił Arkadiusz Marmurowicz i było 1:1. W 12 minucie Łukasz Chrzanowski strzałem w okienko pokonał Przemysława Odrobnego. Torunianie po pierwszej tercji mogli prowadzić wyżej, ale sytuacji sam na sam z Odrobnym nie wykorzystał Marmurowicz.

Po niespełna trzech minutach drugiej odsłony torunianie prowadzili już 3:1. Strzał po lodzie Michała Wieczorka znalazł drogę do bramki Stoczniowca. Nie najlepiej zachował się Odrobny. Chwilę później mogło być już 4:1 jednak strzał Bomby obronił Odrobny. W 30 minucie bramkę zdobywają goście. Błąd przy wyprowadzaniu krążka wykorzystał Roman Skutchani strzałem w okienko toruńskiej bramki zmniejszył prowadzenie gospodarzy do jednej bramki. W 33 minucie ładną indywidualną akcję przeprowadził Przemysław Bomastek jednak jego uderzenie obronił Odrobny. W 34 minucie krążek ląduje w bramce TKH jednak odbija się od nogi hokeisty Stoczniowca i sędzia po analizie wideo bramki nie uznał. Gracze z Gdańska do końca tercji atakowali bramkę TKH, ale dobrze i szczęśliwie bronił Plaskiewicz i po 40 minutach torunianie prowadzili jedną bramką.

W 42 minucie torunianie mogli podwyższyć prowadzenie jednak strzał Dzięgiela trafił w słupek. W 45 minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał Ziółkowski, który z sześciu metrów nie trafił do pustej bramki. W 52 minucie na lewym skrzydle urwał się Jarosław Rzeszutko, jednak jego strzał dobrze obronił Plaskiewicz. Dwie minuty później okazje mieli torunianie, ale Jastrzębski źle podał krążek do Lidtke. Gdańszczanie do końca dążyli do zdobycia bramki, ale dzielnie broniący się torunianie odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo.

TKH Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 3:2(2:1,1:1,0:0)

0:1 3:10 Ziółkowski - Chmielewski

1:1 7:35 Marmurowicz - Dzięgiel(5/4)

2:1 11:02 Chrzanowski - Talaga

3:1 22:52 Wieczorek - Talaga

3:2 29:10 Skutchan

TKH: Plaskiewicz - Koseda, Buril, Bomastek, Kuchnicki, Dołęga; Cychowski, Kubat, Jastrzębski, Dzięgiel, Marmurowicz; Talaga, Lidtke, Bomba, Chrzanowski, Minge; Pietras, Porębski, Wieczorek, Winiarski, Chyliński.

Stoczniowiec: Odrobny - Kostecki, Smeja, Skutchan, Rzeszutko, Jankowski; Mat.Rompkowski, Maj, Strużyk, Zachariasz, Witek; Maciejewski, Skrzypkowski, Furo, M.Wróbel, B.Wróbel; Benasiewicz, Mac.Rompkowski, Chmielewski, Ziółkowski, Wróblewski.

Sędziowie: Dzięciołowski oraz Madeksza, Matlakiewicz.