Wyświetleń: 6280

Podhale górą w Krakowie

2018-10-30 20:58:00

Hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ pokonali w wyjazdowym spotkaniu Comarch Cracovię 4:2. Dwie bramki dla "Szarotek" zdobył Mateusz Michalski. Goście przeważali w przeciągu całego spotkania.

Od samego początku inicjatywa należała bowiem właśnie do nich. To Podhale zdecydowanie częściej zagrażało bramce gospodarzy. W pierwszej tercji sposobu na pokonanie Michaela Łuby nowotarżanie - nawet wówczas gdy trzykrotnie grali w liczebnej przewadze - jednak nie znaleźli i w efekcie ta część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej tercji przewaga Podhala jeszcze urosłą. I wreszcie w 30 min prowadzenie dał nowotarżanom, będący ostatnimi czasy w świetnej dyspozycji Krystian Dziubiński, popisując się efektownym strzałem tuż pod poprzeczkę.

Po tej bramce „Szarotki” z jeszcze większym animuszem zaczęły nacierać na bramkę „Pasów”, ale kilka kolejnych szans nie wykorzystało, co też zemściło się w 35 min, kiedy sprytem przed bramką Przemysława Odrobnego wykazał się Michal Vachovec, wyrównując stan meczu na 1:1.

Odpowiedź nowotarżan była jednak błyskawiczna. Niespełna dwie minuty potem, po kontrataku i wymianie podań z Bartłomiejem Neupauerem, ponowne prowadzenie dał Podhalu Mateusz Michalski i po 40 minutach górale prowadzili 2:1.

Trzecia tercja zaczęła się od ataków Cracovii. W sytuacji sam na sam z Odrobnym znalazł się Csamango, ale to bramkarz „Szarotek” był górą. Zapędy krakowian ostudził ponownie duet Neupauer – Michalski i ten drugi ponownie wpisał się na listę strzelców. Co prawda w 50 min drugą bramkę zdobyli gospodarze (Vachovec), ale riposta nowotarżan przyszła po 30 sekundach. Gol Jonasa Tolvanena definitywnie już rozstrzygnął losy tego spotkania.

- Myślę, że dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Oczywiście o stylu można mieć jakieś zastrzeżenia, ale najważniejsze że realizowaliśmy założenia taktyczne, które wiedzieliśmy że przyniosą efekt - ocenił strzelec pierwszego gola, Krystian Dziubiński.

Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
0:1 Krystian Dziubiński - Eetu Koski, Joonas Sammalmaa (29:55)
1:1 Michal Vachovec - Damian Szurowski (34:58)
1:2 Mateusz Michalski - Bartłomiej Neupauer, Oskar Jaśkiewicz (36:46)
1:3 Mateusz Michalski - Ali Liikanen, Bartłomiej Neupauer (47:50)
2:3 Michal Vachovec (49:14)
2:4 Joona Tolvanen - Krzysztof Zapała (49:44)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 18 (w 2 min. techniczne)-6
Strzały: 34-46
Widzów: 800

Comarch Cracovia: Łuba (R. Kowalówka n/g) - Kruczek, Sordon; Sztwiertnia, Švec, Domogała - Rompkowski, Noworyta; Biepierszcz (12), Vachovec (2), Csamangó - Musioł, Szurowski (2); Kamiński, Zygmunt, Brynkus - Gajor, Kamienieu oraz Kisielewski.
Trener: Rudolf Roháček.

Podhale: Odrobny – Wajda (2), Tolvanen; Guzik, Zapała, Siuty (2) – Różański (2), Moksunen; Koski, Dziubiński, Sammalmaa – Jaśkiewicz, Mrugała; Michalski, Neupauer, Worwa - Dutka, Wsół; Słowakiewicz, D. Kapica, Liikanen.
Trener: Tomek Valtonen