Wyświetleń: 2417

Porażka w ostatnich sekundach

2017-08-17 21:18:11

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali ze słowacką MHK Dubnica 3:4. Decydujący gol dla pierwszoligowców padł na pięć sekund przed końcem spotkania.

W kolejnej grze kontrolnej przed zbliżającym się sezonem PHL, hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość beniaminka 1. ligi słowackiej (zaplecze ekstraligi). Jastrzębianie potrafili odrobić w trzeciej tercji dwubramkową stratę, ale bardziej skoncentrowani do końca byli goście, którzy na 5 sekund przed końcową syreną zdołali wepchać krążek do jastrzębskiej bramki.

W czwartkowym sparingu ze słowacką Dubnicą w składzie JKH GKS Jastrzębie nie było już dwóch testowanych zawodników: Marca Zajica i Arcioma Szahoua. Po turnieju i piątym miejscu w Porubie trenerzy JKH zdecydowali, że potrzebują wzmocnienia w defensywie i ostatnie wolne miejsce w puli obcokrajowców zajmie właśnie hokeista grający na tej pozycji.

Sparing z beniaminkiem pierwszej ligi słowackiej zaczął się lepiej dla przyjezdnych, bo w piątej minucie zamieszanie przed bramką Tomáša Fučíka wykorzystał Dominik Briestensky i Dubnica prowadziła 1:0. Solowy rajd Tomasza Kominka i strzał od słupka dał jastrzębianom remis w 17. minucie premierowej odsłony.

Po zmianie stron do siatki trafiali tylko goście. W 27. minucie strzałem ze środka tercji prowadzenie dla Słowaków odzyskał Martin Jakubek. Niespełna trzy minuty przed końcem podopieczni Romana Stantiena prowadzili już 3:1. Sposób na Tomáša Fučíka znalazł tym razem Vladimir Kutny, który uderzył w krótki róg. Po tym golu mecz został przerwany z powodu dziury w lodzie i zdecydowano, że końcówka drugiej odsłony zostanie "dograna" już po przerwie.

W ostatnich dwudziestu minutach jastrzębianie długo szukali sposobu na rozmontowanie słowackiej defensywy. Udało się to dopiero w 56. minucie, gdy po strzale Jana Homera guma odbiła się za bramką i trafiła wprost na patkę kija Leszka Laszkiewicza, który doskonale wiedział co zrobić z krążkiem. Uderzeniem tuż przy słupku zdobył kontaktowego gola i podopieczni Roberta Kalabera wciąż byli w grze.

Trzy minuty po trafieniu Laszkiewicza był już remis. Niewybaczalny błąd popełniła defensywa gości i mocnym strzałem z dystansu wyrównał Patryk Pelaczyk. Ostatnie słowo należało jednak do hokeistów z Dubnicy. Decydujący cios padł na pięć sekund przed zakończeniem meczu, gdy po ogromnym zamieszaniu przed bramką JKH padł czwarty gol dla gości i beniaminek pierwszej ligi słowackiej wygrał 4:3.

- Był to ciężki mecz. Zaczęliśmy nie najlepiej, bo straciliśmy szybko gola, ale też dość szybko wyrównaliśmy. Przeciwnik znów nam uciekł o dwa gole i znów pod koniec ich dogoniliśmy. Przed samym końcem meczu, kiedy mieliśmy krążek pod kontrolą, popełniliśmy prosty błąd. Zrobiło się zamieszanie pod naszą bramką i zawodnik przeciwnika dosłownie wpadł z krążkiem do bramki. A chwilę wcześniej mieliśmy szansę kiedy szliśmy na bramkę Dubnicy 2 na 1, i takie szanse należy wykorzystywać. Ciągle budujemy drużynę, chłopcy są waleczni, chcą bardzo dużo, ciągle jeszcze dużo trenujemy i zawodnicy czują to w nogach. Do początku sezonu jest trochę czasu i to będzie czas na poprawienie tych błędów. Po turnieju w Porubie drużynę opuścili drużynę Szahou i Zajic. Będziemy szukać dalej dobrego obrońcy na pozostałe wolne miejsce dla obcokrajowca - mówił po meczu Robert Kalaber, trener JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie - MHK Dubnica 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Sędziowali: Kaczmarek - Krzywda, Polak.

JKH GKS: Fučík (Prokop - n/g) - Homer, Kubeš, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Matusik, Lukačík, Komínek, Kulas, Świerski - Nowak, Bigos, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Wróbel, Kącki, Pelaczyk.

MHK Dubnica: Kutej (31:09 Dovina) - Bednár, Kečkeš, Burzala, Popela, Bobček, Rehák, Themar, Ďurkech - J. Švec, Kanaet, Jakúbek, Špankovič, Okuliar, Ibolya, Berák, Kútny, Nemček, Kluka, Trenčan, Briestenský.