Wyświetleń: 3179

Przed MŚ w Kijowie: Kolejna porażka Węgrów

2017-04-11 21:21:34

Reprezentacja Węgier doznała już trzeciej porażki w meczach towarzyskich rozgrywanych w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata dywizji I grupy A w Kijowie.

Węgrzy w zeszłym tygodniu ponieśli dwie sparingowe porażki z wysoko notowanymi rywalami. Przegrali 0:4 ze Szwecją i 1:6 z Finlandią. Dziś w Celje zagrali z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem, czyli reprezentacją Słowenii, która przed rokiem w Katowicach wywalczyła awans do światowej elity. Słoweńcy grali bez swojej największej gwiazdy Anže Kopitara, który po zakończeniu przez Los Angeles Kings sezonu w NHL dostał od trenera Nika Zupančiča powołanie do reprezentacji, ale na razie na nie nie odpowiedział.

Wszystkie gole w dzisiejszym meczu padły w trzeciej tercji. Węgrom w 47. minucie udało się objąć prowadzenie po strzale 20-letniego Vilmosa Galló, gracza szwedzkiego Linköpings HC, który jak na razie jako jeden z ostatnich wzmocnił drużynę narodową na zgrupowaniu. Słoweńcy jednak bardzo szybko odpowiedzieli, bo w 50. minucie do remisu doprowadził Miha Verlič. A ostatnie słowo należało do obrońcy Junosti Mińsk Sabahudina Kovačevića, który strzałem z dystansu zaskoczył węgierskiego bramkarza Bence Bálizsa i przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

W węgierskiej bramce mecz rozpoczął Miklós Rajna, a w połowie meczu zgodnie z planami trenera zmienił go

Bálizs.

Drużynę "Madziarów" w ostatnich dniach na zgrupowaniu wzmocnił jeden z czołowych napastników János Hári z Leksands IF. Przyjechał jednak w niezbyt dobrym nastroju, bo jego zespół po zaledwie roku gry na poziomie SHL spadł do drugiej ligi szwedzkiej. Dziś po raz pierwszy podczas tego obozu przygotowawczego
Hári zagrał w reprezentacji. Węgrzy ciągle liczą też na innego zawodnika jednej z najlepszych lig europejskich Balázsa Sebőka. 22-letni napastnik w barwach KalPy Kuopio walczy w półfinale fińskiej Liigi z JYP Jyväskylä. Po czterech meczach jest remis 2-2.

Węgrom do rozegrania przed Mistrzostwami Świata dywizji I grupy A pozostał jeszcze jeden sparing. W przyszły wtorek ponownie zmierzą się ze Słowenią, ale tym razem w Budapeszcie. Po tym spotkaniu sztab szkoleniowy wybierze ostateczny skład na rozpoczynające się 22 kwietnia mistrzostwa w Kijowie.

Słowenia - Węgry 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
0:1 Galló - Szirányi (47.)
1:1 Verlič - Muršak (50.)
2:1 Kovačević - Kuralt - Pem (56.)