Wyświetleń: 9492

Niespodzianka w Katowicach (WIDEO)

2013-10-20 23:03:26

Hokeiści HC GKS Katowice mimo problemów finansowych pokonali faworyzowany Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:2. GieKSa sprawiła kolejną niespodziankę odprawiając z kwitkiem rywala.

Złe miłego początki, tak kolokwialnie można określić to, co działo się w Satelicie w niedzielny wieczór. Goście błyskawicznie wyszli na prowadzenie, a Ondreja Raszkę pokonał Petr Sinagl. Wprawdzie na odpowiedź GieKSy nie trzeba było długo czekać – gol Marka Zukala zdobyty w przewadze padł po niespełna czterech minutach, ale jeszcze szybszej riposty udzielił Mateusz Wilusz. Sanoczanie przejęli na moment inicjatywę, chcąc szybko podwyższyć prowadzenie, jednak ich ataki kończyły się na rozkręcającym się z każdą minutą Ondreju Raszce. Dobra gra w defensywie skutecznie dezorganizowała ataki przyjezdnych, a jedna z szybkich kontr przyniosła wyrównanie, gdy nie pilnowany Martin Przygodzki otrzymał podanie przed bramkę Johna Murraya i strzałem z nadgarstka pokonał Amerykanina.

Po przerwie w rolę głównych bohaterów meczu wcielili się bramkarze obu zespołów, którzy w ciągu tych dwudziestu minut zachowali czyste konta. W szczególnie trudnej sytuacji był Raszka, który przez niemal połowę tercji grał w drużynie osłabionej karami jego i jego kolegów (wszystkie cztery kary dla GieKSy zostały nałożone w drugiej tercji).

W ostatniej części gry lepszą skutecznością popisali się hokeiści GKS-u Katowice. Najpierw Robert Mikes strącił krążek po podaniu Mateusza Szymańskiego, a sześć minut później czwartek i zwycięskiego gola zdobył Mateusz Bepierszcz. W międzyczasie podopieczni Tomasza Demkowicza zrozumieli, że szansa na kolejne punkty topnieje z każdą chwilą. Rozpaczliwe ataki były skutecznie paraliżowane przez defensorów bądź pewnie interweniował Ondrej Raszka. Wraz końcową syreną, skromna grupa kibiców podziękowała swoim zawodnikom za zwycięstwo, za walkę przez całe spotkanie,… za pokazania prawdziwego GieKSiarskiego charakteru.

HC GKS Katowice – Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
0:1 - Szinagl – Terminesi, Richter (01:00),
1:1 - Zukal – Podsiadło, Drzewiecki (03:47, 5/4),
1:2 - Wilusz – Pociecha, Biały (06:56),
2:2 - Przygodzki – Słodczyk, Kostromitin (12:31)
3:2 - Mikes – Szymański, Jaskólski  (45:32)
4:2 - Biepierszcz – Frączek, Drzewiecki (51:59)

Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) – Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).
Kary: HC GKS - 8 minut, Ciarko PBS Bank KH - 6 minut.
Strzały: 25-45.
Widzów: ok. 300.

HC GKS: Raszka – Bigos, Zukal; Drzewiecki, Frączek, Bepierszcz - Danko, Krokosz; Musiał, Słodczyk, Szewczyk - Podsiadło, Kostromitin; Mikes, Szymański, Przygodzki oraz Jaskólski, Różycki.
Trener: Mariusz Kieca.

Ciarko: Murray – Dolny, Richter; Strzyżowski, Szinagl, Vozdecky - Urban, Rapała; Kostecki, Zapała, Haluza - Pociecha, Terminesi; H. Demkowicz, Chwedoruk, Mermer oraz Milan, Biały, Wilusz, R. Ćwikła.
Trener: Tomasz Demkowicz.

żal było patrzeć na to co zaprezentowali hokeiści Sanoka.
Szkoda punktów.Widać,że gramy mecze,które sami sobie utrudniamy,żeby wygrać(katastrofalna gra w przewagach,brak skuteczności,fatalne błędy w obronie etc).Trener również nie pomaga,zmieniając formacje przy każdej nadającej się okazji(po co brać Haluzę do Katowic,jak i tak nie wypuszcza go na najważniejsze fragmenty meczu?)Fryzjer pewnie wróci do Samsona i Justina,do pierwszego ataku Aquino,trzecia formacja wielka niewiadoma(Dołęga jest wolny...?,niepotrzebna rezygnacja z Bernata).Nie wiadomo gdzie ma grać Zapała...Obrona bez strzału(tak naprawdę ja nie mam tylko pretensji do Bogusia,który może i łapie kary,ale gra na bandach i nie boi sie strzelić spod niebieskiej).Trzeba wzmocnić obronę(Csorich?)Pozostaje trzymać kciuki,modlić się o brak kontuzji i poprawić grę,bo w końcu Jastrzebie,Tychy(z Krynicą nie wiadomo co i jak) i Kraków zaczną łapac formę i wtedy z taką gra jak w ostatnich meczach będzie baaaardzo źlę.Pozdrawiam prawdziwych kibiców(można i nawet trzeba krytykować,ale wyzywanie lub zwalnianie kogo popadnie jest nam najmniej teraz potrzebne).
bez napinki ale czy Pan Demkowicz ma własciwy posłuch w druzynie,jeszcze raz bez napinki.pozdro
Ma. Pewne info z pierwszej ręki, bez napinki.
lysyjonow zapomniales dzis napisac gratulacjii dla wielkiej GieKSy:-)czekam
Co ten trener zrobił ?
Te demkowicze,rutkowskie i inne to nie trenerzy hokeja -chyba szachów
panowie, jak tak dalej pójdzie to nie ma na co liczyć że bedziemy w 4, przed PP
Porażka sanoka znow wywolala burze, znow sa propozycje zwolnien trenera i zawodnikow nic sie niezmienia a taka byla euforia po wygraniu meczu z KTH.Panowie ja tez jestem wkurw... bo gdyby padla jeszcze 1 bramka miałbym dzisiaj ponad 1000 zl w kieszeni a tak to znow sanok zawiodl.No coz koniec stawiania jakiegokolwiek zakladu na ten klub
I dobrze ci tak. Czemuś biedny ? Boś głupi. Czemuś głupi boś biedny?
Tyle wynika z twych wypocin... .
Nie twoja piaskownica nie twoje zabawki bez odbioru.
Prawdziwa euforia to będzie w Sanoku, jak i innych miastach już końcem października. Po zwycięstwie z drink timem była zaledwie mała eufo*ka.
Proponuję powoli przerzucać się na 1 ligę, zamiast martwić się sytuacją w Sanoku, bo ktoś tu ma jednak większy problem ;)
słuchaj żółto..... jakiś tam zjebie szanuje krynice jako hokejowy klub sportowy ale od Sanoka wara hooja masz do gadania na Nasz temat nie znasz nawet kawałka naszej ziemi i nie wpierdalaj się tam gdzie cię niechcą na zawsze sts i Torsan kolebka podkarpackiego hokeja (:
W Krakowie euforii nie bedzie bo i z czego ?
Svito,jaka wy kolebka w porównaniu do Krynicy ochłon!
Co jak co ale Krakus śmieszne to brzmi patrząc jakie zainteresowanie jest hokejem u ciebie ... .
Czułem,że jakiś Kryniczanin się odezwie.Jednak nadal przeżywacie traumę po spadku jaki Wam zafundował Sanok.Kompleksy trzeba leczyć,a najlepiej nie popadać w nie.:D
Do Krakus72- svito napisał "podkarpackiego hokeja",i ma wiele racji.
@CageRage - kompleksy wychodzą w komentarzach pod artykułami dotyczącymi KTH. Czy chcesz porównać ilość komentarzy sanoczan pod artykułami dotyczącymi KTH do ilości komentarzy kryniczan pod artykułami dotyczącymi Ciarko PBS Bank KH Sanok?

Łapka w dół?
Konradzie nie pod kth bo do pierwotnego klubu mają kibice szacunek tylko powinieneś napisać że pod tworem Hałasika.Wtedy pełna zgoda.
A skąd wiesz Artur jakie jest zainteresowanie hokejem u mnie,po ilosci postów,błąd wielki oczywiscie ja nie musze Ci sie tłumaczyc zniczego.
OOOOO co to się dzieje :D, Wielki Sanok ostatnie pare meczy się potyka jak miło :D
Piękna niedziela dla Katowic, wygrana piłkarzy 4:0 z Olimpią i hokeistów z Sanokiem, brawa dla obu ekip :)
300 kibiców na hali i smiech na sali raczej na hali
Boże młody dymek w 3 piątce wydaje mi się że jednak dla naszego trenera to za duży przeskok albo warsztat nie ten jeszcze. a co do piątek moim zdaniem haluza-signal-vozdek zapała-justin marek Wilusz-biały-mermer? milan? jak wróci rafał wtedy on jak było przykro na to patrzeć!.
zapomniałem o nim;-) biały Wilusz kostek z całym szacunkiem dla mermera i milana.
Graty dla GKS-y.....chociaż typerek na 0 , ale co tam.....ważne 3 pkty :)
Z tym poziomem gry co prezentujemy od jakiegoś czasu - to boję się , że kolejne 2 mecze z Jastrzębiami (wyjazd), Tychami (u siebie) i ostatni z Krynica (wyjazd) też będą w "plecy" - niestety.
K u r w a m a c ! To juz robi sie mega zenujace - dzieki tym pacholkom z ukrainy czlowiek traci dosc spore sumy u buka - najpierw we wtorek,nastepnie w niedziele. . . Bog mi swiadkiem ze wczorajszy mecz byl ostatnim jaki postawilem na snk.
Jesteś przygłupem więc dalej będziesz tracił u buków. Żeby u nich wygrywać, trzeba mieć mózg, którego tobie ewidentnie brakuje.
W niedzielę postaw na Sanok. Pewne info.
sanocki smieciu - jak masz cos do mnie to moze przyjedziesz do Tychow na najblizszy mecz GKS - Sanok i podejdziesz do mnie i powiesz mi w prosto w oczy to co tutaj wypociles he?! Jestes zwyklym zakompleksionym w sobie samym internetowym napinaczem!
gkstychy89,
cieciu, zamknij japę. Ukrainę to masz w głowie, totalne zacofanie. kompleksiarzu. Musiałem się tu logować, żeby takiemu durniowi to wytłumaczyć. Szkoda czasu...
chcesz zarobić? a może byś się dokształcił, to i lepszą pracę dostaniesz nieuku z geografii.
@gkstychy89 - przestań pier.lić o Ukrainie! Nie uczyłeś się w szkole ile Polacy z tamtych terenów wycierpieli od ukraińskich rezunów? Nie wstyd Ci?
iras ciecia to masz w gaciach kolejny netowy napinaczu! A o moje zarobki i wyksztalcenie sie nie martw - pysk w swoje zabawki *u!
gkstychy89

hahha, synek, synek
co nie masz juz wiecej argumentow chlopcze?;)
Brawo GieKSa !!!;]
Kolejny mecz, dobry mecz, Wrescie jakieś kombinacyjne akcje, chłopaki chyba zaczynają sie zgrywać i czasem coś im fajnego na tej tafli wyjdzie;] Na duzy plus oczywiście Raszka. Hmm nie lubie krytykować sędziów ale to co czasem wyrabiał Pachucki to trochę koleś przesadzał, zwłaszcza w II tercji - to jest HOKEJ a nie siatkówka;D
Graty dla zawodników za ambicje i walkę, choć kibiców trochę mało...
A co z walkowerami Katowic ? Ktoś coś wie ?
Skuteczośc naszych zawodników dotyka już dna ile można marnowac sytuacji to co robia obrońcy to szok wstyd jeszcze raz wstyd Panie Demkowicz nie umiesz Pan poukładać piątek to co z Pana za trener kolesiostwo i tyle dokąd zmierzasz sanocki hokeju ? ile jeszcze sponsorzy wytrzymają dając pieniądze na taką żenadę?
10 obcokrajowców z Czech, Kanady, Włoch i nie wiadomo skąd jeszcze i w * dostają...
Meczu nie oglądałem ale jak czytam że nasi(Sanok) grali 4 razy w przewadze w drugiej tercji i nie strzelili bramki to ..... szkoda gadać.
Bo oni nie wiedza ze grając w przewadze trzeba strzelać a nie wozić krążek przez minute i oddać 1 niecelny strzał... .
Jak tam Zapała się prezentuje na lodzie?
Ambicja jest?
ja tam nie widzę go.... ale z kim ma grać .. Trener nie panuje nad tym.
Sędzia był tak słaby jak kibice GKSu, czyli prawie go nie było, ciekawe kiedy red. Królicki zajmie się tematem pseudo sędziów, szczególnie tych z północy kraju, gdzie prawie nie ma hokeja, a o ni jeżdżą z kwalifikatorami na południe i kasują niezłą kasę łupiąc kasę biednych klubów, nie będę pisał o poziomie sędziowania drukarzy z południa, ale są przynajmniej o połowę dla kasy klubowej tańszą opcją.
nigdy się tym nie zajmie bo to mogłoby zaszkodzić jego drużynie.