Wyświetleń: 5239

Stoczniowiec wygrywa drugi sparing z Sokołami (VIDEO)

2010-08-17 16:40:06

W drugim meczu sparingowym przed nowym sezonem Stoczniowiec Gdańsk ponownie okazał się lepszy od MKS Sokoły Toruń. Tym razem osłabieni o powołanych kadrowiczów gdańszczanie wygrali 4-2.

Spotkanie nie dostarczyło wielkich emocji. Gdańszczanie dopiero od dwóch tygodni regularnie trenują - torunianie grają w barażach o awans do Ekstraligii i oszczędzali siły przed środowym pojedynkiem z Orlikiem. Zgromadzeni kibice nie mieli więc zbyt wielu okazji do ocenienia formy i poziomu przygotowania swoich ulubieńców.

Tylko w pierwszej tercji gospodarze zagrali na podwyższonych obrotach, co już w 6 minucie zaowocowało bramką zdobytą przez parę Gościmiński - Ignatovics. Mimo, iż do końca odsłony gospodarze przeważali - nie potrafili wykorzystać okazji do podwyższenia wyniku, gdyż skutecznie powstrzymywał ich zapędy dobrze dysponowany Sylwester Soliński.

Drugą tercję zdominowali przyjezdni, którzy już w 23 minucie wyrównali po bramce Kwiecińskiego, a po kolejnych dwóch minutach dzięki waleczności Chmielewskiego wyszli na prowadzenie. Gdańszczanie stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji - ale na ich drodze pewnie stał wypożyczony ze Stoczniowca Tomasz Witkowski. Dopiero po zmianie bramkarza Dawid Maj wykorzystał podanie Jana Stebera i zdobył trzecią bramkę dla gości.

W trzeciej odsłonie bardzo słabe tempo spotkania siadło w ogóle - i tylko dwie zdobyte bramki na chwilę rozbudziły garstkę zgromadzonych na trybunach widzów. Najpierw Ignatovics precyzyjnie obił długi słupek kierując gumę do siatki obok bezradnego drugiego bramkarza Stoczniowca, Bartosza Mazy. Kontaktowa bramka na kilka minut poderwała gospodarzy do żywiołowych ataków - jednak w 53 minucie Roman Skutchan odebrał im ochotę do walki. Napastnik Stoczniowca rozegrał na niebieskiej gumę z Tomaszem Ziółkowskim, przy biernej postawie toruńskim obrońców wjechał w tercję i w swoim stylu wpakował gumę do siatki, zanim gospodarze zdążyli się połapać w całej sytuacji.

Do rozpoczęcia sezonu pozostał niespełna miesiąc - jednak obie drużyny przespały okres przygotowawczy i teraz próbują nadrabiać straty. W przypadku torunian może być jednak za późno na Ekstraligę, do której prawie pewne awansu wydaje się być MMKS Podhale Nowy Targ. Wydaje się, że gdańszczanom nie grozi tak szybkie rozczarowanie, lecz bardzo niepewna przyszłość finansowa klubu przez cały czas zagraża jego występom w Ekstralidze. Zresztą - o bardzo trudnej sytuacji finansowej nie tylko po cichu mówi się jeszcze w kilku miastach w Polsce. Gdyby kolejny ekstraligowy klub wycofał się z rozgrywek, to zapewne na jego miejsce mogłaby wejść kolejna drużyna z rozgrywek barażowych. Dlatego Sokoły powinny walczyć w najbliższych spotkaniach jak lwy - gdyż każdy punkt i każda bramka mogą być na wagę awansu do Ekstraligi.

MKS Sokoły Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

1:0 Gościmiński - Ignatovics (5.39)
1:1 Kwieciński (22.17)
1:2 Chmielewski (24.25)
1:3 Maj - Steber (37.19)
2:3 Ignatovics (46.50)
2:4 Skutchan - Ziółkowski (52.47)

Sokoły: Witkowski (36:13 Karamuz) - Chrzanowski, Bluks; Bomastek, Kuchnicki, Wieczorek - Lidtke, Porębski; Wiśniewski, K. Kalinowski, Minge - Adamovics, Pietras; Ignatovics, Chyliński, Gościmiński - Pronobis; Husak, Kurpiewski, Pieniak.

Stoczniowiec: Soliński (40:01 Maza); Maj - Smeja, Kwieciński - Maciejewski, Kabat - Kantor oraz Kostecki; Skutchan - Janecka - Steber, Chmielewski - Ziółkowski - Jankowski, Wróblewski - Mac. Rompkowski - Zienkiewicz oraz Marzec, Zaleski.

Strzały: 27 - 23 (8:7, 9:9, 10:7)
Kary: 4 - 2 min.