Wyświetleń: 7413

Spodziewane niespodziewane emocje w Krakowie (VIDEO)

2013-01-08 23:04:49

Kto spodziewał się, że opromieniona zwycięstwem nad Sanokiem Unia wysoko postawi poprzeczkę w Krakowie, ten po 40 minutach srogo się zawiódł. Kto po drugiej tercji sądził, że jest po meczu, był w jeszcze większym błędzie. Emocje w Krakowie trwały bowiem do ostatniej sekundy.

Pierwsze momenty meczu pokazały, że goście przybyli pod Wawel z dużą ochotą do gry. Jednak wraz z upływającym czasem ta ochota gasła w zawodnikach Unii. Po 180 sekundach do głosu doszli gospodarze i do końca drugiej części to Pasy dominowały na lodzie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie z okolic niebieskiej linii uderzał Adrian Kowalówka. dobrze dysponowany Michal Fikrt zbił gumę do boku, ale był bezradny przy dobitce Arona Chmielewskiego

O ile jeszcze po pierwszej tercji można mieć było nadzieję, że będzie to wyrównany pojedynek, o tyle po 40 minutach już nikt nie miał złudzeń. W czwartej minucie drugiej tercji czwarty atak Pasów dołożył kolejne trafienie. Z tyłu bramki krążek wyłożył jak na tacy Łukasz Rutkowski i Robertowi Kosteckiemu nie pozostało nic innego jak wrzucić go do sieci.

Po niespełna dwunastu minutach Patrik Valčak sprytnym uderzeniem podwyższył wynik na 3:0. W chwilę później Jarosław Rzeszutko wykorzystał niefrasobliwość Pasów w obronie, ale jeśli liczył, że zdoła odmienić losy tego pojedynku, to te nadzieję odebrał mu Leszek Laszkiewicz. Popularny "Laszka" wykończył świetną akcję pierwszego ataku Cracovii precyzyjnym uderzeniem. - Przespaliśmy drugą tercję. Popełniliśmy dużo błędów - ocenił na konferencji prasowej Waldemar Klisiak. - Nie umieliśmy nawet zawiązać przewagi

O ile za dwie pierwsze części meczu można było pochwalić gospodarzy, o tyle za ostatnie 20 minut powinni dostać burę od trenera Rudolfa Rohačka. Prowadzenie 4:1 uspokoiło wicemistrzów Polski, którzy myślami byli już być może pod prysznicem. - Moi zawodnicy chyba chcieli aby kibice się nie nudzili - ironizował po spotkaniu szkoleniowiec Pasów.- Gracze popełniali błędy i nie grali tego, co mieli grać. Nie była to dobra tercja z naszej strony.

Tymczasem przebudzili się goście. Rzeszutko podał przed bramkę i dzięki Jarosławowi Różańskiemu goście wrócili do gry. Zawodnicy Pasów odpowiedzieli po 54 sekundach. Josef Fojtik zagrał w poprzek tercji i Petr Dvořak ponownie uśpił swoich kolegów. Na trwogę przy Siedleckiego powinni bić po skutecznie wykończonym zamku przez Petera Tabačka. Marazm wśród gospodarzy trwał jednak w najlepsze. Na pięć minut przed końcem tercji goście zniwelowali straty do zaledwie jednej bramki dzięki przytomności Wojciecha Wojtarowicza.

Szkoleniowiec Pasów poprosił o czas, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Na 50 sekund przed końcem trzeciej części Tabaček uderzył w słupek, a kibice pod Wawelem przecierali oczy ze zdumienia. Goście na ostatnie sekundy wycofali bramkarza, ale zamiast wyrównania mogli stracić szóstego gola. Przed pustą bramkę wyjechał Dvořak i zamiast z bliska wrzucić gumę do sieci, trafił w boczna siatkę. - Mecz zaczął się dla nas praktycznie dopiero w trzeciej tercji. - podsumował trener Klisiak. - Mieliśmy pod koniec kilka sytuacji po których mógł paść wyrównujący gol.

Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 5 : 4 (1:0, 3:1, 1:3)

1:0 - Aron Chmielewski (Michał Piotrowski) 7:39 (5/4)
2:0 - Robert Kostecki (Łukasz Rutkowski) 23:11
3:0 - Patrik Valčak (Nicolas Besch) 35:00
3:1 - Jarosław Rzeszutko 35:56
4:1 - Leszek Laszkiewicz (Damian Słaboń, Daniel Laszkiewicz) 37:42
4:2 - Jarosław Różański (Jarosław Rzeszutko, Mariusz Jakubik) 43:05
5:2 - Petr Dvořak (Josef Fojtik) 43:59
5:3 - Peter Tabaček (Mariusz Jakubik) 51:42 (5/4)