Wyświetleń: 5965

Pachniało niespodzianką

2018-11-21 20:31:40

Dopiero w dogrywce hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie poradzili sobie z Kadrą U23, którą podopieczni Roberta Kalabera pokonali 2:1 po złotym golu Petera Fabuša. Ta bramka zdecydowała również o tym, że jastrzębianie zapewnili sobie udział w półfinale Pucharu Polski. Styl pozostawia jednak wiele do życzenia.

Premierowa odsłona meczu z młodzieżą nie była porywającym spektaklem. Kibice obejrzeli kilkanaście nieudanych prób miejscowych hokeistów i kilka kontrataków ze strony młodzieży, która momentami sprawiała kłopoty swoim bardziej rutynowanym kolegom.

Po przerwie śmielej zaatakowali kadrowicze, ale bez efektu bramkowego. Później zaczął się ostrzał bramki Sebastiana Lipińskiego, który w 25. minucie musiał uznać wyższość Dominika Pasia, który otworzył wynik meczu. Jakość kolejnych strzałów gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia i mimo sporej ilości szans na podwyższenie prowadzenia nie udało się nic "dorzucić" i po 40. minutach JKH prowadził 1:0.

W trzeciej tercji jastrzębianie znów ruszyli do ataku, ale z podobnym skutkiem. Z każdą minutą na bohatera Kadry wyrastał Sebastian Lipiński, który bronił wszystkie strzały gospodarzy. Gdyby tego było mało, w 58. minucie kadrowicze doprowadzili do remisu. Ondřeja Raszkę pokonał Patryk Krężołek i sędziowie zarządzili dogrywkę.

Z dodatkowych pięciu minut wystarczyło zaledwie 50. sekund. Dokładnie tyle czasu potrzebował Peter Fabuš, by przesądzić o losach meczu i zwycięstwie JKH. Ten gol był niezwykle cenny, by zapewnił jastrzębianom udział w turnieju finałowym Pucharu Polski.

JKH GKS Jastrzębie – Kadra PZHL U23 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, d. 1:0)
1:0 - Dominik Paś - Kamil Wróbel, Peter Fabuš (24:47),
1:1 - Patryk Krężołek - Damian Tyczyński (57:56, 6/4),
2:1 - Peter Fabuš - Maciej Sulka (60:50).

Sędziowali: Paweł Breske (główny) – Dariusz Pobożniak, Sebastiam Adamoszek (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 63-20.
Widzów: 286.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Michałowski, Gimiński; Wróbel, Fabuš (2), Paś – Bigos (2), Matusik; Nahunko, Kulas, R. Nalewajka – Kubeš (2), Sulka; Komínek, Dubinin (2), Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Grof; Świerski, Jarosz, Pelaczyk.
Trener: Robert Kaláber.

Kadra PZHL U23: Lipiński - Zając, Blanik; Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz - Khoperia, Wysocki (4); Maciej Rybak, Tyczyński, Krężołek (2) - Ubowski, Skokan (2); Rajski, Sikora, Słowakiewicz oraz Gruszczyk, Luszniak.
Trener: Grzegorz Klich.