Wyświetleń: 3335

Finał DEL2: Dronia z asystą i bliżej zwycięstwa

2017-04-17 18:42:16

Paweł Dronia zaliczył asystę w drugim meczu finału DEL2. Jego zespół jest znacznie bliżej końcowego triumfu niż drużyna Adama Borzęckiego.

Zespół Droni Löwen Frankfurt w obecności prawie 7 tysięcy kibiców pokonał dziś w drugim meczu finału niemieckiej drugiej ligi Bietigheim Steelers, których kapitanem jest Adam Borzęcki, 4:0. Dronia asystował na początku trzeciej tercji przy golu na 3:0 strzelonym przez urodzonego w Kanadzie, ale mającego także niemieckie obywatelstwo Bretta Breitkreuza. Bramki zdobywali również: Matt Pistilli, Christoph Gawlik i Eric Stephan. A stojący w bramce "Lwów" Brett Jaeger zachował "czyste konto" broniąc aż 35 strzałów.

To wyraźna odmiana w porównaniu z sobotnim meczem numer 1 w Bietigheim-Bissingen, który był prawdziwą "strzelaniną". Ekipa Droni wygrała go 7:5, dzięki czemu przejęła przewagę własnej tafli, bo do play-offów przystępowała z drugiego miejsca po sezonie zasadniczym, podczas gdy Steelers okazali się w nim najlepsi.

Paweł Dronia w 10 meczach tegorocznych play-offów DEL2 strzelił dwa gole i zaliczył 2 asysty. Dziś zagrał w drugiej parze obrony swojego zespołu, wyjątkowo z Davidem Cespivą, bo z powodu kontuzji ze składu wypadł jego stały partner Mike Card. Polak skończył mecz z bilansem +1 w kategorii +/-, a także spędził dwie minuty na ławce kar po zahaczeniu wychodzącego na dobrą pozycję Maxa Lukesa w 47. minucie. Sędziowie nie zdecydowali się jednak na podyktowanie rzutu karnego. Karnego goście mieli kilka minut później, ale zmarnował go Marcel Rodman. Adam Borzęcki dziś nie punktował. Polak w 12 meczach tegorocznych play-offów strzelił 1 gola i zaliczył 3 asysty.

Löwen Frankfurt jak na razie w play-offach zaliczyli komplet 10 zwycięstw, bo także w dwóch poprzednich rundach wygrywali do zera. Teraz ekipę z Hesji już tylko dwa zwycięstwa dzielą od pierwszego w historii klubu mistrzostwa drugiej ligi. Rywalizacja wraca jednak do Bietigheim-Bissingen, gdzie w środę obie ekipy z Polakami w swoich składach zmierzą się w meczu numer 3.

Löwen Frankfurt - Bietigheim Steelers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
1:0 Pistilli - Liesegang - Keussen 11:26 (w przewadze)
2:0 Gawlik - Mueller - Jarrett 30:57
3:0 B. Breitkreuz - Laub - Dronia 40:43
4:0 Stephan - Pfennings - Laub 57:02
Strzały: 35-35.
Minuty kar: 24-38.
Widzów: 6 990.
Stan rywalizacji: 2-0. Trzeci mecz w środę w Bietigheim-Bissingen.