Wyświetleń: 8480

Po ciężkim boju Sanok zwycięża w Opolu

2015-11-14 10:48:34

Sporo emocji przyniósł piątkowy mecz na lodowisku w Toropolu. Po zaciętych 60 minutach i kontrowersyjnych decyzjach sędziego Tomasza Heltmana, który co rusz wyrzucał zawodników na ławkę kar to sanoczanie zainkasowali niezwykle cenne trzy punkty pokonując Orlika Opole 3:2.

- Obie drużyny wiedziały o co jest ten mecz. Zwycięzca przeniósł się do górnej szóstki a przegrany nie. Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszych dwudziestu minutach zdobywając dwie bramki. W drugiej zagraliśmy znacznie słabiej, ale Jason zrobił dużo dla nas co było kluczem do zwycięstwa. Było wiele kar w tym spotkaniu, co spowodowało że nie było płynności w grze. Takie mecze ważne powinny sięgrać 5 na 5 co sprawdza potencjał obu zespołów. Trzeci okres gry był dość wyrównany, ale to my ostatecznie zdobyliśmy trzy punkty na które złożyły się małe elementy i jesteśmy bliżej szóstki - podsumował mecz Mike Danton, napastnik Ciarko PBS Bank.

Po meczu powiedzieli: (za nto.pl)

Kari Rauhanen (trener STS-u Sanok) - Niestety sędziowie popsuli ten mecz. Nie brakowało w nim twardej walki, a tymczasem niemal każde starcie było odgwizdywane jako faul i to z obu stron, choć myśmy tych kar dostali więcej. Ciężko nam to było zrozumieć. Wierzę, że ktoś odpowiedzialny za ocenę pracy sędziów dobrze się jej przyjrzy. To był dla nas mecz o życie. Wygraliśmy i zostajemy w grze o szóstkę. To było bardzo trudne spotkanie. Orlik grał bardzo dobrze, dopisało nam w wielu momentach szczęście.

Jacek Szopiński (trener Orlika) - Przegraliśmy ważny mecz, ale nie zwieszamy głów. Wierzę, że w niedzielę nasz zespół stać na wygraną z zespołem Cracovii i awans do szóstki, bo zasłużyliśmy na to. Spotkanie z ekipą z Sanoka zaczęliśmy źle. Graliśmy za mało agresywnie. Dopiero po kilku minutach zaczęliśmy spisywać się lepiej. Dziwna była decyzja sędziów o uznaniu drugiej bramki dla gości. Moi zawodnicy zjeżdżali do boksu pewni, że nie było gola. Na videoweryfikacji podobno nie było nic widać, to dlaczego był gol? W końcówce pierwszej tercji i w dwóch następnych graliśmy bardzo dobrze i tym bardziej szkoda, że nie udało się zmienić losów meczu.

Orlik Opole - Ciarko PBS Bank STS Sanok 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
0:1 Quinn Sproule - Toni Dahlman – Mike Danton (03:50, 5/4)
0:2 Marek Strzyżowski (09:59, 5/4)
1:2 Filip Stopiński - Branislav Fabry - Michal Korenko (24:36, 5/3)
1:3 Mike Danton - Toni Dahlman - Sam Roberts (52:54, 4/3)
2:3 Maciej Rompkowski - Michael Cichy - Alex Szczechura (56:15, 5/3)

Sędziowali: Tomasz Heltman - Przemysław Gabryszak, Grzegorz Lipiński
Minuty karne: 35 - 30 (w tym 25 minut dla Bychawskiego za atak łokciem)
Widzów: 800

Orlik: Slubowski – M. Stopiński, Sznotala (2); Fabry, Szydło, Stopiński (2) – Bychawski (25), Dolny; Szczechura, Cichy, Cgojevs (2) – Korenko (2), Kostek; Marzec (2), Rompkowski, Klecha – Korzeniowski, Gawlik.
Trener: Jacek Szopiński

STS Sanok: Missiaen – Roberts (2), Sproule (2); Danton (6), Dahlman, Ćwikła – Salija (2), Tuominen (4); Breault, Ouellette (6), Strzyżowski (6) – Demkowicz, Rąpała; Biały, Kostecki, Śliwiński – Olearczyk; Bzdyl, Naparło, Bielec oraz Wilusz.
Trener: Kari Rauhanen

Czy w Sanoku nie zagrało za dużo obcokrajowców? Roberts, Sproule, Dahlman, Salija, Tuominen, Breault, Oulette to jest 7 a limit jest 6. Nie liczę Dantona i Śliwińskiego bo mają polskie papiery.
Sanok ma wykupione jedno miejsce dla Obcokrajowca
hahahaha
szopińskiemu sie chyba kupe chciało bo mimika twarzy na to wskazywała :)
Szopiński Liczy jeszcze na pismo w sprawie walkowera z Tychami- i ma racje . w razie anulowania 3 pkt dla Sanoka jesteśmy w *- a w Sanoku kazdy świetuje już awans do 6-ki. poczekajmy z tym świetowaniem.
Jakby Orlik nie awansował - Cichy ten Szczechura i Fabry do wziecia- tak że działacze lepiej wzmacniac sie sprawdzonymi zawodnikami niz znowu sprowadzac niewiadomo kogo z you-tuba
Jeszcze daleko do zamknięcia okienka transferowego, a już nam klub chcą rozkradać:)
To jest cały szopinski , gola napewno nie było bo zawodnicy mówili mi ze nie bylo:) sędzia tez nie widział, jednak kary dla Sanoka były bo sędzia je dawał to byly:) no śmiechu warte. Szkoda ze nie powiedzial jeszcze ze sedzia wydrukowal mecz:)jak sie nie wykorzystuje polowy meczu w przewadze to przyznaj sie do tego choc raz!Tylko STS!
Bulik pewnie mecz ogladałeś na tej stronie z relacji live a sie wypowiadasz. Gola napewno nie było a jeśli był to został zdobyty nieprawidłowo. Kary jak i dla Was tak i dla Nas były dawane za czesto, ale kazdy kto nie jest z Sanoka wie o tym, że Wy poprostu musicie grać w 6 wiec PzhL robi wszystko żeby tak było.
Wiesz worms, ja na tym meczu byłem i widziałem. Jakby Sanok miał być w 6, jak mówisz z powodów o które insynuujesz, to by wczoraj nie dostał 30 min kar, z czego połowa z kapelusza. A Orlik gdyby był taki mocny, to by strzelił więcej niż 2 bramki grając większą część meczu w przewadze. Orlik strzelił obie bramki w przewadze 5-3, w przewadze 5-4 czy w pełnych zestawieniach nie był w stanie tego zrobić i nawet nie zagroził w tych sytuacjach Sanokowi. Więc proponuję nie powtarzać tutaj melodii tyskich, które już dawno przebrzmiały.
janos13 przypomnij mi jak wy strzeliliście swoje gole..?
Braku, *, po raz kolejny powiadam , że byliśmy głośniej na trybunach i jak powiadasz byliśmy cieniu na lodzie☺prawda grając połowę meczu 4 przeciwko 6 ( heltman) wygralismy wiec co prezentował twój orlik ze ten mecz przegral☺?może napiszesz ze sami strzeliliscie sobie bramki. Jesteś żałosny i nie potrafisz się pogodzić z porazka☺no ale to twój problem i pokazuje tylko twój poziom buraka☺
Janos, skoro byłeś na meczu to powinienes widzieć że tylko pierwsza tercja należała do was. Pozniej dominował Orlik i tylko dzieki waszemu bramkarzowi stało sie jak stało bo spisał sie na medal ! Kary tak jak mowilem, niektore słuszne niektore nie słuszne ale to sie tyczy dwoch stron. Tak samo jak u nas Bychawski dostał karę meczu,chyba tylko za to że Ćwikła jest od niego troche niższy. Dobrze wiecie o tym że na siłe wciskaja Sanok do ''6'' bo jakby to gwiazdy jak wy nie weszły dalej. Z nasza przegrana sie już pogodziłem i to nie jest tak że coś mam do Sanoka, tylko chciałbym żeby każdy zespoł w lidze był traktowany tak samo,a nie farworyzowany tak jak jest Sanok.
To bedzie mój ostatni wpis na tym forum.. Sanok na dzień dzisiejszy ma dno i wodorosty a nie druzyne. Gdyby nie bramkarz Sanoka i nie podarowany przez Heltmanna gol mogło być różnie. Umiecie tylko strzelić i się bronic. Na to tylko stać dzisiaj druzynę Sanoka. O kary to pretensje do sedziego. Szczególnie Strzyżowski sie mu wczoraj spodobał. O *u dantonie nie wspomne. W innej lidze co mecz to Km. Ale tu wzgledy robia swoje. O sędziowaniu nie pisze bo Heltman dał duu..y w obie strony. Ale wy kibice sanoka i tak bedziecie wiedziec najlepiej ,co było na meczu nawet na nim nie bedac. Żegnam normalnych.
Burak ja byłem i widziałem, wiec nie mów bzdur.
Przed meczem wielu zapowiadało wielkie emocje. No i emocje były aż do ostatniej sekundy. Orlik źle zaczął spotkanie. 1. tercję sponsorowało zdanie "Za wolno!". Sanok grał dynamiczniej i zawsze o krok wyprzedzał Orlika. Szkoda dwóch straconych bramek, zwłaszcza, że druga wpadła w kontrowersyjnych okolicznościach. Druga i trzecia tercja należała już do Orlika. Były ładne i groźne akcje, ale brakowało skuteczności. Szybsza gra Opola skutkowała tym, że Sanoczanie więcej faulowali. Jednak wydaje się, że sędzia trochę pogubił i dyktował za dużo kar(tyczyło to się też Orlika w pierwszej tercji). Ogólnie bardzo słaby poziom sędziowania. Ale polscy kibice powinni być do takiego przyzwyczajeni. Szkoda niewykorzystanych 100% szans. Były takie minimum 3. Niestety gra Orlików w przewadze do poprawki. Ogólnie mecz wyrównany i obie drużyny miały szanse na wygraną, choć po 20 minucie Sanok zszedł trochę do defensywy. Na szczęście (i nasze nieszczęście) mieli w bramce Missiaen'a.

Pochwalić należy na pewno kibiców Sanoka (było ich koło setki), jak i miejscowych. Naprawdę robili ładny hałas i jak do tej pory to był najlepszy mecz tego sezonu w tym aspekcie.

Wynik tego meczu komplikuje sytuację Orlika jeśli chodzi o awans do czołowej szóstki. Nawet jeśli nie uda się wygrać z Cracovią, to i tak nie jest koniec świata. To dopiero drugi sezon Orlika od powrotu do Ekstraklasy, więc widać jak trudne jest stworzenie dobrej drużyny. A tą mamy coraz lepszą. Wszystko jeszcze przed nami.
Na modano można liczyć. Obiektywizm zawsze w cenie. Modano, przyjemnie się do was przyjeżdża na mecz, można pokibicować, porozmawiać, nawet służby są przyjaźnie nastawione.
Świetny skrót, widać dokładnie wszystkie bramki.
Sanok 2 tercje gral praktycznie w czterech na lodzie masakra z tymi sedziami a i tak zwyciezylismy ;)
sts jeszcze nich nie świętuje awansu do 6 bo jak Polonia wygra oba mecze to ona będzie w 6
ale Orlik raczej w Krakowie polegnie ;)
Niech wkońcu ktoś z tym sędziowaniem zrobi coś tyle w temacie
Szopińsaki to dobry trener i sprawia wrażenie przyzwoitego człowieka, ale na konferencji powiedział dużo głupich rzeczy, czym się kompletnie skompromitował. Za mówienie o punktach przy zielonym stoliku powinien dostać karę od związku. Jak tu później maja być szanowane przepisy, jak trener, jakby nie było osoba publiczna, kwestionuje ewidentne stosowanie przepisów ligowych.
Powiedział całą prawde
gdzie sa tychy?
na Górnym Śląsku CI>ulu
Fotograf to jest tutaj!!!!! hahahaha
Co do sędziowania, było słabe, sędzia sobie nie radził, tego co powinno być gwizdane, nie gwizdał, to co gwizdał było wyczarowane. To działało w obie strony.

Co do bramki nr 2 dla Sanoka:
Gola nie było. Na wideo nie było widać, że gol wpada. I tutaj ale: Kamera nad bramką ma słaby fps, głowny nie widząć na kamerach czy gol był czy nie (1 klatka - krążek 15 cm przed linią, dwie kolejne przykryty, kolejna klatka - poza bramką) zawołał liniowych z których jeden się upierał, że gol był, mimo że stał daleko a sytuacja była z tych "kotłowych". Na badziewną kamere zwracano już uwagę, ale nie wymienili. Gdyby było hd to sędzia byłby pewien czy gol padł czy nie.

Pierwsza tercja dla Sanoka, później Orlik zdecydowanie dominował, ale nie chciało wpadać do siatki...

Kibice z Sanoka na plus za liczbę i doping. Macie świetną bębniarkę - widzę ją jako transfer na przyszły rok :D
Danton na minus za "czyszczenie kija sugerujące masturbację" w stronę kibiców...
Z tym Dantonem to już nadinterpretacja. Widzę, że propaganda tych, co ich już tu nie ma, nadal działa.Przy swoich kibicach i w innych miejscach lodowiska, też tak robił. Po prostu lubi mieć czysty kij.
Aaa i jak kolega pjetja dobrze wypatrzył, na meczu był obecny John Murray. Taki mały offtop :)
Jak zawsze z FARTEM....SANOK....
Czy ktoś może mnie uświadomić dlaczego sędzia uznał drugiego gola? Najpierw pokazał, że nie widział czy była bramka i udał się sprawdzić tę sytuację na wideo (na którym nie było widać, czy krążek przekroczył linię bramkową) więc dlaczego zamiast utrzymać decyzję, wraz z liniowymi stwierdzili, że WYDAJE IM SIĘ, że gol był i uznali bramkę? A może sędziowie kierowali się kolejnym swobodnie interpretowanym przepisem z regulaminu PZHL? :-)
Drugi "gol" został uznany bo Sanok musi mieć miejsce w pierwszej "6" :)
Drugi gol został uznany, bo padła normalna bramka, a obrońca orlika wygarnął krążek zza linii. Byłeś na meczu i nie widziałeś?
No właśnie chodzi o to ze bylem na meczu i widziałem dokładnie bo stałem bardzo blisko ale mam dziwne wrażenie ze to Ciebie nie było na tym meczu,choć mogę się mylić bo wiem ze Sanocka drużyna jak i jej kibice zawsze muszą postawić na swoim choć często nie mają racji ;)
to wina Sanoka ze kamera nie dzialala prawidłowo ? oj dzieciarnio co z was wyrosnie za pare lat!
Skoro kamera nie działa a bramki nikt nie widzial oprócz Sanoka to jaka decyzja powinna być wielce dorosły,mądry człowieku?
widzial sedzia boczny a co do kamery slabej jakosci i to w takim znanym duzum miescie jak Opole , to jak w remizie bez napinki vo 0:5 ;-)
To już nie wina kibiców ze kamery są słabe,władze powinny coś z tym zrobić i zapewne tak będzie. A czy Opole to duże,znane miasto to szczerze nie wiem,bo mi się wcale tak nie wydaje. I wcale się nie napinam tylko pisze jak było, lecz wiadomo ze każdy broni swojej drużyny.