Wyświetleń: 7374

Pierwsze zwycięstwo Polonii i pierwsza porażka Unii

2015-09-13 20:01:09

W meczu 3. kolejki Polskiej Hokej Ligi Unia Oświęcim przegrała po dogrywce z Polonią Bytom 3:4. Złotego gola dla niebiesko-czerwonych zdobył Marcin Słodczyk.

Cieszymy się, że udało nam się przerwać serię dwóch porażek i odwrócić tendencję. W poprzednich dwóch meczach wygrywaliśmy 3:1, by ostatecznie przegrać 3:4. Dziś było dokładnie na odwrót – powiedział Dariusz Jędrzejczyk, opiekun Polonii.

Jego podopieczni pokazali się z naprawdę niezłej strony. Momentami zamykali oświęcimian w ich tercji i tylko interwencje Przemysława Witka połączone z łutem szczęścia uchroniły biało-niebieskich przed stratą bramki.

Początek należał jednak do gospodarzy, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie. Kiedy na ławce kar odpoczywali Dawid Mazur i Marcin Frączek, hokeiści Unii wymieniali krążek w zamku. Z kolei, gdy do gry wrócił ten pierwszy, sposób na Filipa Landsmana znalazł Lubomir Vosatko.

Cztery minuty później było już 2:0, a oświęcimianie tym razem trafili do siatki, podczas gry w osłabieniu. Peter Tabaček na linii niebieskiej odebrał krążek Bartłomiejowi Stępniowi, a potem w sytuacji sam na sam pokonał bytomskiego golkipera.

Mieliśmy w pierwszej tercji sporą przewagę, którą udokumentowaliśmy dwiema bramkami. Trzeba jednak przyznać, że nasze prowadzenie mogło być wyższe – przyznał autor drugiego gola.

Zmiana na lepsze

Po przerwie bytomianie pokazali inne oblicze. Odważnie ruszyli do przodu i zdecydowanie częściej zagrażali bramce Przemysława Witka. Efektem tego było trafienie Martina Przygodzkiego, który po dobrym dograniu Błażeja Salamona zdjął pajęczynę z okienka oświęcimskiej bramki.

Goście rozpoczęli pogoń za wynikiem, ale jeszcze przed przerwą stracili trzeciego gola. Precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka popisał się Maciej Szewczyk. – Bramka Maćka powinna nas uspokoić, tymczasem nazbyt nas rozluźniła. Za wcześnie uwierzyliśmy w końcowy sukces – przyznał Jerzy Gabryś, kapitan Unii.

Polonia w trzeciej tercji rzuciła się do ataku i w ciągu pięciu minut doprowadziła do wyrównania oraz dogrywki. W niej decydujący cios zadał Marcin Słodczyk.

Jestem zadowolony, że chłopaki mimo niekorzystnego rezultatu nie załamali się i zagrali konsekwentnie do samego końca. Te punkty bardzo nas cieszą – przyznał Dariusz Jędrzejczyk, trener Polonii.

Unia Oświęcim – Polonia Bytom 3:4 d. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:1)
3:4 - Marcin Słodczyk (64:19).

Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) – Wiktor Zień, Paweł Pomorzewski (liniowi).
Minuty karne: 6-6
Strzały: 31-35.
Widzów: ok. 1800.

Unia: Witek – Vosatko (2), Bezuška (2); Adamus, Tabaček, S. Kowalówka – Gabryś, Modrzejewski (2); Wojtarowicz, Daneček, Budzowski – Popela, Fiedor; Piotrowicz, Haas, Szewczyk – Paszek, Wanat, Malicki.
Trener: Josef Doboš.

Polonia Bytom: Landsman - Cunik, Działo; Salamon, Słodczyk, Przygodzki – Owczarek, Stępień; Dybaś, Frączek (2), Cgojevs - Denskiewicz, Kulik; Tomečko, Drozd (2), Demjaniuk - Uherek, Falkenhagen; Kłaczyński, Krzemień, D. Mazur (2).
Trener: Dariusz Jędrzejczyk

Brawa dla obu ekip ! :) Oświęcimska Unia nasz KS Oświęcimska Unia nasz KS ! Piękne barwy dwie to błękita oraz biel . Dawno im oddałem serce swe !
Wieloch na asystenta to dobry pomysł !
Świetne spotkanie, obie drużyny dały z siebie wszystko. BRAWO chłopaki za walkę i serce. UNIA!
Kibice dopisali!elka rowniez nyla glosna i w miare kulturna ale gra unitow to dno i wodorosty a tak pieknie zarlo w pierwszych 20 minutach i pozniej zdechlo. Polonia o klase lepsza od naszych pod kazdym wzgledem a u nas totalnie brak pomyslu na gre. Trudno jedziemy dalej ale z takimi druzynami trzeba 3pkt zdobyc
Jaki Ty biedny jesteś.... Na jakim Ty meczu byłeś ?
Do alex 72. Bylem kolego na tym samym meczu co ty. W trzeciej tercji nasza druzyna oddala 5 strzalow na bramke bo bytom ich zamykal w tercji. To jest moje subiektywna ocena meczu. Takze biedny nie jestem ale zniesmaczony tym meczem tym wynikiem bo z takimi druzynami nasi musza punktowac zeby moc o cos walczyc w lidze.
Zasłużone zwycięstwo Polonii, po przypadkowych bramkach można powiedzieć... Bardzo słaby mecz Unitów, nic się nie kleiło, co mieliśmy to wykorzystaliśmy,ale to jednak było za mało, cieszy skuteczność, choć sytuacji było zdecydowanie za mało. Ogólnie skuteczność w tym sezonie narazie jest na bardzo wysokim poziomie.. Polonia grała, Unia strzelała, szkoda, że nie podtrzymało się to w 3 tercji.. Nie ma kogo wyróżnić, nie ma kogo ganić, zdecydowanie najsłabszy mecz w tym sezonie, oby we wtorek lepiej to wyglądało.
Gratulacje dla Polonii, zasłużona wygrana..
Karacie przy tej "myśli" szkoleniowej Dobosa nasza Unia jest skazana na taki a nie inny styl gry.Ten mecz powinien być dla naszych nauczką,że nie należy lekceważyć przeciwnika i trzeba grać do końca.Od połowy 2 tercji nasi stracili koncepcję gry. Ilość niedokładnych podań,niewymuszonych strat krążka nawet we własnej tercji sprokurował że Polonia nas doszła. Powinna to być dla drużyny i sztabu szkoleniowego dogra lekcja do odrobienia na przyszłość.
Kowal za dużp wozi krażek sam chce wygrać mecz nie podaje sam chce wiechać do bramki
Meczyk trochę ciężki ale mówi się trudno ;) Nie zawsze się będzie wygrywać i trzeba to przeboleć. Fajnie, że było więcej ludzi niż normalnie i doping był również konkretny. Graty Polonia. UNIA NIGDY NIE ZGINIE!
Gratualacje dla Polonii. Mysle, ze to byl najgorszy mecz Unii w sezonie, ale i tak zle nie bylo. Utrzymac frekwencjei do przodu. KS UNIA!
Dobre zacięte spotkanie. Widać było, że gra się dzisiaj nie kleiła chłopakom ale starali się to nadrabiać ambicją i to bardzo cieszy. Szkoda, że nie udało się dowieźć tego zwycięstwa ale nadal mamy lidera i trzeba go bronić.
Czasem Trzeba Przegrać, Żeby Nie Popaść W Samozachwyt.
Polonia to solidna drużyna , powalczy o szóstkę!
Dokładnie. Z drużyn które grały na naszym lodzie czyli: Orlik i gks, Polonia wypadła najlepiej
Polonia to oczywisty kandydat do szóstki.
Dlatego bardzo szkoda tych dwóch punktów właśnie ze względu na bezpośrednią walkę o tą szóstkę.
Graty dla Polonii, ale strasznie szkoda mi klubu z Oświęcimia... Pieniędzy brak, a tak walczą. Powodzenia!
– Myślę, że zwycięstwo przypadło dzisiaj zespołowi niekoniecznie lepszemu, ale temu, który miał miał więcej szczęścia – zakończył Peter Tabaček. Dobrze powiedziane, 2 bramki Polonii po rykoszetach ;)
Pozwolę sobie coś zacytować ,,Szczęście sprzyja lepszym...'' Brawo Polonia , ale jednocześnie życzę Unii jak najlepiej , szacunek do rywala i Unia NIGDY NIE ZGINIE!!
Chciałbym się mylić ale po wczorajszym meczu nasze szanse na udział w szóstce zmalały i to bardzo. Polonia i Orlik jak chyba widać to główni kandydaci.Dlaczego ano z prostej przyczyny w tych drużynach obcokrajowcy dają odpowiednią jakość...a właśnie w tych kluczowych momentach będzie i jest to potrzebne. U nas na tą chwilę tego nie ma.Wczoraj od 2 tercji zdecydowana przewaga Bytomian zasłużona wygrana teraz te punkty trzeba będzie odrabiać na wyjeździe.
chłopie jestesmy raptem po 4 niepełnych kolejkach z Ty juz układasz tabele...
Kolego emerycie nikt nie układa tabeli, to tylko moja sugestia.Nas przede wszystkim interesują mecze z tymi drużynami plus Toruń i Janów...taka chłodna analiza i tyle.
Niestety po dwóch dobrych meczach nasz lider - Kowalówka coś za bardzo wczoraj gwiazdorzył. Holował krążek, nie podawał i często go tracił. Chłopak powinien być przykładem dla młodych. Danecek też niczego w sumie nie pokazuje. Ważny i ten jeden punkt chociaż powinny być trzy.
Polonia zgrana to widać,Cracovii urwała punk a Unii 2 punkty,z Sanokiem powalczyła.Wszystkich zawodników ma trener Polonii od początku i fajnie to zestawił.Efekt w 1 rundzie podobnie jak Podhale w zeszłym sezonie może byc dobry.I tu najwazniejsze co chciałem napisac!Jak niewiele trzeba w naszej lidze żeby powaznie zagrozic teoretycznie mocniejszym zespołom a niekoniecznie wydawac duże pieniądze!Przykład Polonii w tym roku jest najlepszy.
mam propozycje aby Arturowi Budzowskiemu zafundowac specjalne treningi strzeleckie, bo to jest jego najsłabszy punkt. jesli poprawi skutecznosc o chocby 20% bedzie jednym z najlepszych strzelcow ligi.
mase walczy o krazek i wychodzi na czysto, ale pozniej ... brak bramek.
Podpowiedz to trenerowi Dobosovi.
A Kowalowi-ile strzelił
JEDNEGO gola a ile sie chłop ukiwa
Ludzie pzecież Unia nie zawsze będzie wygrywać.....po dobrych meczach przychodzą słabsze z polonią był ten słabszy .Nie ma co biadolić :) Cała Unia zawsze razem !