Wyświetleń: 2046

EIHC: Piękne gole dały zwycięstwo Rosjanom (WIDEO)

2017-12-15 22:11:34

Olimpijska reprezentacja Rosji wygrała swój drugi mecz na odbywającym się w norweskim Hamar turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Ekipie Ilii Worobiewa zwycięstwo dały piękne gole.

W Hamar rozgrywany jest turniej MECA Hockey Games. Dziś w jego drugim dniu zmierzyły się z sobą dwie ekipy, które wygrały wczoraj swoje pierwsze mecze - olimpijska kadra Rosji, zwana również Rosją B zagrała ze Słowacją. W 6. minucie prowadzenie dał Słowakom Patrik Lamper, ale na początku drugiej tercji gola wyrównującego strzelił Andriej Swietłakow. Rosjanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 43. minucie, gdy piękną indywidualną akcją popisał się Jegor Korszkow. 21-letni gracz Łokomotiwu Jarosław przejął krążek we własnej tercji obronnej, minął po drodze dwóch rywali i mimo że był faulowany przez atakującego go z tyłu Tomáša Hrnkę, zdołał celnym strzałem zaskoczyć stojącego w słowackiej bramce Júliusa Hudáčka.

To jednak jeszcze nie było rozstrzygnięcie meczu, bo w 49. minucie Lukáš Cingeľ doprowadził do remisu. A że wynik 2:2 utrzymał się do końca trzeciej tercji, to podobnie jak wczoraj o wyniku meczu Rosjan musiała decydować dogrywka. Wczoraj ekipie Worobiewa udało się w niej pokonać gospodarzy i również dziś okazała się ona lepsza. I ponownie Rosjanie strzelili pięknego gola. A właściwie w pojedynkę wypracował go Michaił Naumienkow. Napastnik CSKA Moskwa dynamicznie ruszył prawym skrzydłem i zjechał pod bramkę, ale znalazł się do niej tyłem i niemal padając już na lód w ekwilibrystycznej pozycji oddał celny strzał, przesądzając o zwycięstwie swojej drużyny 3:2.

Jutro Rosja B w swoim ostatnim spotkaniu na turnieju zmierzy się z Francją, a Słowacja zagra z Norwegią.

Rosja B - Słowacja 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)

Zwycięski gol Michaiła Naumienkowa

Większych emocji nie było w wieczornym meczu w Hamar. Norwegowie rozbili w nim Francuzów 6:0. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli: 20-letni Christian Kåsastul oraz Mathis Olimb i Aleksander Reichenberg. Pozostałe gole strzelali: Ken André Olimb, Kristian Forsberg i Mats Rosseli Olsen, a "czyste konto" zachował interweniujący skutecznie 17 razy Henrik Holm. W reprezentacji Francji zagrał napastnik Cracovii Teddy Da Costa, który oddał 3 strzały i zaliczył -1 w statystyce +/-. W tabeli turnieju po dwóch dniach wytworzyła się dość ciekawa sytuacja, bo Norwegia, Rosja B i Słowacja mają po 4 punkty. Na razie ze względu na najlepszy bilans bramkowy prowadzą gospodarze, ale nawet jeśli jutro pokonają Słowaków, to nie muszą turnieju wygrać, bo w przypadku równej liczby punktów przegrają z Rosją B z powodu porażki w bezpośrednim meczu.

Norwegia - Francja 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
1:0 M. Olimb - Holøs 02:42 (w przewadze)
2:0 K. A. Olimb - Espeland - M. Olimb 14:07
3:0 Forsberg - Holøs - Holm 18:26
4:0 Rosseli Olsen - Salsten 25:31
5:0 Reichenberg - Johannesen - Kåsastul 50:00
6:0 Kåsastul - Johannesen - Reichenberg 57:43
Strzały: 31-17.