Wyświetleń: 5030

Nicklas Jensen wygrał z Francją

2010-04-12 22:25:20

W duńskim Herning rozpoczął się dziś turniej grupy A I Dywizji Mistrzostw Świata do lat 18. Bohaterem pierwszego dnia był zdecydowanie kolejny duński talent z prawdopodobną przyszłością w NHL.

Nicklas Jensen urodził się w 1993 roku, więc w Drafcie NHL będzie mógł się znaleźć dopiero za rok i choć o jego szansach lepiej niż występy w I Dywizji MŚ może świadczyć 18 goli strzelonych w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy to dziś dał fanom w Herning pokaz swoich umiejętności. W najciekawszym meczu dnia w którym Dania zmierzyła się z Francją napastnik Herning Blue Fox aż pięć razy wpisał się na listę strzelców. Jensen zdobył trzy pierwsze gole, a w trzeciej tercji dołożył jeszcze dwa trafienia prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa 7:4.

Pozostali gracze znaleźli się w cieniu lidera ekipy. Nicklas Jensen mając zaledwie 16 lat z bardzo dobrej strony pokazał się już w grudniu na Mistrzostwach Świata Dywizji I do lat 20, a teraz ma poprowadzić Danię do awansu do elity w kategorii U-18. Ten niezwykle zdolny nastolatek w obecnym sezonie ligi duńskiej był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny, a duża liczba goli w jednym meczu to dla niego nic nowego, bowiem w jednym ze spotkań półfinałowych wpisał się na listę strzelców czterokrotnie. Dziś mimo jego wspaniałego występu przez chwilę zwycięstwo Duńczyków było zagrożone, kiedy Francuzi strzelając dwa gole w trzy minuty doprowadzili do wyniku 4:5. Ostatnie słowo należało jednak do Duńczyków.

Francja U-18 - Dania U-18 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)
Minuty kar: 8-6.

W meczu inaugurującym turniej w Herning Norwegia zgodnie z planem rozbiła Koreę Południową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:2 dla podopiecznych byłego trzykrotnego norweskiego olimpijczyka Ørjana Løvdala. Najwięcej punktów zapisał na swoim koncie znany już z występów w reprezentacji U-20, m.in. na ostatnich MŚ Dywizji I w Gdańsku Sondre Olden. Wczoraj zawodnik MODO Örnsköldsvik strzelił 2 gole i zanotował 3 asysty. Gola i dwie asysty uzyskał jego kolega z pierwszego ataku, Jonas Knutsen, a także Kjetil Martinsen. Koreańczycy nie byli oczywiście rywalem, który mógł zmierzyć rzeczywistą siłę reprezentacji Norwegii, choć jej rozkojarzenie z ostatnich trzech minut, kiedy pozwoliła słabym rywalom strzelić dwa gole może dać trenerom do myślenia.

Korea Południowa U-18 - Norwegia U-18 2:10 (0:3, 0:4, 2:3)
Minuty kar: 16-8.

Dość niespodziewanej porażki doznali na inaugurację turnieju Austriacy, którzy ulegli Japonii 5:7. Reprezentacja Austrii co prawda przegrała pierwszą tercję 1:2, ale kiedy drugą odsłonę rozpoczęła od strzelenia trzech goli w 102 sekundy wydawało się, że dalej pójdzie jej łatwo. Niestety fatalny dzień miał dzisiaj bramkarz Gregor Kohlhauser, który wpuścił 7 strzałów na 26 oddanych, ale mimo to nie został zmieniony. Dla Japonii 2 gole i asystę zanotował Yuto Osawa, a po bramce i asyście Ikki Ikeda, Yugo Nishiguchi oraz Hokuto Shibata. Jutro Japończyków czeka trudniejszy test - mecz z gospodarzami i jednymi z faworytów imprezy, Duńczykami.

Japonia U-18 - Austria U-18 7:5 (2:1, 4:3, 1:1)
1:0 Shibata - Ikeda - Takahashi 03:27 PP
1:1 Fritz 05:14
2:1 Osawa - Echigo - Ito 12:01 PP
2:2 Fritz - Platzer 21:56
2:3 Komarek - Waldhauser 23:05
2:4 Cijan - Bischofberger - Paul 23:38
3:4 Kawaguchi - Takahashi - Nishiguchi 28:13