Wyświetleń: 3095

Białoruś: Asysta Pasiuta. Nioman przegrał mecz na szczycie

2016-12-10 20:06:19

Grzegorz Pasiut zaliczył asystę w spotkaniu na szczycie białoruskiej ekstraklasy, ale jego zespół przegrał z obrońcą tytułu mistrzowskiego mecz "o 6 punktów".

Wyjazdowy mecz Niomana Grodno, w którym występuje polski napastnik, z broniącą tytułu Junostią Mińsk był dzisiejszym hitem białoruskiej ekstraklasy. Pasiut zaliczył asystę w 19. minucie tego spotkania przy golu Arcioma Kisłego, którym Białorusin wyrównał na 1:1, po tym jak Junosti prowadzenie dał Konstantin Zacharau. Ten ostatni gracz później trafił na 2:1, ale odpowiedział Jarosław Gorbaczenko. Wynik 2:2 utrzymał się aż do 58. minuty, jednak końcówka należała do gospodarzy. Pawieł Razwadowski strzelił gola, który później okazał się być zwycięskim, a na pół minuty przed końcową syreną Ołeh Horoszka skierował krążek do pustej już bramki Niomana i ustalił wynik na 4:2.

Grzegorz Pasiut zagrał dziś w drugim ataku ekipy z Grodna razem z Janne Laakkonenem i Kisłym. Oddał 1 strzał i zaliczył 0 w statystyce +/-. Oprócz pobytu na lodzie przy golu Kisłego, był także, kiedy rywale zdobywali drugą i czwartą bramkę. Ta na 2:1 dla Junosti nie oznaczała jednak dla niego punktu ujemnego, bo mistrzowie Białorusi zdobyli ją w podwójnej przewadze.

Dzisiejsza asysta była 24. uzyskaną przez Pasiuta w tym sezonie białoruskiej Extraligi. Ponadto, w 26 meczach zdobył on 10 bramek. W ligowej klasyfikacji punktowej zajmuje z 34 punktami czwartą pozycję. Przed nim są tylko dwaj gracze Junosti - Andrij Michnow i Daniel Corso, a także kolega z ataku Laakkonen. Wynik +28 daje z kolei Pasiutowi trzecie miejsce w tej ligowej statystyce.

Nioman do meczu w Mińsku przystąpił dwa dni po niesamowitym spotkaniu z Dynamem Mołodeczno, które wygrał po rzutach karnych 6:5, mimo że po dwóch tercjach przegrywał 1:5. Pasiut wówczas nie punktował i nie wykorzystał karnego w decydującej serii. Dzisiejszy pojedynek był rodzajem meczu "o 6 punktów", bo ekipa z Grodna wygrywając go za 3 mogła się zrównać w tabeli z prowadzącą Junostią. A w związku z porażką pozostaje z 62 punktami na drugim miejscu, ze stratą 6 "oczek" do obrońców tytułu. Kolejny mecz Pasiut i jego koledzy rozegrają dopiero po przerwie reprezentacyjnej. 22 grudnia podejmą Szachciora Soligorsk.

Junost Mińsk - Nioman Grodno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
1:0 Zacharau - Michnow - Corso 05:48
1:1 Kisły - Pasiut 18:12
2:1 Zacharau - Pretnar - Corso 32:57 (w podwójnej przewadze)
2:2 Gorbaczenko - Stefanowicz 39:20
3:2 Razwadowski - Parfiejewiec - Nohaczau 57:50
4:2 Horoszka 59:30 (pusta bramka)
Strzały: 33-35.