Wyświetleń: 3631

Walka o ważne punkty dla Orlika (WIDEO)

2018-11-27 20:58:36

W 25. kolejce Polskiej Hokej Ligi PGE Orlik Opole pokonał na wyjeździe Węglokoks Kraj Polonię Bytom 6:3. Hat-tricka dla zwycięzców skompletował Władisław Jełakow.

Zmagającą się z dużymi problemami Polonię, w ostatnim czasie opuścili Matej Cunik oraz Jakub Jaworski. Jakby tego było mało prowadzący drużynę Sebastian Owczarek, w dzisiejszym spotkaniu nie mógł skorzystać z kolejnych dwóch zawodników - Kacpra Kamienieckiego a także Szymona Mularczyka, którzy z reprezentacją Polski do lat 20 przygotowują się do grudniowych Mistrzostw Świata Juniorów. Z konieczności powstałe luki w defensywie musieli załatać nominalni napastnicy, Robert Gajdzik i Karol Wąsiński.

Pojedynek w "Stodole" bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy w 15. minucie prowadzili już 2-0. Wynik meczu otworzył w 7. minucie Marcin Frączek. Pięć minut przed zakończeniem tercji, gdy na ławce kar odpoczywał Martin Przygodzki, 36-letni środkowy drugiego ataku niebiesko-czerwonych, po raz drugi znalazł sposób na Nicholasa Vilardo. Po słabszym początku goście nie zwiesili jednak głów i już 53 sekundy później zdobyli kontaktowe trafienie, którego autorem był Władisław Jełakow.

W drugich dwudziestu minutach ostro do roboty wzięli się opolanie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Podopieczni Jacka Szopińskiego w 25. minucie, w odstępie zaledwie 21 sekund dwukrotnie znaleźli drogę do świątyni Dominika Krausa. Do meczowego protokołu wpisali się najpierw Bartłomiej Bychawski a następnie Sebastian Szydło i Orlik objął prowadzenie 2-3. Odpowiedź bytomian przyszła w 32. minucie, gdy pięknym uderzeniem w okienko popisał się Maciej Anklewicz, zdobywając swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie Polonii.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej odsłonie. Decydująca okazała się 53. minuta. Wtedy to właśnie zwycięskie trafienie dla Orlika zaliczył Aleksiej Trandin. Co ciekawe drużyna ze stolicy polskiej piosenki grała w tym momencie w liczebnym osłabieniu, gdyż w boksie kar siedział obrońca przyjezdnych Mateusz Wojdyła. W końcówce gospodarze wzięli jeszcze czas, a następnie dwa razy próbowali wariantu z grą bez bramkarza. Skończyło się to jednak stratą kolejnych dwóch bramek. Pomiędzy 58. a 59. minutą, w ciągu 41 sekund, krążek w pustej bramce miejscowych dwukrotnie ulokował Władisław Jełakow, kompletując w ten sposób hat-tricka. Ostatecznie Polonia Bytom przegrała z Orlikiem Opole 3-6, tracąc w tabeli do swoich wtorkowych rywali już osiem punktów.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom – PGE Orlik Opole 3:6 (2:1, 1:2,0:2)
1:0 - Marcin Frączek – Łukasz Dybaś, David Turoň (06:30),
2:0 - Marcin Frączek - Michaił Samusienka (14:47, 5/4),
2:1 - Władisław Jełakow - Aleksiej Trandin, Arkadiusz Kostek (15:40)
2:2 - Bartłomiej Bychawski - Sebastian Szydło, Arkadiusz Kostek (24:13),
2:3 - Sebastian Szydło - Aleksandr Gołowin, Maksim Wolkou (24:34)
3:3 - Maciej Anklewicz - David Turoň (31:55)
3:4 - Aleksiej Trandin – Martin Przygodzki (52:36, 4/5)
3:5 - Władisław Jełakow – Martin Przygodzki, Aleksiej Trandin (57:43, do pustej bramki)
3:6 - Władisław Jełakow – Martin Przygodzki (58:24, do pustej bramki)

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) – Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi)
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 36-48.
Widzów: 80.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Kraus (Studziński n/g) – Stępień, Bodora (2); Bajon, Kukuszkin, Krzemień – Turoň (2), Wąsiński; Anklewicz Frączek, Dybaś – Gajdzik, Stawisskij; Samusienka (2), Filip, Sroka.
Trenerzy: Sebastian Owczarek, Sebastian Kłaczyński.

PGE Orlik Opole: Vilardo (Nobis n/g) – Wojdyła (2), Kostek; Przygodzki (2), Jełakow (2), Trandin – Bychawski (2), Gawlik; Wolkou, Szydło, Gołowin–Obrał, Sznotala; Gorzycki (2), Rzekanowski, Svitac.
Trener: Jacek Szopiński.