Wyświetleń: 5468

Zwycięstwo Cracovii, hat-trick Sarnika

2012-01-07 10:30:30

W ramach 27. kolejki PLH doszło w Krakowie do niezwykle zaciętego i wyrównanego pojedynku. Cracovia rzutem na taśmę pokonała JKH GKS Jastrzębie 5:4.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla gości, którzy w pierwszych minutach uzyskali optyczną przewagę. Krakowianie nie pozostali dłużni rywalowi, ale Piotrowski zmarnował dwie dogodne sytuacje. W końcu w 15. minucie Kral otworzył wynik spotkania po składnej i szybkiej kontrze. Goście nie zwalniali tempa, za wszelką cenę chcąc podwyższyć rezultat. Wynik jednak nie uległ zmianie przed zakończeniem pierwszej odsłony.

Druga tercja początkowo należała do podopiecznych Rudolfa Rohaczka. Najpierw przed szansą stanął Dvorzak, chwilę później Kosidło, jednak Kosowski w obydwóch przypadkach zachował zimną krew.

W 29. minucie Leszek Laszkiewicz obsłużył precyzyjnym podaniem Piotra Sarnika, a ten nie miał problemów z zapaleniem czerwonej lampki nad jastrzębską bramką. Po tym zdarzeniu krakowianie wyraźnie złapali wiatr w żagle.

Ale to goście objęli prowadzenie. Po sporym zamieszeniu pod bramką Radziszewskiego do protokołu wpisał się Labryga. Niespełna cztery minuty później Bryk strzelając z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Na jego trafienie odpowiedział Rafał Martynowski, umieszczając gumę w sieci z odległości 5 metrów.

Ostatnia odsłona była zdecydowanie najciekawsza. Szybkie tempo spotkania przeplatało się z agresywną grą i obustronnymi wykluczeniami. W 43. minucie do remisu doprowadził Sarnik, wykorzystując liczebną przewagę swojego zespołu. W obydwóch obozach było widać ogromną determinację. Więcej atakowali goście, ale "Pasy" mądrze broniły się i szybko przeprowadzały kontry.

W końcu w 50. minucie Sarnik po raz trzeci pokonał jastrzębskiego golkipera. Po tym zdarzeniu gra jeszcze bardziej zaostrzyła się. W 59. minucie sędzia podyktował rzut karny za zahaczanie, którego pewnym wykonawcą był sam poszkodowany Richard Kral. Po wyrównującym trafieniu Czecha wydawało się, że dojdzie do dogrywki, jednak lider Pasów Leszek Laszkiewicz umieścił gumę pod poprzeczką i dał zwycięstwo swojemu zespołowi.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Składy:
Cracovia: Radziszewski (Raszka) - Wajda, Besch, Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Prokop, Immonen, Kosidło, Dvorka, Lenius - Kowalówka, Dulęba, Piotrowski, Biela, Martynowski(4) - Kulik, Witkowski, Horowski, Rutkowski, Cieślicki.

JKH: Kosowski (Elżbieciak) - Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Lipina(2), Bordowski(10) - Labryga, Bryk, Danielku, Kral, Salamon - Górny(2), Ivicic, Kulas, Drzewiecki, Strużyk - Pastryk, Szczurek, Kogut, Kąkol, Marzec.

Kary: Cracovia - 4, Jastrzębie - 14.
Widzów: 1650

Graty dla Craxy to sie wlasnie nazywa gra do konca !
Cracovię można porównać do piłkarskiej reprezentacji Niemiec, zawsze do końca :)
A punkt/punkty tak blisko były...
Gratulacje Cracovia! Macie tego Leszka Laszkiewicza ;))
Który w odpowiednim momencie potrafi przechylić wynik meczu!
Jutro czeka nas ciężkie spotkanie z wami liczę na dobre widowisko
trener JKH od pewnego czasu ostro miesza piątkami
i dobrze bo nasza gra w kilkunastu ostatnich meczach (z drobnymi wyjątkami) to jakies nieporozumienie szkoda tylko po tych zmianach to punkty zdobywają obrońcy II formacji i Rysiu Kral, pytam się gdzie jest Danieluk i Lipina; szkoda że w takim meczu prowadzimy 3-1 i zachowujemy się jak beniaminek którym od kilku lat już nie jesteśmy
Tak, Leszek Laszkiewicz to z całą pewnością gracz, który robi różnicę. Zdrowia, Panie Leszku, bo "ciągnie" Pan tę Cracovię i oby jak najdłużej. Wczorajszy mecz pokazał, że krakowscy hokeiści są po ciężkich treningach. Forma będzie rosła, to pewne. Jednakże patrząc na tabelę - jeszcze wszystko może się zdarzyć. No.., tylko Sanok może już myśleć spokojnie o playoff'ach (chyba?).
Dobe!!!
co w tym "dobego" jak odejmiemy 10 bordziaka to po równo chyba , że dziwi cię tak mała ilość kar bo mnie przyznam trochę tak bo w relacji jest mowa o ostrym spotkaniu
Nie chcę się czepiać ale w relacji jest drobny błąd. Otóż w sytuacji po której podyktowany został rzut karny faulowany był Danieluk a nie Kral. Jednak przed wykonaniem karnego poszkodowany zgłosił kontuzję i tak do krążka podjechał najlepszy zawodnik Jastrzębia.
W relacji jest sporo błędów, czy może niepełnych informacji:
1. Faulowany był Danieluk - karnego strzelał Kraal - Danieluk zgłosił kontuzję - zobaczymy czy zagra w niedzielę :)
2. Zamieszanie pod bramka Radziszewskiego polegało na tym, że po wznowieniu krążek odbił się od łyżwy Immonena i wpadł do siatki obok zaskoczonego Radzika - trwało to raptem 2 sekundy - czy to można nazwać sporym zamieszaniem ?
3. Kary 4-14 (w tym 10 minut dla Bordowskiego za niesportowe zachowanie) - nie podniecaj się zzfish. Nie wiem jak można było do tego dopuścić, ale po kilku minutach przebywania na ławce, Bordowski siłą wręcz (przepychając obsługującego ławkę kar) zjechał do swojego boksu, bo aż tak potrzebował pomocy medycznej....(?)
Szkoda straconych punktów bo można było coś urwać, no nic walczymy dalej jutro mecz z Sosnowcem i trzeba zdobyć 3 punkty. Szkoda że tyle kar było bo może były by jakieś punkty.
Napisałem o karach wyżej. Odejmując niesportowe zachowanie Bordowskiego - w karach było 4:4 (min).
masz racje nie doczytałem. W każdym razie gratuluję wygranej, my musimy się postarać o punkty z Sosnowcem :). Bo w czołówce ciasno.
Gratki dla Cracovii, walka do samego końca. :)
Meczyk rzeczywiście horror , kibice świetni jak zawsze Pasy ambitne do końca a tu skrócik meczu http://www.youtube.com/watch?v=AOWKgH1v1iU
widze że skrót firmowany logiem "pas.y.tv" na jakimś forum wyczytałem że będzie transmisja jednak jakoś nie udało sie obejrzeć gdyż pokazywali za pośrednictwem innej strony inny mecz o co chodzi?
Pojechałem na mecz przybylem na miejsce jakies 15 min przed rozpoczecoem spotkania z nadzieja ze jakis konik sprzeda mi bilet kilka zlotych taniej a tu zonk: kolejka jak za komuny po papier toaletowy. Po 25 min kupilem bilet i drugie z*: brak wolnych miejsc niesamowite jak 20 lat chodze na hokej to taka sytuacja zdarzyla mi sie kilkanascie lat temu przed meczem unii z krynica kiedy z ojcem znalezlism y gdzies na zapleczu magazynu na Unii lawke i udalo nam sie zrobic miejsca tak by cos widziec. Obok mnie z jednej strony laseczki gadajace o sesji i kolorze wlosow a z drugiej... Aron Chmielewski trzymajacy w reku koszulke Craxy z autografami. Ogolnie pozytywne wrazrzenia niespodziewalem sie ze zale lodo bedzie pelne no ale tak jest jak przerwa w sezonie pilkarskim. Oolnie na plus i opby tyle kibicow bylo na kazdym spotkaniu.
Kibiców jak na tak duże miasto tragedia,szkoda kasy na hokej w tym mieście,lepiej zainwestować w Nowy Targ,jest młodzież,kibice którzy kumają co to hokej a nie prawie same pikniki bez pojęcia co tylko drą koparę.
odezwał się typowy hooj-igan internetowy!!!napinacz który całą swą skromną wiedzę czerpie z netu!zapraszam do Cracova. a co do inwestowania w NT to patrząc tylko przez pryzmat historii to WARTO!jednak teraz to typowy przykład kibiców sukcesu!jak na miasto z "kibicami którzy kumają co to hokej" 1000sztuk to trochę kiepsko!!! Pozdrawiam środkowym palcem! PIKNIK z Cracova