Wyświetleń: 4154

Białoruska Ekstraliga: Pasiut najlepszy na lodzie (WIDEO)

2016-11-26 16:27:42

W kolejnym meczu białoruskiej ekstraklasy gola i asystę zaliczył Grzegorz Pasiut. Polak został wybrany najlepszym graczem meczu.

W czwartek napastnik reprezentacji Polski zdobył dwa punkty w meczu na szczycie pomiędzy Niomanem Grodno a Junostią Mińsk. Dziś uzyskał identyczny dorobek w spotkaniu Niomana z Szachciorem Soligorsk. W 50. minucie po podaniu od Janne Laakkonena zza bramki doprowadził do remisu 1:1, odpowiadając na dającego rywalom prowadzenie gola Romana Malinouskiego z drugiej tercji.

Wynik remisowy utrzymał się po 60 minutach, więc o wyniku zdecydowała dogrywka. W niej grającemu w przewadze Niomanowi zwycięstwo dał rosyjski obrońca Siergiej Dorofiejew, a Pasiut przy tym golu asystował.

Polak wystąpił dziś w trzecim ataku ekipy z Grodna ze swoimi najczęstszymi partnerami z formacji - Arciomem Kisłym i Laakkonenem. Oddał 2 strzały i zaliczył +1 w statystyce +/-. Otrzymał także karę 2 minut za zahaczanie.

Jego dobra postawa zaowocowała tym, że został wybrany pierwszą gwiazdą spotkania. Pasiut już w trzecim meczu z rzędu zaliczył gola i asystę, a punktował w 7 ostatnich spotkaniach, łącznie zdobywając w tym czasie 4 gole i notując 8 asyst. W 22 meczach sezonu zasadniczego uzyskał 30 punktów za 10 bramek i 20 asyst. Dało mu to trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej ligi. W +/- z wynikiem +28 zajmuje pierwsze miejsce, ex aequo z Dorofiejewem.

Dzisiejszy mecz kończył dla Niomana część zasadniczą sezonu białoruskiej Ekstraligi. Podopieczni Siergieja Puszkowa odnieśli 14. zwycięstwo z rzędu i wygrali wszystkie 11 spotkań przed własną publicznością. Z dorobkiem 56 punktów prowadzą w tabeli, ale zajmująca drugie miejsce Junost zgromadziła identyczny wynik punktowy i ma jeszcze do rozegrania jedno spotkanie.

Nioman Grodno - Szachcior Soligorsk 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
0:1 Malinouski - Lewka - Karabanau 34:51
1:1 Pasiut - Laakkonen 49:55
2:1 Dorofiejew - Pasiut - Korszunau 62:16 (w przewadze)
Strzały: 30-17.
Minuty kar: 10-10.
Widzów: 1 320.