Wyświetleń: 3794

Dwa oblicza Podhala

2009-08-14 22:36:14

Podhale w dzisiejszym meczu ze Ziliną zanotowało porażkę. Był to czwarty sparingowy mecz nowotarżan przed sezonem 2009/2010

MsHK Garmin Žilina – Wojas Podhale Nowy Targ 8:4 (4:0;1:4;3:0)

Karne: 1:0, dla Podhala nie strzelili Baranyk, Barklik, Zapała

MsHK Garmin Žilina: Beňo (Lizák) – Ondrej, Škuta – Rúfus, Turoň – Horák, Krčula – Sekáč, Kolarz – Barinka, Palovčík, Krajči – Drevenák, Koložváry, Török – Škoda, Hreus, Kokavec – Brandis, Valášek, Hájnik. Kapitán: Michal Hreus, asistenti: Palovčík, Koložváry.

Wojas Podhale Nowy Targ: Krzysztof Zborowski (Bartłomiej Niesłuchowski) – Martin Ivičič, Sebastian Łabuz, Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała, Łukasz Batkiewicz – Rafał Dutka, Dimitry Suur, Milan Baranyk, Krystian Dziubiński, Frantiśek Barkrlík – Bartłomiej Gaj, Piotr Ziętara, Kasper Bryniczka, Dariusz Gruszka – Michał Marek, Artur Kret, Damian Kapica, Bartłomiej Neupauer, Piotr Kmiecik oraz Mateusz Iskrzycki. Trener: Milan Jančuška.

W dniu dzisiejszym po tygodniu ciężkich treningów hokeiści nowotarskiego Podhala wybrali się do Žilina by zmierzyć się w kolejnym sparingu z tamtejszym MsHK Garmin. Mecz nie zaczął się dobrze dla nowotarżan gdyż po I tercji przegrywali 4:0. Druga odsłona była jednak dużo lepsza, bowiem po trzech trafieniach Barklika i jednym Gruszki Podhalanie doprowadzili do remisu. Na niespełna dwie minuty przed końcem II tercji Słowacy ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, bowiem w ostatnich 20 minutach trafili jeszcze 3 razy do nowotarskiej bramki.

Rzuty karne, które były rozgrywane po meczu również lepiej wykonywali gospodarze. Wykorzystali jedną z trzech prób, a hokeiści Podhala ani jedną (próbowali Baranyk, Barklik, Zapała).