Wyświetleń: 2027

PK: Ligowe "derby" o awans w Braszowie. 55 karnych minut dla jednego gracza!

2017-10-21 20:19:51

Mecz dwóch zespołów rywalizujących ze sobą w jednej Erste Lidze zdecyduje o zwycięstwie w turnieju grupy C drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Braszowie. Dziś kapitan jednej z drużyn występujących w imprezie uzbierał w meczu aż 55 karnych minut.

Prowadzący w węgiersko-rumuńsko-austriackiej Erste Lidze zespół Jegesmedvék Miszkolc odniósł dziś drugie zwycięstwo na turnieju w Braszowie, pokonując Crveną Zvezdę Belgrad 4:1. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli: Attila Pavuk i Peter Sakaris, a na listę strzelców wpisali się także: Márk Miskolczi oraz Nikandrosz Galanisz. 20 strzałów rywali obronił Bence Kiss. Stojący w bramce serbskiej ekipy Arsenije Ranković skutecznie interweniował z kolei aż 49 razy, ale i to nie wystarczyło jemu i jego kolegom, by powalczyć choć o punkt z wyżej cenionym rywalem. Jutro Jegesmedvék Miszkolc o zwycięstwo w turnieju grupy C i awans do trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego powalczy ze swoim ligowym rywalem, Coroną 2010 Braszów.

Jegesmedvék Miszkolc - Crvena Zvezda Belgrad 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Sakaris (22.), Miskolczi (30.), Galanisz (41.), Pavuk (52.) - Brkušanin (33.)

Występująca przed własną publicznością Corona 2010 także dziś wygrała swój drugi mecz na turnieju, tym razem 4:1 z baskijskim Txuri Urdin San Sebastian. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Słowak Richard Filip, bramkę i asystę zaliczył najskuteczniejszy gracz imprezy Kanadyjczyk Braden Walls (5 punktów w 2 meczach), a do siatki rywali trafił także Rumun Levente Zsók. Na jutrzejszy decydujący o awansie mecz z Jegesmedvék Miszkolc rumuńska drużyna straciła swojego kapitana Árpáda Mihálya, który został przez sędziów odesłany do szatni i dokonał rzadkiej sztuki, zbierając łącznie aż 55 z 75 karnych minut swojego zespoły. Węgier najpierw dostał karę 10 minut za niesportowe zachowanie, a gdy na ławce kar wyrażał swoje niezadowolenie z kolejnych wykluczeń nakładanych na jego kolegów otrzymał karę meczu (dodatkowe 20 minut do protokołu). Po drodze do szatni obraził jeszcze sędziów, co złożyło się na karę 5 minut plus karę meczu za niesportowe zachowanie i w ten sposób ustanowił pewnie jeden z rekordów Pucharu Kontynentalnego.

Corona 2010 Braszów - Txuri Urdin San Sebastian 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Filip (7.), (42.), Walls (43.), Zsók (59.) - Fuentes (24.)