Wyświetleń: 3037

DEL 2: Dwie asysty Adama Borzęckiego

2014-11-21 22:09:35

Dwie asysty zaliczył w trzeciej tercji dzisiejszego meczu Bietigheim Steelers z Dresdner Eislöwen Adam Borzęcki. Zespół polskiego obrońcy wygrał decydującą część gry aż 4:0 i nadal prowadzi w tabeli niemieckiej drugiej ligi z aż 11 punktami przewagi nad wiceliderem.

Po dwóch tercjach dzisiejszego spotkania ekipa Borzęckiego niespodziewanie przegrywała we własnej hali z gośćmi z Drezna 1:2. W ostatnich 20 minutach zaaplikowała im jednak aż 4 bramki i całe spotkanie wygrała 5:2. Borzęcki po raz pierwszy asystował już w 50. sekundzie trzeciej tercji podczas gry w przewadze, gdy na ławce kar w zespole gości siedział Jannik Woidtke, a do bramki trafił Matt McKnight. Swoją drugą asystę nasz obrońca zaliczył w 59. minucie, gdy przyjezdni wycofali już bramkarza, a Mark Heatley, brat znanego fanom NHL Dany'ego Heatleya ustalił wynik spotkania.

Adam Borzęcki punktował już w trzecim z rzędu meczu swojej drużyny. Po 19 spotkaniach obecnego sezonu DEL 2 polski obrońca, który jest kapitanem Steelers ma na koncie 1 gola i 8 asyst. Dwie bramki i asystę zanotował dziś dla jego drużyny niesamowicie ostatnio rozpędzony Kanadyjczyk Matt McKnight, który w poprzedniej kolejce w niedzielę strzelił aż 4 gole. Wybrany przed dziesięcioma laty w drafcie NHL z numerem 280 przez Dallas Stars napastnik punktował w sześciu ostatnich meczach Steelers, strzelając w tym czasie 6 goli i notując 6 asyst. Dziś listę strzelców uzupełnili: 21-letni Marcel Kahle i o 16 lat starszy Dominic Auger, który zaliczył także asystę, a Robin Just asystując dwukrotnie został liderem klasyfikacji punktowej całej ligi z 30 punktami zdobytymi w 19 spotkaniach.

Bietigheim Steelers nadal są nie do doścignięcia dla innych zespołów niemieckiej drugiej ligi. W 19 meczach podopieczni Kevina Gaudeta zdobyli aż 46 punktów i o 11 wyprzedzają wicelidera Lausitzer Füchse. Wicemistrzowie DEL 2 wygrali wszystkie 3 mecze rozegrane po przerwie na mecze reprezentacji, notując w nich bilans bramkowy 18-5. Świetną grę swoich ulubieńców wreszcie zaczęli też bardziej doceniać kibice. Przyniosły efekt apele władz klubu, a także Adama Borzęckiego o bardziej liczne przybywanie fanów na mecze w hali EgeTrans Arena w Bietigheim-Bissingen. Dziś kibiców zielono-białych było na trybunach ponad 3 tysiące, ale średnia widownia 2 413 nadal stawia klub dopiero na siódmym miejscu w klasyfikacji całej ligi. W najbliższej kolejce Borzęcki i koledzy zagrają w niedzielę na wyjeździe z Eispiraten Crimmitschau.

Bietigheim Steelers - Dresdner Eislöwen 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
0:1 Chaput - Sparre - Kaartinen 21:25
1:1 Kahle - Auger - Schoofs 25:34
1:2 Gosdeck - Slavetinský - Sparre 33:45 (w przewadze)
2:2 McKnight - Borzęcki - Just 40:50 (w przewadze)
3:2 McKnight - Gleich - Wrigley 53:06
4:2 Auger - McKnight - Just 53:40 (w przewadze)
5:2 Heatley - Skalbeck - Borzęcki 58:02 (pusta bramka)
Minuty kar: 8-14.
Widzów: 3 097.

O miano drużyny najlepszej po Bietigheim Steelers w DEL 2 rywalizowały dziś zespoły: Lausitzer Füchse z Adamem Domogałą w składzie i Starbulls Rosenheim. Lepszy okazał się ten pierwszy, który wygrał 2:1 i z 35 punktami zajmuje samodzielnie drugą pozycję w tabeli. Domogała dziś nie punktował. W 12 meczach tego sezonu młody Polak zaliczył 2 asysty. Jego drużyna, która jest rewelacją ligi miała w niedzielnej kolejce zmierzyć się z Fischtown Pinguins Bremerhaven, ale zespół ten rywalizuje obecnie we Włoszech w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego. "Lisy" kolejny mecz ligowy rozegrają więc dopiero za tydzień z EC Bad Nauheim.