Wyświetleń: 5007

Orlik Opole podniósł się po trzech nokdaunach

2015-09-13 22:32:59

Niezły horror zafundowali kibicom hokeiści Orlika Opole, którzy po 13 minutach przegrywali z Naprzodem Janów 0:3. Jednak skuteczna pogoń obróciła losy spotkania i to gospodarze ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 5:3.

Jacek Szopiński, trener Orlika Opole: Spodziewałem się trudnego meczu. Wiadomo, że w tej fazie wszystkie mecze będą trudne. Szczególnie na początku sezonu, każdy szuka swojej szansy, walczy ile potrafi. Mecz rozpoczęliśmy dobrze, ale nie wykorzystaliśmy stworzonych przez siebie sytuacji. Później dostaliśmy zimny prysznic w postaci trzech goli, ale dobrze, że udało nam się strzelić bramkę w końcówce pierwszej tercji. To ona pozwoliła nam powoli wrócić do gry. Od pierwszej zmiany drugiej tercji posiadaliśmy przewagę. My cały czas, konsekwentnie staraliśmy się prowadzić swoją grę. Wydaje mi się, że ten mecz wygraliśmy zasłużenie.

Waldemar Klisiak, trener Naprzodu Janów: Weszliśmy bardzo dobrze w ten mecz, dość łatwo objęliśmy prowadzenie 3:0. Od tego momentu weszło jakieś rozprężenie, rozluźnienie, że ten mecz już się dzisiaj zakończył. Zupełnie co innego mieliśmy grać od początku drugiej tercji. Nie wiem dlaczego daliśmy się zepchnąć do defensywy, z czego później wpadały gole. Jednak próbowaliśmy odwrócić losy meczu. Podsumowując początek meczu dobry, później wdarło się jakieś samouwielbienie a niestety tak to jest w sporcie, że trzeba grać od 1 do 60 minuty.

Orlik Opole – Naprzód Janów 5:3 (1:3, 3:0,1:0)
4:3 - Łukasz Sznotala (29:42, 4/5),
5:3 - Branislav Fabry – Dakota Klecha (51:41).

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Dariusz Pobożniak, Mariusz Smura (liniowi)
Minuty karne: 8-12.
Strzały: 37-25.
Widzów: 700.

Orlik: Slubowski – Kostek, Rompkowski; F. Stopiński, Szydło (2), Marzec (2) – Bychawski, Sordon (2); Szczuchura, Cichy, George -  M. Stopiński, Sznotala(2); Klecha, Łymanski, Fabry – Dolny, Gawlik; Zwierz, Korzeniowski, Obrał.
Trener: Jacek Szopiński.

Naprzód: M. Elżbieciak – Kurz, Steigauf (2); Jakubik (2), Parzyszek (2), Michiejenak – P. Vrana, Kosakowski; Stachura(2), Gryc, Sękowski – Krokosz (2), Sarna; Piper, Pohl, Ł. Elżbieciak – Lacheta, R. Vrana; Radwan, Podsiedlik (2), Rajski.
Trener: Waldemar Klisiak.

Horror to mało powiedziane - mało zawału nie dostałem. A noże chłopaki budowali napięcie? Udało im się VIVA ORLIK :)
A ja myślę, że to ten dym z wytwornicy podczas prezentacji. Zamulił nam trochę chłopaków. Może czymś "wzbogacony"? ^^
Bardzo fajny mecz. Sędziowanie całkiem spoko nie było tragedii, Naprzód naprawdę nieźle w pierwszej tercji, za to po pierwszej tercji Opolanie wyszli jako zupełnie inna drużyna. Motywacja level hard, serce do gry na maxa i krążek chodził jak po sznurku. Wynik zasłużony :) Brawo Orlik :)
Trochę przykre, że garstka kibiców na trybunach, na zdjęciach wygląda jak pustka. Niezły skład, niezłe wyniki a ten sport w Opolu jakoś nie przyciąga widzów ... ciekawe dlaczego?
Na Toropol zmieści się 3000 osób, więc liczba 700 (taki nasz standard) nie wygląda zbytnio imponująco. Rekord oscyluje w granicach 1000 osób. Jedyne wydarzenie, które zapełnia naszą halę to gala żużla na lodzie. Co do hokeja w Opolu. Ja wiem co to za drużyna i ty wiesz, ale reszta Opola już nie. Kwestia promocji? W zeszłym sezonie transmitowane były spoty w radio i to wszystko. Plakaty Odry spotykam na każdym kroku, nawet poza Opolem. Ale myślę, że z regularną dobrą postawą Orlika, kibiców także przybędzie.
Dla porównania. Na ostatni piłki ręcznej Gwardia Opole - Vive Targi Kielce przyszło 1200 osób. Hala mieści 1000 osób, więc ostatniego widza musieli pewnie buciorem dopchać :) Jestem ciekawy ile kibiców przyszłoby jakby grali w remontowanym obecnie Okrąglaku (około 4000 miejsc).
Mecz dobry ale nerwowy no i tak brameczka na 4:3 Gola Janów Gola piękne podanie Pohla do Elżbieciak - "bramka sezonu" ręce same składały sie do oklasków i śmiech na całym Toropolu. Brawo Orlik jest moc a będzie jeszcze lepiej .
VIVA VIVA OPOLE
Co autor miał na myśli?
@kris70 Za NTO "(...)Sześć minut później padła czwarta bramka dla gospodarzy, którą widziało niewielu widzów. Z tercji obronnej Orlika krążek wybijał Sznotala, a w niej trwała przepychanka. Kibice domagali się kary dla jednego z zawodników Naprzodu po jego ostrym zagraniu, zanosiło się na bójkę i w tę stronę patrzyli widzowie. Tymczasem we własnej tercji krążek przejął czeski obrońca gości Mates Steigauf. Wyprowadzał go i chciał zostawić partnerowi. Zrobił to tak fatalnie, że skierował do własnej bramki obok niespodziewającego się zagrożenia Elżbieciaka.(...)
Jaki nasz Toropol zrobił się ładny. LEDowe oświetlenie daje radę. Teraz będzie widać czy hokeista wypluje jedynkę czy trójkę :). No i nowe okna przez, które widać światło dzienne. A będzie jeszcze lepiej. Mecz naprawdę ciekawy. Milion okazji dla Orlika, ale jednak po pierwszej tercji schodzili do szatni przy 1:3. Później jednak maszyna się dotarła, ruszyła i nie zatrzymała się do końca meczu. Widać jednak, że przydałoby się z 2. obrońców i wtedy zespół byłby kompletny. Można zauważyć też pewne braki w zgraniu. Wynika to pewnie z braku lodowiska do treningu w Opolu przed sezonem. Ale z biegiem czasu, pod czujnym okiem trenera Szopińskiego powinno być coraz lepiej. No to chłopaki. Walczymy o miejsce w top 6. PS. Czy tylko ja słyszałem na hali, z ust spikera, Michał Cichy? :) Może muszę przebadać słuch ^^
Panowie dość porażek!! Zacznijcie wygrywać!! Teraz jest taka szansa SMS,Polonia,Toruń. Trzeba te mecze wygrać!!

NAPRZÓD GRAĆ..!!

NAPRZÓD JANÓW!!
Jeszcze Sosnowiec na wyjeździe.
Modano-a widziałeś na mieście jakieś plakaty Gwardii? Jak będą wyniki to i kibice będą.Trzeba zachęcać znajomych i dopingować chłopaków.
Touche :) Nie widziałem. Może po prostu należy się z tym pogodzić, że ręczna jest bardziej popularna w Opolu i tyle. Można tylko liczyć, że część kibiców Gwardii podzieli swój wolny czas między swój klub a Orlika. Przecież te dyscypliny mają sporo wspólnego. A w międzyczasie, fakt, sprowadzać kogo się da. Może złapią bakcyla.