Wyświetleń: 4830

Zadecydowała druga tercja

2012-02-12 22:59:07

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec pokonało MMKS Podhale Nowy Targ 4:3

Na lodzie spotkały się dwa zespoły, które w przeciwieństwie do czołówki nie musiały walczyć o każdy krążek, co widać było po pierwszej tercji. Wynik spotkania w ósmej minucie otworzył Maciej Sulka, który wykorzystał grę z przewagą jednego zawodnika i po błędzie Zbigniewa Szydłowskiego wpakował krążek do bramki. Najwierniejsi kibice Zagłębia na odpowiedź swoich ulubieńców musieli czekać 10 minut, gdy po dwójkowej akcji podanie Artura Ślusarczyka na bramkę zamienił Sebastian Baca.

- Mecz mógł się ułożyć po naszej myśli. Po dobrym początku i bramce mieliśmy szanse by podwyższyć prowadzenie, lecz zamiast tego straciliśmy gola. Mecz był wyrównany i obie strony nie grały na sto procent – komentował przebieg spotkania trener gości, Jacek Szopiński.

Kluczowym dla meczu momentem była druga odsłona, w której sosnowiczanie szybko zdobyli dwa gole( strzelcami Jarosław Dołęga oraz Mateusz Białek) co wpłynęło na grę obu drużyn. Gdy w 35 minucie prowadzenie Zagłębia podwyższył Kamil Duszak niewielu widzów mogło spodziewać się emocji w końcowych minutach. Sygnał do odrabiania strat dał swoim kolegom z drużyny jeszcze pod koniec tercji Bartłomiej Bomba, który z bliska pokonał Szydłowskiego.

Trafienie zmotywowało „Górali” do bardziej ofensywnej gry, a to przyniosło efekt na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy Szydłowskiego pokonał Bartłomiej Neupauer. Warto wspomnieć, że Podhale grało wtedy w podwójnej przewadze, gdyż trener Szopiński nakazał zjechać Tomaszowi Rajskiemu do boksu, a na ławce kar przewinienie odsiadywał Martin Voznik(dzisiaj grał jako obrońca-przyp.red). Mimo zmasowanych ataków gości sosnowiczanom udało się utrzymać korzystny wynik i to oni zainkasowali komplet punktów.

- Niepotrzebnie sami sprowokowaliśmy sobie nerwową końcówkę, łapiąc głupie kary. Ostatnie spotkania mają nas przygotować do play-off, więc musimy grać w nich odpowiedzialnie.  Na pewno musimy popracować nad tym, by nie wkradał się w naszą grę taki bałagan jak dzisiaj – powiedział po meczu trener Zagłębia, Mariusz Kieca.

Szkoleniowiec odniósł się również do nowej pozycji Voznika, który po kontuzji powrócił do gry.

- Było to zamierzone, by po przerwie wracał do gry jako defensor. Dzięki temu w trochę mniejszym stopniu obciąża swój organizm – zakończył Kieca.

Zagłębie Sosnowiec – MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

4:3 - Neupauer – Dutka 58:37 PP+GOUT

Zagłębie: Szydłowski - Kuc (2), Duszak, Bernat (2), Twardy, Kostecki (10) - Działo, Banaszczak, Szewczyk, Zdenek (4), Dołęga (2) - Jaskólski, Voznik (2), Horny, Golec, Zachariasz - Kostromitin (2), Kosakowski, Ślusarczyk (2), Białek, Baca.

Podhale: Rajski - Mrugała (4), Sulka (2), Dutka, Ziętara, Różański (2) - Bryniczka (2), Łabuz, Kmiecik (2), Neupauer, Ćwikła (2) - Landowski, Jastrzębski (10), Kapica (2), Bomba, Michalski oraz Gacek (2), Wielkiewicz, Puławski, Szumal.

Kary: Zagłębie - 26 min. (w tym 10 min dla Kosteckiego za niesp. zach.), Podhale - 30 min. (w tym 2 minuty techniczne oraz 10 min  za niesp. zach. dla Jastrzębskiego)

Strzały: 37-35