Wyświetleń: 2749

Radosław Nalewajka: To była antyreklama w naszym wykonaniu

2019-09-14 09:49:02

W Superpucharze Polski JKH GKS Jastrzębie przegrał na własnym lodzie z GKS-em Tychy 1:6. Jastrzębianie pierwsi strzelili bramkę, ale nie zdołali wykorzystać atutu własnego lodowiska.

Ekipa z Jastrzębia-Zdroju lepiej rozpoczęła ten mecz. Już w 10. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Jessego Rohtli, zdobytym podczas gry w przewadze. Jednak mistrzowie Polski jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty i wyszli na prowadzenie.

Pierwsza tercja była dobra w naszym wykonaniu. Dobrze graliśmy w obronie, był pressing. Szczerze? Nie wiem co mam powiedzieć. Pierwsza bramka dla Tychów była trochę z przypadku. Potem za bardzo nie pomogliśmy Ondřejowi Raszce – powiedział jastrzębski skrzydłowy.

Druga tercja katastrofa, potem w trzeciej była walka do końca. Nie udało się nam wygrać. Tyszanie byli lepsi przez dwie tercje – dodał.

Porażka podopiecznych Roberta Kalabera może boleć podwójnie. Superpuchar padł łupem tyszan, na Jastorze. Trzeba przyznać, że dziś na lodowisku ciężko było znaleźć wolne miejsca.

Cieszymy się, że tylu kibiców przyszło nas oglądać. Dawno tego nie mieliśmy tutaj. Pierwsza tercja mogła się podobać kibicom. Druga i trzecia tercja to była antyreklama w naszym wykonaniu – ocenił 26-latek.

Drużyna zdobywców Pucharu Polski znacznie się wzmocniła przed nadchodzącym sezonem. Pytanie brzmi o jakie cele będą walczyć.

Chcemy grać jak najlepiej i walczyć o jak najwyższe cele. Zająć jak najwyższe miejsce przed rozstawieniem do play-offu. Chcemy awansować do upragnionej czwórki. Dwa lata z rzędu było blisko, ale teraz mamy mocniejszą drużynę. Nie będzie już wymówek, że nasz skład jest młody i nieograny. Najwyższy czas coś zdobyć – zakończył Radosław Nalewajka.