Wyświetleń: 5363

Trudna przeprawa Rumunów

2010-04-10 21:40:39

Reprezentacja Rumunii po świetnej trzeciej tercji pokonała Chiny w najciekawszym meczu pierwszego dnia Mistrzostw Świata Dywizji II grupy B w Narwie. W innym spotkaniu Estończycy rozgromili Izrael, a po pierwszym dniu imprezy w jej klasyfikacji punktowej prowadzi obrońca Podhala Nowy Targ, Dmitri Suur.

Najciekawszym meczem pierwszego dnia turnieju miało być spotkanie Rumunów uważanych za głównych rywali Estończyków w walce o awans z Chińczykami. Zupełnie niespodziewanie zespół z Azji początkowo prezentował się lepiej. Co prawda w pierwszej tercji Rumuni strzelali częściej, ale stojący w chińskiej bramce Liu Xue spisywał się bardzo dobrze i nie został pokonany. Tymczasem Chińczycy, choć oddali tylko 6 strzałów prowadzili po 20 minutach 2:0. Zaskoczenie było jeszcze większe, kiedy w 23. minucie Chen Lei podwyższył na 3:0.

Taki wynik utrzymał się do 34. minuty. Wówczas to wreszcie Csaba Nagy zaczął odrabianie strat. Faworyzowani Rumuni w trzeciej tercji trafili jeszcze trzykrotnie i choć z dużymi problemami to zdołali ostatecznie pokonać Chińczyków. W trzeciej odsłonie podopieczni Toma Skinnera, którzy przed rokiem spadli z I Dywizji w Toruniu strzelali aż 25 razy. Jutro Rumunia zagra z Islandią, a Chińczyków czeka kolejne trudne spotkanie, tym razem z Estonią.

Minuty kar: 12-10.

W meczu otwierającym turniej Islandczycy pokonali 3:1 reprezentację Nowej Zelandii. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jonas Magnusson, a trzeciego gola zdobył dla Islandii Ingvar Jónsson. 28 strzałów rywali obronił Dennis Hedström. Islandczycy odnieśli więc zwycięstwo niezwykle ważne w kontekście rywalizacji o utrzymanie w II Dywizji. W tej sytuacji to raczej Nowa Zelandia będzie bezpośrednim rywalem Izraela w walce o uniknięcie spadku. Mecz sędziował polski arbiter, Paweł Meszyński.

Nowa Zelandia - Islandia 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
0:1 Magnusson - Gíslason 24:54
0:2 Jónsson - Alengard 33:37
1:2 Huber 44:17 SH
1:3 Magnusson 57:32
Strzały: 29-38.
Minuty kar: 10-14.

W wieczornym spotkaniu gospodarze, Estończycy rozbili Izrael 17:3. Zespół Ismo Lehkonena zanotował w strzałach przewagę 94-16, a jego gracze od razu usadowili się na pierwszych miejscach w klasyfikacji punktowej turnieju. Jak przystało na kapitana zespół do boju poprowadził Dmitri Suur, który strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty, a jego dorobek mógł być bardziej okazały, bowiem w 17. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Hat trick zanotował także Wasili Titarienko, a dwa gole i 4 asysty uzyskał Andriej Makrow. Jedną asystę zaliczył Kaupo Kaljuste z KH Sanok. W izraelskim zespole, który przyjechał do Narwy w 17-osobowym składzie dwa razy w czasie meczu doszło do zmiany bramkarza.

Estonia - Izrael 17:3 (5:0, 4:2, 8:1)
1:0 Makrow - Pietrow - Suur 03:31 PP
2:0 Suur - Titarienko 04:27
3:0 Titarienko - Niekrassow - Siemionow 26:44 PP
4:0 Titarienko - Niekrassow - Suur 11:31
5:0 Kołpakow - Sibircew - Kaljuste 12:26
5:1 Frenkel - Szerbatow - Korotin 20:50
6:1 Sibircew - Sorokin 23:00